ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2017/10/01
    15
    1

پاور بانک صدای وزوز میدهد

من یه پاور بانک دارم که وقتی گوشی رو شارژ میکنم عادی هست ولی وقتی میخوام led همراه مقاومت را روشن کنم حتی 1 عدد، پاور بانک صدای ویز ویز میدهد.
    من پاور بانکو تازه خریدم .تا دو آمپر خروجی داره ولی یک دونه led یا ده تا وصل کنیم بهش ،صداش در میاد .خواهشا راهنمایی کنید
    2013/01/14
    421
    37

پاسخ : پاور بانک صدای وزوز میدهد

صدا مربوط به هسته فریت میباشد.در صورت محکم نبودن سیم پیچ و یا هسته این صدا میاد.
    2008/11/04
    496
    494

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حبيب زاده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

صدا مربوط به هسته فریت میباشد.در صورت محکم نبودن سیم پیچ و یا هسته این صدا میاد.
    سلام
    اینکه صدا مربوط به هسته فریت است، که بدیهیه!
    میگه موقعی گوشی رو (که مصرف جریانش به مراتب از LED بیشتره) وصل میکنم صدا نمیده ولی موقعی یه دونه LED وصل میکنم صدا میده!!
    یعنی به عبارتی یه پاور بانک اگه بخواد با اتصال یه LED صدای" وز " بده، باید با اتصال گوشی صدای " بز " بده!!!
    در پاسخ به استارتر:
    ببین اینها که میگم مطمئن نیستم ولی حداقل یه ذهنیتی برات ایجاد میکنه!
    خلاصه و فنیش میشه نقطه کار (یعنی اگرچه جریان مصرفی توی این حالت خیلی کمه، ولی از نقطه کار مطلوب سیستم فاصله زیادی داره!)
    دقیق نمیدونم داخل این پاور بانکها چطوریه! ولی به احتمال زیاد باید یه مدار سوئیچینگ Step_UP (Boost)داشته باشه!
    و شاید بدونی که توی سیستمهای سوئیچینگ، جریان انرژی از ورودی به خروجی با مکانیزم تغییر پهنای پالس کنترل میشه!
    حالا دو حالت رو فرض کن که سیستم رو ناپایدار میکنه:
    یکی حالتی که بار مصرفی خروجی خیلی زیاد شده و سیستم با تزریق بالاترین پهنای پالس ممکن هم نمیتونه ولتاژ رو به نقطه مطلوب برسونه!
    و نقطه مقابلش توی مصارف خیلی کم:
    وقتیه که سیستم با تزریق کمترین پهنای پالس هم، ولتاژی بالاتر از نقطه مطلوب ایجاد میکنه!
    ... .
    توی حالت اول به علت افزایش جریانها و به تبع قوی شدن میدان مغناطیسی هسته، ایجاد صدا میکنه!
    و توی حالت دوم شاید، یه سیستم پروتکت اضافه ولتاژ هی مدار رو خاموش و روشن میکنه! و اون حالات گذرای اولیه، ایجاد صدا میکنه! و میتونه اصلا پروتکت هم نباشه و جزئی از طراحیش باشه! (همون طور که موقعی پروتکت اضافه بار عمل میکنه و هی سیستم رو خاموش و روشن میکنه)!
    ... .
    همون طور که میدونید به علت پاسخ فرکانسی محدود قطعات، پهنای پالس یا میتونه صفر باشه (سیستم خاموش) یا بین یه مقدار حداقل و حداکثر تغییر کنه!
    یعنی ما اینجا دوتا گسستگی داریم!
    ... .
    از اساتید SMPS عذرخواهی میکنم، امیدوارم مفید باشه!
    ویرایش توسط ubub : 2018/01/28 در ساعت 18:47
    2014/11/14
    ECA
    4,226
    2,823

سلام
    همونطور که جناب

گفتند یه مبدل بوست داخل این پاور بانک ها هست
    مدارات سوئیچینگ اینجورین بعضی وقتا جریان کم بکشی از سلفشون صدا در میاد این موردا رو توی مدار lm2596 دیدم که گاها بعضی سلف ها توی جریان کشی پایین یا خیلی زیاد صدا میدن
    خیالتون راحت مشکلی نیست
    موفق باشید
    2017/04/30
    617
    222

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس احمدی

سلام
    همونطور که جناب

گفتند یه مبدل بوست داخل این پاور بانک ها هست
    مدارات سوئیچینگ اینجورین بعضی وقتا جریان کم بکشی از سلفشون صدا در میاد این موردا رو توی مدار lm2596 دیدم که گاها بعضی سلف ها توی جریان کشی پایین یا خیلی زیاد صدا میدن
    خیالتون راحت مشکلی نیست
    موفق باشید
    من پاور بانکو باز کردم یه مدار به اسم usb booster وجود داره این مدار برای تقویت ولتاژ باتری به 5 ولت و 1 یا 2 یا ...... آمپر هست
    صدای اون سلفه صدای اونه
    ویرایش توسط ksra : 2018/02/23 در ساعت 18:46
    2017/10/01
    15
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ubub

سلام
    اینکه صدا مربوط به هسته فریت است، که بدیهیه!
    میگه موقعی گوشی رو (که مصرف جریانش به مراتب از LED بیشتره) وصل میکنم صدا نمیده ولی موقعی یه دونه LED وصل میکنم صدا میده!!
    یعنی به عبارتی یه پاور بانک اگه بخواد با اتصال یه LED صدای" وز " بده، باید با اتصال گوشی صدای " بز " بده!!!
    در پاسخ به استارتر:
    ببین اینها که میگم مطمئن نیستم ولی حداقل یه ذهنیتی برات ایجاد میکنه!
    خلاصه و فنیش میشه نقطه کار (یعنی اگرچه جریان مصرفی توی این حالت خیلی کمه، ولی از نقطه کار مطلوب سیستم فاصله زیادی داره!)
    دقیق نمیدونم داخل این پاور بانکها چطوریه! ولی به احتمال زیاد باید یه مدار سوئیچینگ Step_UP (Boost)داشته باشه!
    و شاید بدونی که توی سیستمهای سوئیچینگ، جریان انرژی از ورودی به خروجی با مکانیزم تغییر پهنای پالس کنترل میشه!
    حالا دو حالت رو فرض کن که سیستم رو ناپایدار میکنه:
    یکی حالتی که بار مصرفی خروجی خیلی زیاد شده و سیستم با تزریق بالاترین پهنای پالس ممکن هم نمیتونه ولتاژ رو به نقطه مطلوب برسونه!
    و نقطه مقابلش توی مصارف خیلی کم:
    وقتیه که سیستم با تزریق کمترین پهنای پالس هم، ولتاژی بالاتر از نقطه مطلوب ایجاد میکنه!
    ... .
    توی حالت اول به علت افزایش جریانها و به تبع قوی شدن میدان مغناطیسی هسته، ایجاد صدا میکنه!
    و توی حالت دوم شاید، یه سیستم پروتکت اضافه ولتاژ هی مدار رو خاموش و روشن میکنه! و اون حالات گذرای اولیه، ایجاد صدا میکنه! و میتونه اصلا پروتکت هم نباشه و جزئی از طراحیش باشه! (همون طور که موقعی پروتکت اضافه بار عمل میکنه و هی سیستم رو خاموش و روشن میکنه)!
    ... .
    همون طور که میدونید به علت پاسخ فرکانسی محدود قطعات، پهنای پالس یا میتونه صفر باشه (سیستم خاموش) یا بین یه مقدار حداقل و حداکثر تغییر کنه!
    یعنی ما اینجا دوتا گسستگی داریم!
    ... .
    از اساتید SMPS عذرخواهی میکنم، امیدوارم مفید باشه!
    ممنون بابت توضیحات خوبتون.من دوباره بازش کردم داخلش یه صلف و چهارتا خازن smd و دوتا مقاومت smd ویه آی سی داره.فکر کنم صدا از صلف باشه به گفته دوستان.به نظر شما آی سی امکان داره بسوزه؟
    روی آی سی نوشته:TPOWERTP 43718
    456148LZ
    2017/04/30
    617
    222

نقل قول نوشته اصلی توسط نیما خلعتبری

ممنون بابت توضیحات خوبتون.من دوباره بازش کردم داخلش یه صلف و چهارتا خازن smd و دوتا مقاومت smd ویه آی سی داره.فکر کنم صدا از صلف باشه به گفته دوستان.به نظر شما آی سی امکان داره بسوزه؟
    روی آی سی نوشته:TPOWERTP 43718
    456148LZ
    خیر چرا باید آیسی بی دلیل بسوزه؟
    صدای ویزز صدای سلف هست چیز خاصی نیست!
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7