اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور بانک صدای وزوز میدهد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور بانک صدای وزوز میدهد

من یه پاور بانک دارم که وقتی گوشی رو شارژ میکنم عادی هست ولی وقتی میخوام led همراه مقاومت را روشن کنم حتی 1 عدد، پاور بانک صدای ویز ویز میدهد.
    من پاور بانکو تازه خریدم .تا دو آمپر خروجی داره ولی یک دونه led یا ده تا وصل کنیم بهش ،صداش در میاد .خواهشا راهنمایی کنید

پاسخ : پاور بانک صدای وزوز میدهد

صدا مربوط به هسته فریت میباشد.در صورت محکم نبودن سیم پیچ و یا هسته این صدا میاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حبیب زاده نمایش پست ها
      صدا مربوط به هسته فریت میباشد.در صورت محکم نبودن سیم پیچ و یا هسته این صدا میاد.
      سلام
      اینکه صدا مربوط به هسته فریت است، که بدیهیه!
      میگه موقعی گوشی رو (که مصرف جریانش به مراتب از LED بیشتره) وصل میکنم صدا نمیده ولی موقعی یه دونه LED وصل میکنم صدا میده!!
      یعنی به عبارتی یه پاور بانک اگه بخواد با اتصال یه LED صدای" وز " بده، باید با اتصال گوشی صدای " بز " بده!!!
      در پاسخ به استارتر:
      ببین اینها که میگم مطمئن نیستم ولی حداقل یه ذهنیتی برات ایجاد میکنه!
      خلاصه و فنیش میشه نقطه کار (یعنی اگرچه جریان مصرفی توی این حالت خیلی کمه، ولی از نقطه کار مطلوب سیستم فاصله زیادی داره!)
      دقیق نمیدونم داخل این پاور بانکها چطوریه! ولی به احتمال زیاد باید یه مدار سوئیچینگ Step_UP (Boost)داشته باشه!
      و شاید بدونی که توی سیستمهای سوئیچینگ، جریان انرژی از ورودی به خروجی با مکانیزم تغییر پهنای پالس کنترل میشه!
      حالا دو حالت رو فرض کن که سیستم رو ناپایدار میکنه:
      یکی حالتی که بار مصرفی خروجی خیلی زیاد شده و سیستم با تزریق بالاترین پهنای پالس ممکن هم نمیتونه ولتاژ رو به نقطه مطلوب برسونه!
      و نقطه مقابلش توی مصارف خیلی کم:
      وقتیه که سیستم با تزریق کمترین پهنای پالس هم، ولتاژی بالاتر از نقطه مطلوب ایجاد میکنه!
      ... .
      توی حالت اول به علت افزایش جریانها و به تبع قوی شدن میدان مغناطیسی هسته، ایجاد صدا میکنه!
      و توی حالت دوم شاید، یه سیستم پروتکت اضافه ولتاژ هی مدار رو خاموش و روشن میکنه! و اون حالات گذرای اولیه، ایجاد صدا میکنه! و میتونه اصلا پروتکت هم نباشه و جزئی از طراحیش باشه! (همون طور که موقعی پروتکت اضافه بار عمل میکنه و هی سیستم رو خاموش و روشن میکنه)!
      ... .
      همون طور که میدونید به علت پاسخ فرکانسی محدود قطعات، پهنای پالس یا میتونه صفر باشه (سیستم خاموش) یا بین یه مقدار حداقل و حداکثر تغییر کنه!
      یعنی ما اینجا دوتا گسستگی داریم!
      ... .
      از اساتید SMPS عذرخواهی میکنم، امیدوارم مفید باشه!
      جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۹:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۰۸.
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

سلام
        همونطور که جناب ubub گفتند یه مبدل بوست داخل این پاور بانک ها هست
        مدارات سوئیچینگ اینجورین بعضی وقتا جریان کم بکشی از سلفشون صدا در میاد این موردا رو توی مدار lm2596 دیدم که گاها بعضی سلف ها توی جریان کشی پایین یا خیلی زیاد صدا میدن
        خیالتون راحت مشکلی نیست
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          سلام
          همونطور که جناب ubub گفتند یه مبدل بوست داخل این پاور بانک ها هست
          مدارات سوئیچینگ اینجورین بعضی وقتا جریان کم بکشی از سلفشون صدا در میاد این موردا رو توی مدار lm2596 دیدم که گاها بعضی سلف ها توی جریان کشی پایین یا خیلی زیاد صدا میدن
          خیالتون راحت مشکلی نیست
          موفق باشید
          من پاور بانکو باز کردم یه مدار به اسم usb booster وجود داره این مدار برای تقویت ولتاژ باتری به 5 ولت و 1 یا 2 یا ...... آمپر هست
          صدای اون سلفه صدای اونه
          جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۱۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۰۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
            سلام
            اینکه صدا مربوط به هسته فریت است، که بدیهیه!
            میگه موقعی گوشی رو (که مصرف جریانش به مراتب از LED بیشتره) وصل میکنم صدا نمیده ولی موقعی یه دونه LED وصل میکنم صدا میده!!
            یعنی به عبارتی یه پاور بانک اگه بخواد با اتصال یه LED صدای" وز " بده، باید با اتصال گوشی صدای " بز " بده!!!
            در پاسخ به استارتر:
            ببین اینها که میگم مطمئن نیستم ولی حداقل یه ذهنیتی برات ایجاد میکنه!
            خلاصه و فنیش میشه نقطه کار (یعنی اگرچه جریان مصرفی توی این حالت خیلی کمه، ولی از نقطه کار مطلوب سیستم فاصله زیادی داره!)
            دقیق نمیدونم داخل این پاور بانکها چطوریه! ولی به احتمال زیاد باید یه مدار سوئیچینگ Step_UP (Boost)داشته باشه!
            و شاید بدونی که توی سیستمهای سوئیچینگ، جریان انرژی از ورودی به خروجی با مکانیزم تغییر پهنای پالس کنترل میشه!
            حالا دو حالت رو فرض کن که سیستم رو ناپایدار میکنه:
            یکی حالتی که بار مصرفی خروجی خیلی زیاد شده و سیستم با تزریق بالاترین پهنای پالس ممکن هم نمیتونه ولتاژ رو به نقطه مطلوب برسونه!
            و نقطه مقابلش توی مصارف خیلی کم:
            وقتیه که سیستم با تزریق کمترین پهنای پالس هم، ولتاژی بالاتر از نقطه مطلوب ایجاد میکنه!
            ... .
            توی حالت اول به علت افزایش جریانها و به تبع قوی شدن میدان مغناطیسی هسته، ایجاد صدا میکنه!
            و توی حالت دوم شاید، یه سیستم پروتکت اضافه ولتاژ هی مدار رو خاموش و روشن میکنه! و اون حالات گذرای اولیه، ایجاد صدا میکنه! و میتونه اصلا پروتکت هم نباشه و جزئی از طراحیش باشه! (همون طور که موقعی پروتکت اضافه بار عمل میکنه و هی سیستم رو خاموش و روشن میکنه)!
            ... .
            همون طور که میدونید به علت پاسخ فرکانسی محدود قطعات، پهنای پالس یا میتونه صفر باشه (سیستم خاموش) یا بین یه مقدار حداقل و حداکثر تغییر کنه!
            یعنی ما اینجا دوتا گسستگی داریم!
            ... .
            از اساتید SMPS عذرخواهی میکنم، امیدوارم مفید باشه!
            ممنون بابت توضیحات خوبتون.من دوباره بازش کردم داخلش یه صلف و چهارتا خازن smd و دوتا مقاومت smd ویه آی سی داره.فکر کنم صدا از صلف باشه به گفته دوستان.به نظر شما آی سی امکان داره بسوزه؟
            روی آی سی نوشته:TPOWERTP 43718
            456148LZ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نیما خلعتبری نمایش پست ها
              ممنون بابت توضیحات خوبتون.من دوباره بازش کردم داخلش یه صلف و چهارتا خازن smd و دوتا مقاومت smd ویه آی سی داره.فکر کنم صدا از صلف باشه به گفته دوستان.به نظر شما آی سی امکان داره بسوزه؟
              روی آی سی نوشته:TPOWERTP 43718
              456148LZ
              خیر چرا باید آیسی بی دلیل بسوزه؟
              صدای ویزز صدای سلف هست چیز خاصی نیست!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X