اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ترانس نقطه جوش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ترانس نقطه جوش

باسلام خدمت تمامی دوستان بنده در وسایلم یک هسته ترانس پیدا کرده ام که فکی می کنم مربوط به ترانس ضبت های قدیمی است ک سیم پیچ اولیه و ثانویه آن سوخته است. این هم تصویرش http://uupload.ir/files/fhrv_dsc_0330.jpg من میخواهم با آن ترانس نقطه جوش برای اتصال باتری لیتیومی بسازم حالادوستان من را راهنمایی کنید که سیم پیچ اولیه و ثانویه چند دور و چه ضخامتی باشد تشکر پیشاپیش از دوستان.

پاسخ : ساخت ترانس نقطه جوش

نوشته اصلی توسط Mr Mohsen نمایش پست ها
    باسلام خدمت تمامی دوستان بنده در وسایلم یک هسته ترانس پیدا کرده ام که فکی می کنم مربوط به ترانس ضبت های قدیمی است ک سیم پیچ اولیه و ثانویه آن سوخته است. این هم تصویرش http://uupload.ir/files/fhrv_dsc_0330.jpg من میخواهم با آن ترانس نقطه جوش برای اتصال باتری لیتیومی بسازم حالادوستان من را راهنمایی کنید که سیم پیچ اولیه و ثانویه چند دور و چه ضخامتی باشد تشکر پیشاپیش از دوستان.
    با سلام:
    ابعاد ترانس مشاهده شده برای این کار مناسب نیست. برای اتصال باتری های لیتیومی و نقطه جوش ولتاژ ترانس باید چیزی حدود 30 ولت با جریانی حدود 10 امپر برق یکسوشده باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      ابعاد ترانس مشاهده شده برای این کار مناسب نیست. برای اتصال باتری های لیتیومی و نقطه جوش ولتاژ ترانس باید چیزی حدود 30 ولت با جریانی حدود 10 امپر برق یکسوشده باشد.
      سلام
      توان محاسبه شده ار ام اس درسته یا خروجی پل دیودی؟
      برای مثال برای شارژر باتری 12ولت یه ترانس 12ولت ای سی خوبه که خروجیش میشه تقریبا 13.8ولت در حالت دیسی.حالا سوالم اینه که بای خروجی ترانس رو روی ر ام اس حساب کرد یا دی سی و بعد پل دیودی؟
      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Detector68 نمایش پست ها
        سلام
        توان محاسبه شده ار ام اس درسته یا خروجی پل دیودی؟
        برای مثال برای شارژر باتری 12ولت یه ترانس 12ولت ای سی خوبه که خروجیش میشه تقریبا 13.8ولت در حالت دیسی.حالا سوالم اینه که بای خروجی ترانس رو روی ر ام اس حساب کرد یا دی سی و بعد پل دیودی؟
        باسلام:
        ولتاژترانس برحسب R.M.S می باشد. با توجه به این که این خروجی که با پل دیود یکسو و با خازن فیلتر بصورت موازی وصل می شود، تقریبا می شود 42.42 ولت بدون بار 42.42 = 1.414 × 30 اما این ولتاژبه محض وصل به بار افت کرده و همان مقدار حدود 30 ولت می شود.
        اما درمورد ترانس، برای ساخت شارژر باتری 12 ولت باید از ترانس 14 ولت متناسب با جریان دلخواه خروجی شارژر استفاده شود.( ترانس با R.M.S چهارده ولت یا متناوب )
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

چند سال پیش با موازی کردن یه تعداد خازن و شارژ اون ها من یه نقطه جوش درست کردم و دادم رفت . فقط سرعت بالایی نداشت چون ترانسی که خازن هارو شارژ میکرد جریان کمی میداد که
          میتونید از همین ترانس استفاده کنید
          البته خازن های 50 ولتی بودند و تا 40 ولت شارژ میشدند .
          چند تا خازن 2200 میکرو 50 ولتی موازی کن شارژ کنباهاش جوش بده .

دیدگاه

با سلام پس ترانس با چه ابعادی پیشنهاد میدهید .
            آیا با هرخازنی میشود با 24 ولت می شود.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

پس با این ترانس چه کار میشود انجام داد منظورم ساخت یک نوع منبع تغذیه آمپر بالا

پس با این ترانس چه کار میشود انجام داد منظورم ساخت یک نوع منبع تغذیه آمپر بالا

دیدگاه

یه ترانس برند هیوندایی تازه خریدم .کارگرم ازم دزدید و غیبش زد.با دیدن این تاپیک یاد اون نامرد افتادم.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام دوست عزیز ببخشید ی سوال داشتم چنتا خازن ۲۲۰۰ میکروفاراد ک میگید موازی کنیم برای دستگاه نقطه جوش از چه ترانسی استفاده کنم یعنی تا ترانس چند ولتی میشه استفاده کرد؟مثلا ترانس ۱۲ ولتی جواب میده؟ببخشید اگ سوالم ابتداییه چون زیاد اطلاعات ندارم.مرسی

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                چند سال پیش با موازی کردن یه تعداد خازن و شارژ اون ها من یه نقطه جوش درست کردم و دادم رفت . فقط سرعت بالایی نداشت چون ترانسی که خازن هارو شارژ میکرد جریان کمی میداد که
                میتونید از همین ترانس استفاده کنید
                البته خازن های 50 ولتی بودند و تا 40 ولت شارژ میشدند .
                چند تا خازن 2200 میکرو 50 ولتی موازی کن شارژ کنباهاش جوش بده .
                سلام دوست عزیز ببخشید ی سوال داشتم چنتا خازن ۲۲۰۰ میکروفاراد ک میگید موازی کنیم برای دستگاه نقطه جوش از چه ترانسی استفاده کنم یعنی تا ترانس چند ولتی میشه استفاده کرد؟مثلا ترانس ۱۲ ولتی جواب میده؟ببخشید اگ سوالم ابتداییه چون زیاد اطلاعات ندارم.مرسی

دیدگاه

سلام با هسته ترانس ۱۲ ولت ۳۰ آمپر میشود ترانس نقطه جوش پیچید . اگر میشود لطف ضخامت سیم لاکی اولیه و ثانویه و تعداد دورهای آنرا لطف کنید . ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرش درویش نمایش پست ها
                    سلام با هسته ترانس ۱۲ ولت ۳۰ آمپر میشود ترانس نقطه جوش پیچید . اگر میشود لطف ضخامت سیم لاکی اولیه و ثانویه و تعداد دورهای آنرا لطف کنید . ممنونم
                    سلام و درود، بستگی به ابعاد هسته شما داره.
                    باید حداقل اندازه ترانس مایکروویو باشه.
                    ثانویه 2 دور کابل ضخیم (حداقل شماره 6)
                    و اولیه هم حدود 100 دور سیم نمره 1
                    تا جای ممکن منظم بپیچید.
                    اینم فیلم محاسبه:
                    https://technical133.ir/how-to-calculate-transformator/

هر چقدر سطح مقطع موثر هسته بزرگ تر باشه،
                    تعداد دور مورد نیاز کمتر خواهد بود.
                    اعدادی که بنده گفتم مربوط به ترانسی با اندازه هسته
                    برابر با ترانس مایروویو بود.
                    موفق باشید.