اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فشرده سازی روی سیگنال PDM به صورت مستقیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فشرده سازی روی سیگنال PDM به صورت مستقیم

سلام خدمت دوستان گرامی
    تو یک پروژه باید از یک میکروفن دیجیتال(PDM) استفاده و این صدا رو ذخیره کنم. با توجه به فضای محدود حافظه مورد استفاده باید فشرده سازی داشته باشم. دنبال یک روش برای فشرده سازی روی خود سیگنال PDM هستم تا مستقیم فشرده سازی و ذخیره کنم.
    با تشکر.

پاسخ : فشرده سازی روی سیگنال PDM به صورت مستقیم

سلام
    اگر خود سیگنال PDM رو بخواین ذخیره کنین که با توجه به sample rate که دارین مسلما از لحاظ حجم کم می یارین و اگر هم بخواین داده ها رو فشرده کنید کیفیت رو کمی از دست می دین ، پیشنهاد من استفاده از فیلتر قبل از ذخیره سازی هست که داده ها رو علاوه بر کاهش نرخ نموه برداری در محدوده قابل قبول برای پردازش های بعدی آماده می کند
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

یعنی اول تبدیل به PCM کنم؟
      برای بعد از PCM چه روش فشرده سازی پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه

سلام
        دقیقا، حجم PCM برای خیلی از کاربردها مناسب هست، برای فشرده سازی PCM کیفیت صدا افت بیشتری داره ، اگر باز برای شما این افت قابل تحمل است پیشنهاد می کنم تبدیل PCM به تعداد بیت های کمتر بدین، مثلا از 16 بیت به 8 بیت تبدیل کنین( البته معادل این هست که صدا استریو رو مونو کردین)
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
          سلام
          دقیقا، حجم PCM برای خیلی از کاربردها مناسب هست، برای فشرده سازی PCM کیفیت صدا افت بیشتری داره ، اگر باز برای شما این افت قابل تحمل است پیشنهاد می کنم تبدیل PCM به تعداد بیت های کمتر بدین، مثلا از 16 بیت به 8 بیت تبدیل کنین( البته معادل این هست که صدا استریو رو مونو کردین)
          سلام
          ممنون از راهنماییتون.
          کیفیت تا حدی که صحبت های ضبط شده قابل تفهیم باشد میتونه پایین بیاد.
          1- با چه الگوریتمی تبدیل به PCM کنم؟
          2- باز هم میشه فشرده تر کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X