اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 10عدد ledآبی با برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن 10عدد ledآبی با برق شهر

سلام دوستان گرامی
    میخواهم 10 عدد لامپ ال ای دی آبی رنگ با همین مدار که گذاشتم میخوام درست کنم چون هیچی از الکترونیک و فرمولاش بلد نیستم از شما دوستان گلم کمک میخام که برای روشن کردن 10 لامپ ال ای دی ابی رنگ چه مقاوت های چند اهمی و خازن چندی بگیرم
    ؟.فکرکنم ده تا لامپ 19ولت برق بخاد.دوستان گلم شماکه تجربه دارید فرمول بلدید.لطف کنین شماره مقاومت وخازن های که برای روشن کردن ده لامپ ال ای دی روشن میکند حساب کنید بگید تا برم بخرم.پل یکسوساز بلدم بسازم چهارتا دیود 1n4007میخاد.ببخشید که زحمتتون میدم.انشالله روزی برسه منم چیزی بلدباشم کمک شما دوستان گلم کنم
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

پاسخ : روشن کردن 10عدد ledآبی با برق شهر

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
    میخواهم 10 عدد لامپ ال ای دی آبی رنگ با همین مدار که گذاشتم میخوام درست کنم
    سلام
    وقتتون بخیر
    به سمت راست مدار که LED ها قرار دارند نگاه کنید ، ولتاژ را 3.2 ولت نوشته ، بعنی برای کل LED ها ولتاژ همون 3.2 ولت هست ، اگر شما 20 تا LED هم بگذارید در ولتاژ تفاوتی ایجاد نمی کند ، جربان مورد نیاز مدار افزایش پیدا می کند . مثلا اگر هر LED به تنهایی 50 میلی آمپر 3.2 ولت نیاز داشته باشه برای روشن کردن 10 عدد LED شما به 500 میلی آمپر و 3.2 ولت نیاز خواهید داشت .
    اگر هدفتان فقط روشن کردن LED ها هست ، توصیه می کنم یک آداپتر 3 ولت تهیه کنید.
    موفق باشید

دیدگاه

به سمت راست مدار که LED ها قرار دارند نگاه کنید ، ولتاژ را 3.2 ولت نوشته ، بعنی برای کل LED ها ولتاژ همون 3.2 ولت هست ،
      این در صورتیه که مدار موازی باشه اینجا سری بسته شدن . یعنی ولتاژ افزایش پیدا میکنه و جریان همون حده اکثر 20 میلی امپر هست برای همه

دیدگاه

سلام دوستان گرامی
        میخواهم 10 عدد لامپ ال ای دی آبی رنگ با همین مدار که گذاشتم میخوام درست کنم چون هیچی از الکترونیک و فرمولاش بلد نیستم از شما دوستان گلم کمک میخام که برای روشن کردن 10 لامپ ال ای دی ابی رنگ چه مقاوت های چند اهمی و خازن چندی بگیرم
        ؟.فکرکنم ده تا لامپ 19ولت برق بخاد.دوستان گلم شماکه تجربه دارید فرمول بلدید.لطف کنین شماره مقاومت وخازن های که برای روشن کردن ده لامپ ال ای دی روشن میکند حساب کنید بگید تا برم بخرم.پل یکسوساز بلدم بسازم چهارتا دیود 1n4007میخاد.ببخشید که زحمتتون میدم.انشالله روزی برسه منم چیزی بلدباشم کمک شما دوستان گلم کنم
        باسلام:
        کاربر گرامی، ال ای دی ها را فقط با مدار درایور برق 220 ولت به ولتاژ نظر مورد نظر خود که بصورت آماده است خریداری کنید. روشن کردن ال ای دی با یک سوسازی برق و فیلتر کردن ان درست است که ال ای دی ها را روشن می کند و شما ولتاژ مورد نیازرا هم درست محاسبه می کنید، اما به یک نکته بایدتوجه داشته باشید زمانی که ال ای دی ها کار کنندو گرم شوند، مقاومت دینامیکی آن ها کاهش یافته و در نتیجه شدت جریان عبوری آن ها زیاد می شود. و این شدت جریان اضافه سبب کاهش عمر ال ای دی ها می شود. اما درمدارات درایور، یک ال ای دی با کنترل جریان روشن می شود و با کاهش و افزایش ولتاژ شدت نور آن ثابت و دارای طول عمر بیش تری می باشد.
        جدیدترین ویرایش توسط علي تحيری; ۲۰:۴۱ ۱۳۹۶/۱۱/۱۴.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          باسلام:
          کاربر گرامی، ال ای دی ها را فقط با مدار درایور برق 220 ولت به ولتاژ نظر مورد نظر خود که بصورت آماده است خریداری کنید. روشن کردن ال ای دی با یک سوسازی برق و فیلتر کردن ان درست است که ال ای دی ها را روشن می کند و شما ولتاژ مورد نیازرا هم درست محاسبه می کنید، اما به یک نکته بایدتوجه داشته باشید زمانی که ال ای دی ها کار کنندو گرم شوند، مقاومت دینامیکی آن ها کاهش یافته و در نتیجه شدت جریان عبوری آن ها زیاد می شود. و این شدت جریان اضافه سبب کاهش عمر ال ای دی ها می شود. اما درمدارات درایور، یک ال ای دی با کنترل جریان روشن می شود و با کاهش و افزایش ولتاژ شدت نور آن ثابت و دارای طول عمر بیش تری می باشد.
          سلام استاد وقت شماهم بخیر.عه پس بگو سال قبل چه اتفاقی افتاد.پارسال برای برادرزادم آباژور درستکردم با هفت عدد لامپ ال ای دی سفید.یه شارژر گوشی بهشون وصلکردم توخونه خوب و پرنور روشن میشدن لامپها. آباژورو بردن نمایشگاه یه هفته اونجابود وقتی اوردنش روشن کردیم انقد کم نور شده بودن که نگو باس دقت میکردیم که روشنن.همه لامپها سالم بودن نسوختن.اما نفهمیدم که چرا اینجورشدن.حتی بایه شارژر دیگه هم امتحان کردم همینجورکم نوربودن وهرچی فککردم نفهمیدم دلیلشو.
          راستی استادجان میگی بصورت اماده بخرم.نمیشه با مدارش ساخت؟اگه میشه نقشه مدارشو باملزوماتش بیزحمت برام بزار.بعد لامپها میخام ثابت روشن بمونن بلندمدت

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
          سلام
          وقتتون بخیر
          به سمت راست مدار که LED ها قرار دارند نگاه کنید ، ولتاژ را 3.2 ولت نوشته ، بعنی برای کل LED ها ولتاژ همون 3.2 ولت هست ، اگر شما 20 تا LED هم بگذارید در ولتاژ تفاوتی ایجاد نمی کند ، جربان مورد نیاز مدار افزایش پیدا می کند . مثلا اگر هر LED به تنهایی 50 میلی آمپر 3.2 ولت نیاز داشته باشه برای روشن کردن 10 عدد LED شما به 500 میلی آمپر و 3.2 ولت نیاز خواهید داشت .
          اگر هدفتان فقط روشن کردن LED ها هست ، توصیه می کنم یک آداپتر 3 ولت تهیه کنید.
          موفق باشید
          سلام دوست عزیز.وقت شماهم بخیر
          یعنی اداپتور 3ولت میتونه 10تالامپو روشن که همزمان؟!اخه یجای دیدم باید تعداد لامپها رو ضربدر ولتشون کنیم بعد تقسیم ایناکنین.من رو اون فرمول حساب کردم شد19ولت یعنی برای روشن کردن10لامپ 19ولت برق لازمه:-/

دیدگاه

یعنی اداپتور 3ولت میتونه 10تالامپو روشن که همزمان؟!اخه یجای دیدم باید تعداد لامپها رو ضربدر ولتشون کنیم بعد تقسیم ایناکنین.من رو اون فرمول حساب کردم شد19ولت یعنی برای روشن کردن10لامپ 19ولت برق لازمه:-/
            سلام
            بستگی به موازی یا سری بستن LED ها داره اگر به صورت موازی ببندید ، ولتاژها ثابت 3 ولت هستند ولی جریان مصرفی آن ها با هم جمع می شه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
              سلام
              بستگی به موازی یا سری بستن LED ها داره اگر به صورت موازی ببندید ، ولتاژها ثابت 3 ولت هستند ولی جریان مصرفی آن ها با هم جمع می شه .
              خب پس اداپتور 3ولتی بخرم بعدش لامپهارو موازی لحیم کنم.[گفتی ولی جریان مصرفی باهم جمع میشوند.]خب جمع جریانها لامپهارو نمیسوزونه؟؟؟میخام اکثروقتا روشن باشن

دیدگاه

باسلام:

دوست عزیز رفتم سرچ کردم خیلی زیاد درایو ال ای دی بود با قیمت های مختلف.خب استاد هرکدوم از اینارو بگیرم 10تا لامپ یا بیشتر روشن میکنه؟یعنی خودش به اندازه لامپها حساب میکنه برق میده؟یا موقع خریدن درایو بگم که درایوی میخام 10تا لامپ روشن کنه؟؟

دیدگاه

جمع جریانها لامپهارو نمیسوزونه؟؟؟
                  خیر ، LED ها منبع مصرف جریان هستند و به اندازه ی نیازشون جریان می کشن ،اگر شما آداپتر 20 آمپر هم استفاده کنید LED ها به اندازه ی نیازشون جریان می کشند.میزان جریانی که آداپتر شما باید داشته باشه جمع جریان مصرفی LED هاست که معمولا یه 15 درصد هم برای خطا بیشتر در نظر می گیرند.

دیدگاه

سلام استاد وقت شماهم بخیر.عه پس بگو سال قبل چه اتفاقی افتاد.پارسال برای برادرزادم آباژور درستکردم با هفت عدد لامپ ال ای دی سفید.یه شارژر گوشی بهشون وصلکردم توخونه خوب و پرنور روشن میشدن لامپها. آباژورو بردن نمایشگاه یه هفته اونجابود وقتی اوردنش روشن کردیم انقد کم نور شده بودن که نگو باس دقت میکردیم که روشنن.همه لامپها سالم بودن نسوختن.اما نفهمیدم که چرا اینجورشدن.حتی بایه شارژر دیگه هم امتحان کردم همینجورکم نوربودن وهرچی فککردم نفهمیدم دلیلشو.
                    راستی استادجان میگی بصورت اماده بخرم.نمیشه با مدارش ساخت؟اگه میشه نقشه مدارشو باملزوماتش بیزحمت برام بزار.بعد لامپها میخام ثابت روشن بمونن بلندمدت

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوست عزیز.وقت شماهم بخیر
                    با سلام:
                    دقیقا حرف شما را تائیدمی کنم. یک ال ای دی باید با کنترل جریان کار کنند، نه کنترل ولتاژ..!!! درایور هادقیقا جریان ال ای دی ها را کنترل می کنند و برای همین است که دارای عمر طولانی تری نسبت به کنترل ولتاژکار می کنند.

دیدگاه

باسلام:
                      سلام دوست عزیز.تصمیم گرفتم درایو ال ای دی بگیرم چون نقشه مدارشو کسی نذاشت.حالا برم مغازه چیبگم چه مدل درایوی بگیرم؟بگم درایو ال ای دی برای روشن کردن ده لامپ میخام؟راستی عکس سایت فروش درایوهارو گذاشتم کدومشو بگیرم؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز.تصمیم گرفتم درایو ال ای دی بگیرم چون نقشه مدارشو کسی نذاشت.حالا برم مغازه چیبگم چه مدل درایوی بگیرم؟بگم درایو ال ای دی برای روشن کردن ده لامپ میخام؟راستی عکس سایت فروش درایوهارو گذاشتم کدومشو بگیرم؟
                        با سلام:
                        برای خرید درایور، برای روشن کردن 10 عدد ال ای دی ، شما باید وات هر ال ای دی و ولتاژ کار و یا جریان مصرفی هر ال ای دی را بدانید. مثلا اگر هر ال ای دی یک وات و ولتاژکار آن 3.3 ولت باشد، جریان مصرفی هر ال ای دی می شود حدود 300 میلی آمپر. ( جریان مصرفی = تقسیم وات بر ولت). و اگر شما آنها را بصورت سری ببندیدولتاژدرایور می شود، 33 ولت ( 33=10×3) با جریان 300 میلی آمپر. و اگر بصورت موازی ببندید، ولتاژدرایور می شود، حدود 3.3 ولت با جریان 3 آمپر. ( 3=10×0.3). و اگر بصورت سریو موازی ببندید، ولتاژ و جریان هر دو کاهش می یابد.اما مهم ترین نکته ان است که شما دقیقا مشخصات ال ای دی را داشته باشید.

دیدگاه

با سلام:
                          برای خرید درایور، برای روشن کردن 10 عدد ال ای دی ، شما باید وات هر ال ای دی و ولتاژ کار و یا جریان مصرفی هر ال ای دی را بدانید. مثلا اگر هر ال ای دی یک وات و ولتاژکار آن 3.3 ولت باشد، جریان مصرفی هر ال ای دی می شود حدود 300 میلی آمپر. ( جریان مصرفی = تقسیم وات بر ولت). و اگر شما آنها را بصورت سری ببندیدولتاژدرایور می شود، 33 ولت ( 33=10×3) با جریان 300 میلی آمپر. و اگر بصورت موازی ببندید، ولتاژدرایور می شود، حدود 3.3 ولت با جریان 3 آمپر. ( 3=10×0.3). و اگر بصورت سریو موازی ببندید، ولتاژ و جریان هر دو کاهش می یابد.اما مهم ترین نکته ان است که شما دقیقا مشخصات ال ای دی را داشته باشید.
                          سلام استاد جان ممنون واسه راهنماییتون.اما من بلد نیستم جواب فرمول رو پیداکنم. فقط میدونم موازی ببندم و ده تاled آبی رنگ دارم.استاد عزیز زحمتت میتونی برام حساب کنی؟میدونم تاخودم حساب نکنم یادنمیگیرم.چون اینبار سرم شلوغه نمیرسم.میشه شمازحمت حساب کردنشو انجام بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3
                            سلام وممنون دوست گرامی.
                            روفایل پیوست کلیک کردم نوشت فایل حذف شده یااشتباه پیوست شده لیتک.
                            باسلام:
                            مجددا برایتان آپلود می کنم. این کالا در فروشکاه همین سایت وجود دارد.

دیدگاه

با سلام:
                              خیلی تشکر که بسیار روان اموزشم دادی.یسوال دیگه دارم شرمنده که هی سوال میکنم.مثلا من یه ال ای دی پیدا کردم هیچ نوشته ی هم روش نیس.چطوری با اهمتر ولتاژ(V),آمپر(I) ,اهم(R) , وات(W)را بدست اورم.اگه میشه یه اموزش کوچولو (باعکس بهتره)و فرمول بدست اوردن هریک ازاینا بگید که یاداشت کنم تا همیشه از فرمولا استفاده کنم.[/B][/COLOR]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X