اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انواع تپولوژی سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انواع تپولوژی سوئیچینگ

سلام
    من توی تغذیه های زیر 4 آمپر دیدم از فلای بک استفاده میکنند و در جریان های بالاتر از فوروارد
    چرا ؟؟؟ کسی هست در مورد توان های هر کدام از این تپولوژی ها توضیح بده که برای چه توان هایی از کدامشون باید استفاده کنم.
    ممنون

پاسخ : انواع تپولوژی سوئیچینگ

سلام
    من خیلی خوب خاطرم نیست ولی اگر اشتباه نکنم طبق آخرین مقاله ای که تو سایت TI بود خوندم ، نوشته بود معمولا تا 150 وات از فلای بک استفاده میکنن و توان های بالاتر میده سمت فوروارد و پوش و پول و ....

دیدگاه

سلام به همه و سپهر جان ،
      اول از همه اینکه برای انتخاب توپولوژی مورد نظر باید به توان و سهولت پیدا شدن قطعات و قیمت تمام شده توجه کرد ،
      مثلا با فلایبک میشه منبعی با توان 1 کیلو وات هم درست کرد ، اما با عقل جور در نمیاد ، چون استرتس جریان و پیک ولتاژ در فلایبک بالا میره و پیدا کردن سوییچ و خازن مناسب برای اسنابر و همچنین دیود خروجی سخت میشه ، و همچنین راندمان کاهش پیدا میکنه ،
      پس میان از توپولوژی های دیگه مثه هاف و فول و رزونانسی استفاده میکنن ، در ضمن مد کنترلی هم میتونه متفاوت باشه ، سافت یا هارد سوییچینگ و .........
      یه سری به این لینک بزن که کامله :
      Switching power supply (SMPS) topologies: formulas, comparison, diagrams and selection guide. What is topology and how to choose it for your application.
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

ممنون . دقیقا همین مشکل دارم .
        به نرم افزار top سوئیچ خروجی 24 ولت 10 آمپر دادم اون هم فلای بک
        مقادیر بهم داد بیشتر از 4 آمپر که میکشم دیود اسنابر میسوزه
        10 آمپر هم میده ولی برای حدود 10 ثانیه
        ممنون از راهنمایی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          24 ولت 10 آمپر دادم اون هم فلای بک
          مقادیر بهم داد بیشتر از 4 آمپر که میکشم دیود اسنابر میسوزه
          پیچیدن ترانس فلایبک مخصوصا تو قدرت بالا یه روشی داره که باعث میشه مقدار کمتری انرژی برگرده رو اسنوبر. خیلی ردیف نیمی از دور اولیه را اول میپیچیم و یعد ثانویه و بعد نیم باقیمانده اولیه.ثانویه باید طوری پیچیده بشه که تمام لگ وسط ترانس را بپوشونه. دیود خروجی باید بتونه سریع انرژی برگشت رو روی خارن الکترولیت تخلیه کنه. خارنهای موازی هر چی نزدیک به دیود خروجی یاشه کمک خوبی میکنن و خارن پلی استر نزدیک به دیود مواری با الکترولیت خروجی بیشتر میتونه کمک کنه . اسنوبر دیود خروجی هم کمک خوبیه ولی فقط دو تا 3 برابر تاخیر دیود کافیه.
          همه اینها زمانیه که محاسبات درست باشه و مخصوصا فیدبک دقیق باشه

اما چون تاپیک در مورد انواع توپولوژی تغذیه سویچینگه من این هندبوک ار شرکت تگزاس را معرفی میکنم تحلیل و شکل موجها در ابن کنابچه هست
          جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۹:۰۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X