اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای طراحی ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای طراحی ترانس

سلام دوستان .خواهشا کمک کنید .من یه سیگنال با فرکانس ۴۰۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز دارم با ولتاژ پیک تا پیک ۰.۷ ولت میخوام با دو یه مقاومت ۱۰۰۰ هم وصل کنم به یه ترانس ایزوله .و خروجی ترانس هم وصل شه به اپ امپ ابزاری .محاسباتم رو انجام دادم و لی نتیجه با محاسبات یکسان نیست .در ضمن من تو خروجی نهایت دو نانو امپر جریان کشی دارم .کسی میتونه کمک کنه برای محاسبات .یه سوال دیگه اگه من تو محاسبات ترانس به جای سیم یک دهم از سیم دو دهم استفاده کنم .چه اتفاقی میافته

پاسخ : کمک برای طراحی ترانس

نوشته اصلی توسط talarziba نمایش پست ها
    سلام دوستان .خواهشا کمک کنید .من یه سیگنال با فرکانس ۴۰۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز دارم با ولتاژ پیک تا پیک ۰.۷ ولت میخوام با دو یه مقاومت ۱۰۰۰ هم وصل کنم به یه ترانس ایزوله .و خروجی ترانس هم وصل شه به اپ امپ ابزاری .محاسباتم رو انجام دادم و لی نتیجه با محاسبات یکسان نیست .در ضمن من تو خروجی نهایت دو نانو امپر جریان کشی دارم .کسی میتونه کمک کنه برای محاسبات .یه سوال دیگه اگه من تو محاسبات ترانس به جای سیم یک دهم از سیم دو دهم استفاده کنم .چه اتفاقی میافته
    با سلام:
    در نهایت این ولتاژپیک تو پیک0.7 ولت را می خواهید به چند ولت افزایش دهید.؟ شایدراه کار های ساده تری هم وجود داشته باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

حتما باید ترانس بپیچم تا توان رو محدود کنم .چون من پشت ترانس بار سلفی دارم .ا ممکنه این بار سلفی در هنگام سوییچ به طبقات بعدی اسیب بزنه .ترانس اینجا هم نقش ایزولاسیون رو انجام میده هم .هم انتقال توان.خروجی ترانس وصل میشه به اپ امپ ابزاری

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

حتما باید ترانس بپیچم تا توان رو محدود کنم .چون من پشت ترانس بار سلفی دارم .ا ممکنه این بار سلفی در هنگام سوییچ به طبقات بعدی اسیب بزنه .ترانس اینجا هم نقش ایزولاسیون رو انجام میده هم .هم انتقال توان.خروجی ترانس وصل میشه به اپ امپ ابزاری
      اینم شماتیک
      http://uupload.ir/files/ric_1517893182682-1632972358.jpg

دیدگاه

شماتیک یه کمی مبهم بود واسه من شکل موج خاصی به وجود میاری در ورودی ؟ یا داری ولتاژ 2 ولت را روی ورودی ترانس سویچ میکنی؟
        به هر حال یه نگاهی به این لینک بنداز ببین این درایورها به کارت میاد فکر کنم ad210 مناسب باشه

دیدگاه

مرسی.من یه سلف دارم که با یه ماسفت .روی اون سوییچ میشه .قطع و وصل میشه .خوب هدف من اینه که بتونم زمانی که ماسفت خاموش میشه .بتونم نمودار تخلیه انرژی سلف رو نسبت به زمان به دست بیارم .خوب مطمینا به دلیل لگد سلف در زمانی که میخواد جریان سلف قطع بشه نمیشه مستقیم سر و ته سلف رو به اپ امپ وصل کنم .اومدم یه ترانس گزاشتم .تا از طبقه اپ امپ ایزوله بشه .و هم وقتی ولتاژ فلای بک سلف از یه حدی اومد پایین .بتونم این ولتاژ رو تقویت کنم . و بعددنمونه برداری کنم .در واقع میخوام ببینم در لحظات اخر تخلیه سلف اون ولتاژ میلی ولتی رو تقویت و بعد ثبت کنم .این بخشی از پروژه منه.اون دو تا دیود دیود های محافظه.مرسی از کمکتون

مرسی.من یه سلف دارم که با یه ماسفت .روی اون سوییچ میشه .قطع و وصل میشه .خوب هدف من اینه که بتونم زمانی که ماسفت خاموش میشه .بتونم نمودار تخلیه انرژی سلف رو نسبت به زمان به دست بیارم .خوب مطمینا به دلیل لگد سلف در زمانی که میخواد جریان سلف قطع بشه نمیشه مستقیم سر و ته سلف رو به اپ امپ وصل کنم .اومدم یه ترانس گزاشتم .تا از طبقه اپ امپ ایزوله بشه .و هم وقتی ولتاژ فلای بک سلف از یه حدی اومد پایین .بتونم این ولتاژ رو تقویت کنم . و بعددنمونه برداری کنم .در واقع میخوام ببینم در لحظات اخر تخلیه سلف اون ولتاژ میلی ولتی رو تقویت و بعد ثبت کنم .این بخشی از پروژه منه.اون دو تا دیود دیود های محافظه.مرسی از کمکتون
          البته اگه یه سوییچ هم پیدا کنم در لحظه خاموش شدن ماسفت مسیر اپ امپ به سلف رو مسدود کنه و در هنگام تخلیه انرژی سلف .و وقتی ولتاژ از یک حدی پایین امد مسیر سلف به اپ امپ را باز کند هم مشکل من حل میشود ..البته من نمیدانم این چنین سوییچی که بتواند ولتاژ لحظه ۵۰۰ ولت را تحمل کند و هم تاثیری رو ی سیگنال میلی ولتی نداشته باشد و ان را هدایت کند .وجود دارد یا نه.اگر دارد ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

با این چیزهایی که گقتی یک کم بیشتر مبهم شد . شما داری اولیه را چند ولت را سویچ میکنی؟ حداکثر جریان که از ورودی عبور میکنه تا سویچ قطع بشه چقدره؟
            یعد این ترانس افزاینده هست یعنی داری با ترانس ولتاژ را چند برابر میکنی ؟
            یک سوال مارمولکی! با چی میخوای نمونه برداری کنی و پردازش کنی ؟ کار سنگینیه

دیدگاه

ولتاژ من ۱۲ ولته .جریان نهایی قبل از خاموش شدن ماسفت ۳.۵امپر و ماسفتم ۵۰۰ ولتیه .یعنی وقتی ماسفت خاموش میشه .من سر ماسفت ۵۰۰ ولت .ولتاژ لحظه ای دارم .و حدود ۸۰ میکرو ثانیه طول میکشه .تا انرژی سلف تخلیه بشه .من میخوام از ۵۰ میکرو ثانیه تا ۸۰ میکرو ثانیه رو تقویت کنم .و بعد نمونه برداری کنم .با ارم میخوام نمونه برداری کنم

دیدگاه

ولتاژ من ۱۲ ولته .جریان نهایی قبل از خاموش شدن ماسفت ۳.۵امپر و ماسفتم ۵۰۰ ولتیه .یعنی وقتی ماسفت خاموش میشه .من سر ماسفت ۵۰۰ ولت .ولتاژ لحظه ای دارم .و حدود ۸۰ میکرو ثانیه طول میکشه .تا انرژی سلف تخلیه بشه .من میخوام از ۵۰ میکرو ثانیه تا ۸۰ میکرو ثانیه رو تقویت کنم .و بعد نمونه برداری کنم .با ارم میخوام نمونه برداری کنم
                چرا همون روش pi را اجرا نمیکنی میدونی چرا میگم واسه اینکه فرکانست متغییره و خروجی ترانس خطی نمیشه.بهتره از خود سورس نمونه برداری منظورم اولیه هست . چند تا نمونه میخوای بردای از هر برگشت برداری و چند بیتی؟

دیدگاه

جدیدترین ویرایش توسط talarziba; ۲۰:۳۸ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷.

دیدگاه

چون معلومه دور ورودی را داری پس سیمهای ورودی و خروجی را همدور بگیر و طوری بپیچ که خوب با هم درگیر باشن همین مداری که گذاشتی خوبه منتها یک خارن چند پیکو با دیودها موازی کن . ولی یهتره به جای هر دیود دو دیود سری بزاری . اگر تانویه را بیشتر از اولیه بگیری روی اولیه تاثیر میزاره و اونو لود میکنه مقدار مقاومتها خروجی که یک کیلو گذاشتی خوبه و میتوانی بیشتر کنی به شرطی که از تقویت کننده ای استفاده کنی که خازنهای ورودی کم ظرفیت داشته باشه. الان هیچ مشکلی نیست به جز ولتاژ زمان سویچ که خودت میدونی کی سویچ کردی نمونه بر نمیداری. ولی کمک اصلی که میتونم بکنم اینه وقتی سویچ را قطع کردی شروع به نمونه برداری کن تا سویچ بعدی چون تمام زمان برگشت در بدست اوردن فاکتور تغییرات ترانس مهمه

دیدگاه

الان من چند دور سیم بپیچم تا ترانسم جواب بده .هر چی میپیچم جواب نمیگیرم .من در انتهای تخلیه سلف نهایت دو میلی ولت دارم .و حدود فرکانسم حدود ۴۰۰ کیلوهرتز ه

دیدگاه

شما اینجا گفتی
                        ولتاژ من ۱۲ ولته .جریان نهایی قبل از خاموش شدن ماسفت ۳.۵امپر و ماسفتم ۵۰۰ ولتیه .یعنی وقتی ماسفت خاموش میشه .من سر ماسفت ۵۰۰ ولت .ولتاژ لحظه ای دارم .و حدود ۸۰ میکرو ثانیه طول میکشه .تا انرژی سلف تخلیه بشه
                        یعنی اولیه را پیچیدی این مشخصات هم الان گفتی نشون میده ترانس با هسته هواست یا یه چیزی نزدیک به هوا . اگر ثانویه را همدور بپیچی و خوب با هم درگیر یاشن همون ولتاژ ورودی را داری.
                        الان من نمیدونم سوال چیه یعنی میگی تو ورودی این دو میلی ولت را داری ولی در خروجی نداری؟
                        جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۱:۰۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷.

دیدگاه

من یه سلف دارم .که اونو پیچیدم .با یه ترانس که نمیدونم این ترانس رو چند دور و رو ی چی بپیچم تا همون ورودی میلی ولت تو خروجی ظاهر بشه تا بتونم اونو تقویت کنم
                          جدیدترین ویرایش توسط talarziba; ۲۱:۱۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۷.

دیدگاه

خوب نمیدونم رو چی بپیچم چند دور بپیچم .که همون ورودی ترانس رو تو خروجی ترانس داشته باشم .کمکم کنی ممتون میشم
                            فقط یه ترانس با هسته هوا میتونه این مشخصات ورودی که دادی رو داشته باشه و تعداد دور بستگی یه قطر حلقه ها و فاصله اونا از هم داره ولی در کل اگر بخوای تو خروجی جواب وردی را بگیری یاید 2رشته سیم را با هم بپیچی و همدور اما محاسباتش رو باید بررسی کنم فلبداهه نمیتونم
                            در ضمن من یه سلف دارم .یه ترانس .سلف رو پیچیدم .مشکلم با ترانسه .
                            خوب قضیه عوض شد رو کاغذ بکش یا عکس یده

دیدگاه

شماتیک قبلا کشیدم .میتونی نگاه بندازی؟

شماتیک قبلا کشیدم .میتونی نگاه بندازی؟ یه سلف دارم .یه ماسفت .با ترانس و اپ امپ ابزاری ad620

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X