اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشی برای firing

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشی برای firing

سلام
    برای مدار آتش یک پل سه فاز تریستوری به غیر از ترانس پالس چه روش دیگری هستش؟

پاسخ : روشی برای firing

نوشته اصلی توسط amir1346 نمایش پست ها
    سلام
    برای مدار آتش یک پل سه فاز تریستوری به غیر از ترانس پالس چه روش دیگری هستش؟
    با سلام:
    اوپتو ترایاک.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      اوپتو ترایاک.
      ممنون
      مدارات با اپتوتریاک رو دیدم. حالا اگر بخوام از اپتو کوپلر استفاده کنم باید چکار کنم؟ چون باید ایزوله باشه می شه یک ولتاژ ایزوله درست کرد و به اپتوکوپلر داد. ولی چون احتیاج به 4 منبع ایزوله دارم آیا می شه که یک ترانس ایزوله به همراه 4 پل دیود بدین منظور قرار داد؟ یعنی 1 پل دیود برای تریستورهایی 1و3و5 و 3 پل دیود دیگر برای 4و6و2.

دیدگاه

ممنون
        مدارات با اپتوتریاک رو دیدم. حالا اگر بخوام از اپتو کوپلر استفاده کنم باید چکار کنم؟ چون باید ایزوله باشه می شه یک ولتاژ ایزوله درست کرد و به اپتوکوپلر داد. ولی چون احتیاج به 4 منبع ایزوله دارم آیا می شه که یک ترانس ایزوله به همراه 4 پل دیود بدین منظور قرار داد؟ یعنی 1 پل دیود برای تریستورهایی 1و3و5 و 3 پل دیود دیگر برای 4و6و2.
        با سلام:
        در اوپتو کوپلر ورودی و خروجی کاملا ایزوله می باشد. اما ورودی و خروجی با ولتاژ و جریان کم. اما در اوپتو ترایاک هم ورودیو خروجیکاملا ایزوله می باشند، اما ورودی با جریان و ولتاژکم و خروجی با ولتاژزیاد. شما باید به اذای هر تریستور باید از یک اوپتو ترایاک استفاده کنید. یک سر منفی ال ای دی آن را گراند ( کاتد دیود های داخلی) و سه سر ورودی ( آند ها ) را برای کنترل پالس قرار دهید.احتیاج به 4 پل دیود نیست.

دیدگاه

با سلام:
          در اوپتو کوپلر ورودی و خروجی کاملا ایزوله می باشد. اما ورودی و خروجی با ولتاژ و جریان کم. اما در اوپتو ترایاک هم ورودیو خروجیکاملا ایزوله می باشند، اما ورودی با جریان و ولتاژکم و خروجی با ولتاژزیاد. شما باید به اذای هر تریستور باید از یک اوپتو ترایاک استفاده کنید. یک سر منفی ال ای دی آن را گراند ( کاتد دیود های داخلی) و سه سر ورودی ( آند ها ) را برای کنترل پالس قرار دهید.احتیاج به 4 پل دیود نیست.
          متوجه حرفتون می شم. می خوام از اپتوکوپلر به جای اپتوتریاک برای تریستورها استفاده کنم. الان برای یک پل سه فاز نیم موج از 3 اپتوکوپلر استفاده کردم که این اپتوکوپلرها ولتاژی که به گیت و کاتد تریستورها می دهند از یک ترانس و یک پل دیود مجزا استفاده کردم. حالا از همین روش برای تمام موج می خواهم استفاده کنم.آیا این طرحی که کشیدم جواب می دهد؟

دیدگاه

یه نگاه به این شماتیک ینداز فکر کنم اقا تحریری منظورش اینجوریه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی حواست باشه اوپتوکوپلرها زیرو کراس نباشه که تو نقشه ای که فرستادم هست. مگرنه نمیتونی زاویه فاز اتش کنی فقط میتونی خاموش روشن کنی اوپتوکوپلر زیرو کراس نزار

دیدگاه

متوجه حرفتون می شم. می خوام از اپتوکوپلر به جای اپتوتریاک برای تریستورها استفاده کنم. الان برای یک پل سه فاز نیم موج از 3 اپتوکوپلر استفاده کردم که این اپتوکوپلرها ولتاژی که به گیت و کاتد تریستورها می دهند از یک ترانس و یک پل دیود مجزا استفاده کردم. حالا از همین روش برای تمام موج می خواهم استفاده کنم.آیا این طرحی که کشیدم جواب می دهد؟
              http://94.23.147.229/Schematic%20Prints.pdf
              با سلام:
              آیا شما می خواهیدخروجی مدار را برای کنترل سرعت دور موتور دیسی استفاده کنید، یا موارد دیگر.

دیدگاه

با سلام:
                آیا شما می خواهیدخروجی مدار را برای کنترل سرعت دور موتور دیسی استفاده کنید، یا موارد دیگر.
                نه. برای کنترل تمام موج سه فاز که بار به صورت سری با آن و در حالت مثلث بسته می شود استفاده می کنم و بارم کاملا مقاومتی هستش. البته این مداری که کشیدم برای موتور هستش.

دیدگاه

نه. برای کنترل تمام موج سه فاز که بار به صورت سری با آن و در حالت مثلث بسته می شود استفاده می کنم و بارم کاملا مقاومتی هستش. البته این مداری که کشیدم برای موتور هستش.
                  بارها المنته ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                    بارها المنته ؟
                    تقریبا.سیم هستش.

دیدگاه

تقریبا.سیم هستش.
                      اگر سه تا سیمه که مثلت بستی میخوای دماشو تغییر بدی همون نقشه که اوپتوکوپلر زیرو کراس داره را ببندی بهتره اگر بخوای دیمر کنی ممکنه از بالانس در بیاد. میتونی یا اون مدارو عان آف کنی مثل سالید رله

دیدگاه

اگر سه تا سیمه که مثلت بستی میخوای دماشو تغییر بدی همون نقشه که اوپتوکوپلر زیرو کراس داره را ببندی بهتره اگر بخوای دیمر کنی ممکنه از بالانس در بیاد. میتونی یا اون مدارو عان آف کنی مثل سالید رله
                        ممنون. اون نقشه ای که صفحه قبل کشیدم چطوره؟ آیا کار می کنه؟

دیدگاه

ممنون. اون نقشه ای که صفحه قبل کشیدم چطوره؟ آیا کار می کنه؟
                          معلوم نیست چی کشیدی. با اوپتوکوپلر ترانزیستورtip24رو روشن میکنی ترانزیستور هم گیت تریستور رو تحریک میکنه؟ اگر اینجوره که اگر وصل کنی حاصل کار میشه گارامپ بعدش دود میکنه. نه اینکه یکیش دود کنه ها نه . دست جمعی یعنی اپتوکوپلرها و ترانریستورها و بریج ها
                          جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۳:۲۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹.

دیدگاه

معلوم نیست چی کشیدی. با اوپتوکوپلر ترانزیستورtip24رو روشن میکنی ترانزیستور هم گیت تریستور رو تحریک میکنه؟ اگر اینجوره که اگر وصل کنی حاصل کار میشه گارامپ بعدش دود میکنه. نه اینکه یکیش دود کنه ها نه . دست جمعی یعنی اپتوکوپلرها و ترانریستورها و بریج ها
                            ممنون از جوابتون. ولی این مدار رو برای یکسوساز سه فاز نیم موج بستم و یکسال هم به خوبی کار می کنه.

دیدگاه

ممنون از جوابتون. ولی این مدار رو برای یکسوساز سه فاز نیم موج بستم و یکسال هم به خوبی کار می کنه.
                              خواهش میکنم
                              خوب اینجا خاور میانه است هر لحظه ممگنه معجزه رخ بده . همین که تونستی با یک ترانس چند تا منبع دیسی درست کنی وبا انها گیت ها رو کنترل کنی . خودش معجزه حساب میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X