اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مجله نویز شماره 15 منتشر شد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مجله نویز شماره 15 منتشر شد

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    با افتخار اعلام میکنم که مجله نویـز شماره 15 نیز منتشر شد

فهرست مطالب منتشر شده در مجله تخصصی نویز – شماره 15 – بهمن 1396 :
    • ایمپلنت نوری مجرای حلزون گوش
    • تعمیر آسیب ناشی از نشت باتری های قلیایی
    • آشنایی با محیط برنامه نویسی گرافیکی Node-red
    • روش های خطایابی و رفع مشکلات GSM SIM800
    • 42 دستور از پرکاربردترین دستورهای رزبری پای
    • LED های رنگی
    • آموزش سریع میکروکنترلر STM8S
    • شروع به کار با MOJO Plus
    • کاربرد رگرسیون خطی در کالیبره کردن سنسورها

منتظر نظرات خوبتون هستیم

پاسخ : مجله نویز شماره 15 منتشر شد

سلام
    در ابتدا باید بگم حقیقتا مجله(ماهنامه؟) خوبی هستش. من چند انتقاد و پیشنهاد دارم.

1- مقاله "کاربرد رگرسیون خطی در کالیبره کردن سنسورها" به نظرم جالب نبود. سخت نبود که یه کد C یا C++ توی نت پیدا کنید و برای نمونه بذارید و برای چندتا تازه کار بذارید.
    2- طرح روی صفحه کاور مجله برام جالب نبود. اصلا کلمه نویز انگار با افکت های قدیمی افیس ورد نوشته شده. ترکیب رنگی خوبی هم نداره. رنگ قرمز با آبی به نظر زیاد جالب نشده. ترکیب قرمز و سیاه و سفید معمولا خوب با هم سازگاری دارند.
    3- مخاطب و هدف مجله معلومه؟ انگار فقط چندتا دانشجو یا دانش آموز(بخاطر سه مقاله ترویجی) و چندتا امبدد کار تازه کار(بخاطر مقاله راه اندازی قطعات و عیب یابی) مد نظر بوده. اونایی که میخوان حرفه ای بشن چی؟ اصلا مقاله سنگین توی مجله وجود نداره.
    4- من از اون دو مقاله اولی و اونی که در مورد LEDها هستش خوشم نیومد. در مورد این مسائل توی نت مطلب زیاده.
    5- به جای همش دو ردیفی، سه ردیفی هم بزنید بد نیست.متنوع با هم(مجالات غیر ایرانی رو ببینید)
    6- بعضی مقالات مقدمه نداره تا خواننده رو برای خوندن مطلب آماده کنه.
    7- در مورد محصولات فروشگاه بیشتر صحبت کنید.(نحوه کار با محصولات و آشنایی با محصولات). حتی معرفی چندتا IC هم خوبه.
    8- لطفا سرمایه گذاری بیشتر روی امبدد کارها و کدنویس ها انجام شود. مطالب کاربردی بیشتر شود.
    9- اخبار دنیای امبدد؟ خبر محصولات جدید و تکنولوژی های جدید. خبرهای embedded.com یا ...
    10- مطالب کم هستش. حداقل تعداد صفحات بین 80 تا 90 صفحه باشه بهتره
    11- زبان های برنامه نویسی به جرات 25 تا 30 درصد امروز الکترونیک و امبدد رو تشکیل میدن. ایرانی ها کلی مشکل دارن توی کدنویسی. شما روی C و C++ و VHDL و Verilog سرمایه گذاری کنید. مثلا نحوه خواندن آخرین استاندارد های این زبان ها رو توضیح بدید. یه مقدار سنگین می تونه باشه ولی برای اونایی که میخوان حرفه ای بشن خیلی خوبه. این خودش می تونه یه مقاله چند بخشی بشه. یا موضوعات دیگه مانند:
    * تکنیک های زبان های برنامه نویسی
    *نکات و نحوه کار با کامپایلرها
    *آموزش فرآمین و دستورات فرامین و توضیح فرآمین
    و...
    آقای بلورچیان اوضاع کدنویسی خرابه توی کشور ما. خودتون سوالاتی که توی قسمت های ماکروکنترلرها و FPGA ها پرسیده میشه رو نگاه کنید و ببینید چندتاشون در مورد برنامه نویسی هستش. همش بخاطر اینه که خوب یادنگرفتن و مسلط نیستن به ابزارهاشون.

در آخر بگم که این نظرات من هستش و چه به نظرات و پیشنهادات من اهمیت داده بشه یا نشه، با این وجود مجله نویز بسیار مجله خوبی هستش.
    موفق باشید

اضافه: انتقادات و پیشنهادات گفته شده در بالا رو بر اساس نسخه فعلی مجله که لینکش رو گذاشتین، دادم.
    جدیدترین ویرایش توسط روح الامین; ۱۰:۵۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰.

دیدگاه

سلام
      روح الامین عزیز خوب هستی ؟
      من چند نکته و سوال بهتون میگم
      بعضی مطالب داخل مجله ترجمه هستن و همگی از مجلات روز دنیا هستند و اینکه بگید در موردشون مطلب تو اینترنت زیاد هست خیلی برام عجیبه ! مطالب عمومی و جامع رکن هر مجله ای هست و احساس کردم شما از مجلات خارجی فقط به دوستون یا سه ستون بودنشون توجه کردید ! اگر دقت کنید از سال 2015به اینور دیگه داخل مجلات آموزش کد نویسی و ... گذاشته نمیشه چون کسی 1 ماه منتظر شماره جدید و اامه آموزش ها نمیشه و باید خیلی سریع یاد بگیره. وقتی ما داریم علم روز رو بحث میکنیم یعنی خیلی با سرعت بالایی باید پیشرفت کنه و برای همین موضوعات به پروژه های جذاب و نکات کلیدی برنامه نویسی اشاره میشه (دقیقا کاری که ما کردیم)
      چرا باید تعداد صفحات 90 صفحه بشه؟ چرا این انتظار بیجا در مخاطبین ایجاد شده که حق دارن یک مجله رایگان رو با بالاترین کیفیت درخواست کنند و از تعداد صفحات کمش خورده بگیرند؟ چرا تو مملکتی که کوچکترین قدم برای آموزش برداشته نمیشه شما همچین حقی به خودتون میدید که این حجم کار رو که تنها ترین نمونه کشور در کل شاخه های علمی هست رو کوچک ببینید ؟

با ید قبول کرد که ما جامعه خیلی ناجوری داریم (شیکترین عبارتی که پیدا کردم) . هیچ کسی کاری نمیکنه و همه این حق رو داریم که به افرادی که کار میکنند ایراد بگیریم. همه از بیکاری شاکی هستیم و به کارهای سخت هم تن نمیدیم. همه از نبود علم مینالیم و برای خواندن علم هم تمایلی نداریم. قشر علمی کشور روز به روز به سمت عقب حرکت میکنه و این حرکت های خوب هم دیده نمیشند. من و مجموعه هیچوقت از این فعالیت ها برای کشورمون دلسرد نمیشیم ولی میدونیم که بعضا انجام برخی کارها لازم نیست بعضا شاید تلاش های اضافی فایده ندارن ولی این رسالت ECA هست. کمک به رشد علمی کشور .

روح الامین عزیز من موضوعات زیادی رو گفتم که همش مربوط به شما نیست منتها در جواب شمایی گفتم چون میشناسیم هم رو از هم دلگیر نمیشیم.
      مورد مشابهی در انتخاب کاربر فعال هم داشتیم که یک کاربر همه جا پست زده بود و شاکی که چرا انتخاب نشده بود .... در تاپیک پیشنهاد مینی پیسی هم همینطور .... همه شاکی هستند فقط ! هیچکس به نفس عمل فکر نمیکنه. به اینکه چرا ما اینهمه هزینه میکنیم الکی؟ چرا اینهمه تلاش میکنیم ؟
      یکم زیاد توپیدم از دوستان پوزش میخوام ولی دیگه به آخرای تحملم رسیده یکهو دیدید کل کارهای آموزشی رو تعطیل کردیم (شوخی)

متشکر از همتون

دیدگاه

سلام
        ممنون. شما خوبین؟
        امیدوارم موفق باشید. همین طور ادامه بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
          سلام
          ممنون. شما خوبین؟
          امیدوارم موفق باشید. همین طور ادامه بدید.
          ناراحت نشو عزیز شما که همیشه جایگاه متفاوتی داشتید
          همانطور که گفتم بیشتر روی صحبتم با بقیه هست. دیگه کسی حال و حوصله تشکر خشک و خالی هم نداره ! و مطمئنم خیلی از این حجم دانلود مجله هم به مطالعش منجر نمیشه
          شرایط خاصی بر کشور حاکمه که امیدوارم هرچه زودتر تموم بشه و به حالت عادی برگردیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
            ناراحت نشو عزیز شما که همیشه جایگاه متفاوتی داشتید
            همانطور که گفتم بیشتر روی صحبتم با بقیه هست. دیگه کسی حال و حوصله تشکر خشک و خالی هم نداره ! و مطمئنم خیلی از این حجم دانلود مجله هم به مطالعش منجر نمیشه
            شرایط خاصی بر کشور حاکمه که امیدوارم هرچه زودتر تموم بشه و به حالت عادی برگردیم.
            اختیار داری مهندس. ناراحت چرا. من اول و آخر حرفام هم گفتم که چه اهمیت داده بشه و چه نشه مجله خوبی هستش و بابتش زحمت کشیدید.
            بله، متوجه هستم. منم امیدوارم درست بشه. منم هر چی میخوام و میگم فقط بخاطر اینه که بچه هایی که اینجا هستن بیشتر پیشرفت کنن. بهرحال قراره این مباحث باعث رفع اشکال و آموزش و کمک رسانی باشه. چه کدنویسی باشه چه الکترونیکش.

شما همیشه نسبت به من لطف داشتید و دارید. من شما رو درک میکنم.
            ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X