اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تقویت مدار اسپیکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تقویت مدار اسپیکر

با سلام خدمت استاید گرامی عرض کنم من اقدام به تقویت مدار اسپیکرم کردم منتها الان دارای مشکلاتی هستم

اول از همه در مورد کارهایی که کردم بگم که اون قسمت هایی که در عکس دایره سبز کشیدم به جز اون مقاومت همشون رو تقویت کردم به این صورت که
    آی سی ها TDA2030 بودن TDA 2050 زدم
    خازن های بزرگ 3300 میکرو 35 ولت بودن که 50 ولتشون کردم
    خازن متوسط رو هم 1000میکرو 16 ولتی بود 25 ولتش کردم
    اما مشکلات: اول اینکه صدا به شدت پایین و وقتی صدا رو میبری بالا خر خر میکنه و صدای بیس هم که با توجه به حجم صدای به شدت پایین تعطیله
    دومین مشکل اینه که مقاومتی که با دایره سبز مشخص کردم به شدت داغ میکنه و آی سی ها هم یکم به صورت غیر منطقی داغ میکنن
    و مشکل آخر اینکه پشت مدار یه نویزی هستش که وقتی دستم رو میزنم بوم بوم میکنه از ساب ووفر صدای بوم بوم میاد منظور و همینطور از بلندگو ها هم صدای نویز مشخصه
    ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ : مشکل در تقویت مدار اسپیکر

نوشته اصلی توسط wachmen نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاید گرامی عرض کنم من اقدام به تقویت مدار اسپیکرم کردم منتها الان دارای مشکلاتی هستم

اول از همه در مورد کارهایی که کردم بگم که اون قسمت هایی که در عکس دایره سبز کشیدم به جز اون مقاومت همشون رو تقویت کردم به این صورت که
    آی سی ها TDA2030 بودن TDA 2050 زدم
    خازن های بزرگ 3300 میکرو 35 ولت بودن که 50 ولتشون کردم
    خازن متوسط رو هم 1000میکرو 16 ولتی بود 25 ولتش کردم
    اما مشکلات: اول اینکه صدا به شدت پایین و وقتی صدا رو میبری بالا خر خر میکنه و صدای بیس هم که با توجه به حجم صدای به شدت پایین تعطیله
    دومین مشکل اینه که مقاومتی که با دایره سبز مشخص کردم به شدت داغ میکنه و آی سی ها هم یکم به صورت غیر منطقی داغ میکنن
    و مشکل آخر اینکه پشت مدار یه نویزی هستش که وقتی دستم رو میزنم بوم بوم میکنه از ساب ووفر صدای بوم بوم میاد منظور و همینطور از بلندگو ها هم صدای نویز مشخصه
    ممنون میشم راهنمایی کنین

درود
    اگر مراحل را کاملتر توضیح میدادید بهتر میشد راهنمایی کرد !!!
    1-هیتسینگ به آی سی ها باید عایق کامل باشد آیا چنین چیزی را رعایت کرده اید؟؟؟
    2-مثبت و منفی خازنها درست وصل شده اند ؟؟؟؟ و همچنین آیا خازنها اصلی میباشند ؟؟؟ چون متاسفانه برادران چینی خازن کم ظرفیت را در قوطی خازن پر ظرفیت غالب میکند !!!!
    3- فرق خیلی زیادی ما بین 2030 و 2050 نمیباشد و برای داشتن صدای بیشتر استفاده از راههای دیگر (مانند خرید آمپیلی آماده )توصیه میشود....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
      درود
      اگر مراحل را کاملتر توضیح میدادید بهتر میشد راهنمایی کرد !!!
      1-هیتسینگ به آی سی ها باید عایق کامل باشد آیا چنین چیزی را رعایت کرده اید؟؟؟
      2-مثبت و منفی خازنها درست وصل شده اند ؟؟؟؟ و همچنین آیا خازنها اصلی میباشند ؟؟؟ چون متاسفانه برادران چینی خازن کم ظرفیت را در قوطی خازن پر ظرفیت غالب میکند !!!!
      3- فرق خیلی زیادی ما بین 2030 و 2050 نمیباشد و برای داشتن صدای بیشتر استفاده از راههای دیگر (مانند خرید آمپیلی آماده )توصیه میشود....
      تمام نکاتی که گفتین رعایت شده.به نظرتون مشکل از این مقاومت نیست؟
      مراحل رو کامل توضیح دادم.یعنی فقط اینارو تعویض کردم.اگه قطعات دیگه ای هم لزوما باید تعویض بشن لاطفا بفرمایین تا تعویض کنم.
      و یه نکته دیگه اینکه آیا اشکال میتونه از ورودی صدا باشه؟یعنی اون ورودی صدا یکم کج شده پایه هاش

دیدگاه

تمام نکاتی که گفتین رعایت شده.به نظرتون مشکل از این مقاومت نیست؟
        مراحل رو کامل توضیح دادم.یعنی فقط اینارو تعویض کردم.اگه قطعات دیگه ای هم لزوما باید تعویض بشن لاطفا بفرمایین تا تعویض کنم.
        و یه نکته دیگه اینکه آیا اشکال میتونه از ورودی صدا باشه؟یعنی اون ورودی صدا یکم کج شده پایه هاش
        از زیر برد هم عکس بگذارید...
        ورودی صدا چی هست؟؟؟؟
        جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۱۵:۰۰ ۱۳۹۶/۱۱/۲۰.

دیدگاه

از زیر برد هم عکس بگذارید...
          اون قسمت سبزی که کشیدم همون کج شدن ورودی صدا

دیدگاه

[IMG][/IMG]

اونجاهاییکه با قرمز مشخص کردم ورودی صدا هستند بهشون صدا وصل بکنید ببینید وضعیت صدا چطوری است؟؟؟؟

دیدگاه

[IMG][/IMG]

اونجاهاییکه با قرمز مشخص کردم ورودی صدا هستند بهشون صدا وصل بکنید ببینید وضعیت صدا چطوری است؟؟؟؟
              چطوری باید وصل کنم؟میشه توضیح بدین؟من زیاد وارد نیستم

دیدگاه

چطوری باید وصل کنم؟میشه توضیح بدین؟من زیاد وارد نیستم
                فقط منبع تغذیه و هیتسینگ و بلندگو ها را وصل بکنید و آبی gnd مدار میباشد و شما میبایست یک سر خروجی صدا را به آبی و سر دیگر یکی یکی به آی سی ها وصل بکنید تا بفهمیم که آیا آی سی صدا ها سالم هستند یا نه؟؟؟

دیدگاه

فقط منبع تغذیه و هیتسینگ و بلندگو ها را وصل بکنید و آبی gnd مدار میباشد و شما میبایست یک سر خروجی صدا را به آبی و سر دیگر یکی یکی به آی سی ها وصل بکنید تا بفهمیم که آیا آی سی صدا ها سالم هستند یا نه؟؟؟
                  زدم 2 تا بالایی ها درست بودن اما پایینی نه.صدا نداد.چیکار کنم؟

دیدگاه

زدم 2 تا بالایی ها درست بودن اما پایینی نه.صدا نداد.چیکار کنم؟
                    اون را از مدار خارج بکنید و عوضش بکنید...

دیدگاه

اون را از مدار خارج بکنید و عوضش بکنید...
                      نه ببخشید من اشتباهی زده بودم.اون ماله ساب ووفر هستش که جداست و اونو وصل نکرده بودم که وصل کردم درسته.حالا چیکار کنم؟و همچنان اون مقاومت هم شدید داغ میکنه

دیدگاه

نه ببخشید من اشتباهی زده بودم.اون ماله ساب ووفر هستش که جداست و اونو وصل نکرده بودم که وصل کردم درسته.حالا چیکار کنم؟و همچنان اون مقاومت هم شدید داغ میکنه
                        آی سی 28 پایه بالایی شمارش چند هست ؟؟؟

دیدگاه

[QUOTE=hossein951ann;670277]آی سی 28 پایه بالایی شمارش چند هست ؟؟؟[/QUOTE
                          cs3702go
                          اینم زیرش نوشته شده:g53cc3e5

دیدگاه

مقاومتی که داغ میکند زیر برد نشان بدهید....

دیدگاه

مقاومتی که داغ میکند زیر برد نشان بدهید....
                              اونی که با رنگ قرمز مشخص کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X