اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

led برای استفاده در چراغ ماشین!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

led برای استفاده در چراغ ماشین!

سلام به همه دوستان
    من چراغای عقب ماشینم رو تغییراتی توش ایجاد کردم
    به جای لامپ معمولی از led چه از این مدل خطی های آماده که smd هستن و چه از led استفاده کردم و ولتاژ رو 12 ولت حساب کردم
    بعد از مدتی این led ها شروع به سوختن میکنن
    با ولت متر ولتاژ ورودی چراغ رو چک کردم که بین 11.8 تا 13.5 ولت هست
    به پیشنهاد یکی از دوستان برای تست از رگلاتور استفاده کردم ولی رگلاتور به شدت داغ میشه
    اگه بخوام براش هیت سینک بزارم که اصلا نه فضاش هست نه عقلانی

سوالم اینه که این چراغ های آماده که نه مقاومت دارن نه رگلاتور چحوری کار میکنن و سوختن تو کارشون نیست

ممنون میشم از دوستان که منو راهنمایی کنن.

پاسخ : led برای استفاده در چراغ ماشین!

نوشته اصلی توسط ramiy نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من چراغای عقب ماشینم رو تغییراتی توش ایجاد کردم
    به جای لامپ معمولی از led چه از این مدل خطی های آماده که smd هستن و چه از led استفاده کردم و ولتاژ رو 12 ولت حساب کردم
    بعد از مدتی این led ها شروع به سوختن میکنن
    با ولت متر ولتاژ ورودی چراغ رو چک کردم که بین 11.8 تا 13.5 ولت هست
    به پیشنهاد یکی از دوستان برای تست از رگلاتور استفاده کردم ولی رگلاتور به شدت داغ میشه
    اگه بخوام براش هیت سینک بزارم که اصلا نه فضاش هست نه عقلانی
    سوالم اینه که این چراغ های آماده که نه مقاومت دارن نه رگلاتور چحوری کار میکنن و سوختن تو کارشون نیست
    ممنون میشم از دوستان که منو راهنمایی کنن.
    با سلام:
    اگر شما بهترین رگولاتور ولتاژ را هم استفاده کنید، باز سوختن ال ای دی ها را دارید. چون ال ای دی ها بایدتوسط منبع جریان کنترل شوند، نه منبع ولتاژ. اگر به پست های راه اندازی ال ای دی ها فقط دراین سایت نگاه کنید، انواع راه کاها پیشنهاد می شود، منبع تغذیه خازنی، راه اندازیبا برق 220 ولت و مقاومت و ... بعد ازاستفاده چند روزه با تمام محاسبات دقیق خودشان الای دی ها می سوزد. چرا ؟ چون ال ای دی ها اگربا بهترین ولتاژرگولاتور ها طراحی شوند باز هم بعد ازمدتی آسیب می بینند، چرا؟ چون وقتی ال ای دی ها کارمی کنند گرم می شوند، گرم شدن این قطعه سبب کاهش مقاومت دینامیکی این قطعه و افزایش شدت جریان عبوریآن و در نهایت سوختن آن می شود. درست است ما در طراحی ولتاژ رگوله را درست طراحی کردیم اما ازدیاد جریان نا خواسته را نادیده گرفته ایم.
    اما چرا در چراغ های ال ای دی خودرو ها که توسط شرکت های معتبر ساخته می شود این مشکل پیش نمی آید چون آن ها ازکل جریان مصرفی یک ال ای دی فقط حدود 25 الی 30 درصد کم تر از جریان مصرفی واقعی آن مورد استفاده قرار می دهند که در صورت ازدیاد جریان آسیب نرسند. یاازمدار کنترل جریان یا درایور مناسب ولت و جریان استفاده کنند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      اگر شما بهترین رگولاتور ولتاژ را هم استفاده کنید، باز سوختن ال ای دی ها را دارید. چون ال ای دی ها بایدتوسط منبع جریان کنترل شوند، نه منبع ولتاژ. اگر به پست های راه اندازی ال ای دی ها فقط دراین سایت نگاه کنید، انواع راه کاها پیشنهاد می شود، منبع تغذیه خازنی، راه اندازیبا برق 220 ولت و مقاومت و ... بعد ازاستفاده چند روزه با تمام محاسبات دقیق خودشان الای دی ها می سوزد. چرا ؟ چون ال ای دی ها اگربا بهترین ولتاژرگولاتور ها طراحی شوند باز هم بعد ازمدتی آسیب می بینند، چرا؟ چون وقتی ال ای دی ها کارمی کنند گرم می شوند، گرم شدن این قطعه سبب کاهش مقاومت دینامیکی این قطعه و افزایش شدت جریان عبوریآن و در نهایت سوختن آن می شود. درست است ما در طراحی ولتاژ رگوله را درست طراحی کردیم اما ازدیاد جریان نا خواسته را نادیده گرفته ایم.
      اما چرا در چراغ های ال ای دی خودرو ها که توسط شرکت های معتبر ساخته می شود این مشکل پیش نمی آید چون آن ها ازکل جریان مصرفی یک ال ای دی فقط حدود 25 الی 30 درصد کم تر از جریان مصرفی واقعی آن مورد استفاده قرار می دهند که در صورت ازدیاد جریان آسیب نرسند. یاازمدار کنترل جریان یا درایور مناسب ولت و جریان استفاده کنند.
      مهندس تحیری عزیز
      خیلی ممنون از توضیحاتتون
      من بعد از کلی جستجو به حجمه ای از اطلاعات رسیدم که خیلی برام گنگ شده، رشته من کامپیوتر هست و با علاقه ای که به الکترونیک دارم یه کارهایی میکنم تو این زمینه

حالا از شما درخواست می کنم که اگر مقدور هست منو تو این زمینه روشن کردن LED با ماشین راهنمایی کنید و اگر مطلب خاصی مد نظرتون هست بهم بگین
      سپاسگذارم

دیدگاه

مهندس تحیری عزیز
        خیلی ممنون از توضیحاتتون
        من بعد از کلی جستجو به حجمه ای از اطلاعات رسیدم که خیلی برام گنگ شده، رشته من کامپیوتر هست و با علاقه ای که به الکترونیک دارم یه کارهایی میکنم تو این زمینه
        حالا از شما درخواست می کنم که اگر مقدور هست منو تو این زمینه روشن کردن LED با ماشین راهنمایی کنید و اگر مطلب خاصی مد نظرتون هست بهم بگین
        سپاسگذارم
        با سلام:
        کاربرگرامی، بفر مائید شما می خواهید چه کار کنید، تا من یاسایر دوستان دیگر شما را راهنمایی کنند. شما می خواهید چه ال ای دی، با چه ولتاژ و چه توانی را با باتری خودرو روشن کنید.؟
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

مهندس تحیری عزیز
          خیلی ممنون از توضیحاتتون

سپاسگذارم
          سلام دوست گرامی
          شما ابتدا ولتاژبرق خودرودرحالت روشن بودن 13.5 ولت درنظربگیریدنه 12 ولت!!!!
          LED هابا ساختاررنگیشون ولتاژکاریشون متفاوته.مثلن ازازرنگ سبز استفاده کنید3 ولتیه.4 تایی باهم سری کنیدبا یک مقاومت 100اهم یک وات ببندیدبیشترازدوسال کارخواهدکرد
          نکته بدی نوع جنس وبرند LED هامارک خوبخریداری کرده واستفاده نمایید
          نکته بدی میتونیدازکاهنده های DC TO DC که توفروشگاه انجمن هست استفاده کنیدبسیارعال کارمیکنند

دیدگاه

نکات مهم رو دوستان فرمودند.من هم نکته ای اضافه کنم
            انواع الیدی ولتاژ و جریانهای متفاوت در بازار وجود داره.همین الان من ریسه ای خریدم که تابحال ندیدم و راهاندازیش کمی عجیبه و هنوز متوجه نشدم چه منبعی میخاد.به هر هال انواع الیدی ها موجود هست که یکی با منبع ولتاژ کار میکنه یکی با منبع جریان .. ابتدا یک عکس از نوع الیدی بزارید تا معلوم بشه چه نوعیست.اصولا برای خودرو یا منبع جریان به کار میره یا استفاده از برق باطری و مقاومت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X