اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگولاتور ولتاژ با حفظ فرکانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگولاتور ولتاژ با حفظ فرکانس

سلام خدمت اساتید
    واسه ساخت یه فرکانس متر و اسیلوسکوپ نیاز به مداری دارم که یه ورودی داشته باشه حالا این ورودی شاید از یکی از سیمهای پریز برق یا یه منبع 22 ولت (مثلا") باشه و خروجی همون فرکانس در دامنه 5 ولت تا بتونم هم ازش برای نمونه گیری ADC واسه ساخت اسیلوسکوپ استفاده کنم هم بعد همین فرکانسو میتونم تبدیل به پالس کنم واسه فرکانس متر .
    تبدیل فرکانس به پالس رو یه کارایی کردم ولی ولتاژ ورودی حتما باید 5 باشه تنها راهی که به ذهنم رسید تشخیص ولتاژ و بعد تنظیم فیلتر بر اثاث اونه که خیلی پیچیده میشه :|
    پیشاپیش ممنون

پاسخ : رگولاتور ولتاژ با حفظ فرکانس

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید
    واسه ساخت یه فرکانس متر و اسیلوسکوپ نیاز به مداری دارم که یه ورودی داشته باشه حالا این ورودی شاید از یکی از سیمهای پریز برق یا یه منبع 22 ولت (مثلا") باشه و خروجی همون فرکانس در دامنه 5 ولت تا بتونم هم ازش برای نمونه گیری ADC واسه ساخت اسیلوسکوپ استفاده کنم هم بعد همین فرکانسو میتونم تبدیل به پالس کنم واسه فرکانس متر .
    تبدیل فرکانس به پالس رو یه کارایی کردم ولی ولتاژ ورودی حتما باید 5 باشه تنها راهی که به ذهنم رسید تشخیص ولتاژ و بعد تنظیم فیلتر بر اثاث اونه که خیلی پیچیده میشه :|
    پیشاپیش ممنون
    سلام،
    خیلی پیچیده و مبهم گفتی!
    معلوم نیست چی میخواهیی بسازی و سوالت چیه؟؟!!!
    واسه اینجور کارها، روی اپتوکوپلرها هم میتونی حساب کنی!!

میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید: اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا .
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
      سلام،
      خیلی پیچیده و مبهم گفتی!
      معلوم نیست چی میخواهیی بسازی و سوالت چیه؟؟!!!
      واسه اینجور کارها، روی اپتوکوپلرها هم میتونی حساب کنی!!
      داداش دقیقا میخام یه اسیلوسکوپ بسازم
      الان خط ورودی ممکنه ولتاژ 220 ولت باشه یا 2 ولت ولی توی خروجی که به میکرو میدی باید ولتاژی بین 0 تا 5 داشته باشی . حالا ولتاژ خط ورودی هرچی میخاد باشه
      واسه این کار باید حتما ولتاژ ورودی رو اندازه گیری کنم و بر اون اساس ولتاژ خروجی رو تنظیم یا راه حل ساده تری هست ؟!
      ممنون
      جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۲۲:۱۸ ۱۳۹۷/۰۱/۳۰.

دیدگاه

داداش دقیقا میخام یه اسیلوسکوپ بسازم
        الان خط ورودی ممکنه ولتاژ 220 ولت باشه یا 2 ولت ولی توی خروجی که به میکرو میدی باید ولتاژی بین 0 تا 5 داشته باشی . حالا ولتاژ خط ورودی هرچی میخاد باشه
        واسه این کار باید حتما ولتاژ ورودی رو اندازه گیری کنم و بر اون اساس ولتاژ خروجی رو تنظیم یا راه حل ساده تری هست ؟!
        ممنون
        اگه غیر از فرکانس، دامنه و شکل موج رو هم بخواهی:
        اول شما باید برای اسکوپت، رنج ولتاژ ورودی تعیین کنی، بعد با تقسیم ولتاژ اون رنج رو، به محدوده 0 تا 5 ولت بیاری، بعد اندازه گیری کنی!
        ... .
        برای اسکوپ به این تاپیک هم سر بزن (زحمت مهندس SEPEHR63 هست):

سلام یک سری پروژه دارم که از قدیم هست . به مرور همه اینجا قرار میدم شاید به درد کسی بخوه اولیش پروژه دریافت sms و سوئیچ رله هست که با pic فکر کنم 5 سال پیش نوشتم http://s8.picofile.com/file/8320648184/Sim900_Relay.rar.html این دومی عینک هست برای کسانی که نابینا هستند . با التراسونیک کار میکنه و هر چی به مانع نزدیکتر بشیم
        جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۰:۴۰ ۱۳۹۷/۰۲/۰۱.
        ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

اول شما باید برای اسکوپت، رنج ولتاژ ورودی تعیین کنی، بعد با تقسیم ولتاژ اون رنج رو، به محدوده 0 تا 5 ولت بیاری، بعد اندازه گیری کنی!
          ... .
          درسته ولی بحث سر اینه چجوری . میخام اتو رنج باشه . اون تایپیک هم ورودیش همون 5 ولته فقط
          یه راه خفن و ساده به ذهنم رسید
          ولتاژو با ADC اندازه گیری کنم بعد با یه پتاسیومتر دیجیتال ولتاژو تنظیم کنم روی 5 ولت . اتو رنج و خیلی تمیز و بی دردسر
          ممنون داداش

دیدگاه

درسته ولی بحث سر اینه چجوری . میخام اتو رنج باشه . اون تایپیک هم ورودیش همون 5 ولته فقط
            یه راه خفن و ساده به ذهنم رسید
            ولتاژو با ADC اندازه گیری کنم بعد با یه پتاسیومتر دیجیتال ولتاژو تنظیم کنم روی 5 ولت . اتو رنج و خیلی تمیز و بی دردسر
            ممنون داداش
            مهندس جان منظورم مدار تقسیم ولتاژ بود که میشه دوتا مقاومت ناقابل، 100 درصد هم اوتوماته!!!

دیدگاه

مهندس جان منظورم مدار تقسیم ولتاژ بود که میشه دوتا مقاومت ناقابل، 100 درصد هم اوتوماته!!!
              اونوقت این دو تا مقاومت ناقابل رو واسه ولتاژ 220 تنظیم کنم یا 5 ؟! چیش اتوماته الان :دی
              به هر حال ممنون همون یکی از مقاومتا رو متغیر دیجیتال بگیرمو بر اثاث ولتاژ ورودی رگوله کنم تا 5 ولت بده به ADC خوبه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X