اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط uart در avr با اسمبلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط uart در avr با اسمبلی

با سلام
    کسی از دوستان تجربه ی ایجاد ارتباط uart رو در اسمبلی داره؟

پاسخ : ارتباط uart در avr با اسمبلی

نوشته اصلی توسط plc-s7 نمایش پست ها
    با سلام
    کسی از دوستان تجربه ی ایجاد ارتباط uart رو در اسمبلی داره؟
    سلام،
    از آخرین استفاده ام از اسمبلی خیلی میگذره،
    ولی اسمبلی خیلی سر راسته! شما با هر سخت افزاری که بخواهی کار کنی، توی آدرش مینویسی یا میخونی!
    یعنی کافیه همه رجیسترهای مربوط به اون سخت افزار رو از دیتاشیت میکروت با آدرسشون مشخص کنی و با آدرسها کار کنی!
    به عبارتی بعد از مقدار دهی رجیسترهای کنترلی، برای ارسال، توی آدرس "رجیستر دیتا" بنویسی و برای دریافت از آدرس "رجیستر دیتا" بخونی! و برای مدیریت ارسال و دریافت، محتوای آدرس "رجیستر STATUS " رو چک کنی.

میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید: اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا .
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

پاسخ : ارتباط uart در avr با اسمبلی

ممنون که پاسخ دادید...
      من ی برنامه اسمبلی هست که چون به اسمبلی مسلط نیستم نمیتونم درست الگوریتمش رو بفهم ... حالا تو همون برنامه میخوام ارتباط uart با ی میکروی دیگه ایجاد کنم ... میکروی اولی ATtiny2313-20PU هستش و میکروی دومی atmega16 ..... میتونید بیشتر راهنماییم کنید؟

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
      سلام،
      از آخرین استفاده ام از اسمبلی خیلی میگذره،
      ولی اسمبلی خیلی سر راسته! شما با هر سخت افزاری که بخواهی کار کنی، توی آدرش مینویسی یا میخونی!
      یعنی کافیه همه رجیسترهای مربوط به اون سخت افزار رو از دیتاشیت میکروت با آدرسشون مشخص کنی و با آدرسها کار کنی!
      به عبارتی بعد از مقدار دهی رجیسترهای کنترلی، برای ارسال، توی آدرس "رجیستر دیتا" بنویسی و برای دریافت از آدرس "رجیستر دیتا" بخونی! و برای مدیریت ارسال و دریافت، محتوای آدرس "رجیستر STATUS " رو چک کنی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X