اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک درباره افزایش برد واکی تاکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک درباره افزایش برد واکی تاکی

سلام دوستان عزیز. من تازه عضو اینجا شدم.
    ازتون درخواست کمک دررابطه با افزایش برد واکی تاکی دارم.
    یه جفت واکی تاکی دارم که البته عکسای مدارشم ارسال میکنم،
    در حالت نرمال با انتن فابریکش که یه فنر تقریبا ١٠ سانتی بود بردی ١٠ متری داشت
    انتن های هردو دستگاهو باز کردم و به جاشون انتن کشویی ۴٠ سانتی (از این انتن های رادیو) گذاشتم
    در عین ناباوری بردش در فضای آزاد به ٨٠ متر ارتقا پیدا کرد!! صدایی کاملا واضح!
    از دوستان خواهشا کسی میتونه راهنمایی کنه من چطوری میتونم بردش رو به ۴٠٠ متر برسونم؟
    ۴٠٠ متر بشه دیگه کفایت میکنه برام که برا کوهنوردی رفتن با خودم ببرمشون.
    عکس مدارشم میذارم. تو مدارش ۵ تا ترازیستور بکار رفته.
    مدار با باتری ٩ ولتی کار میکنه
    اونجوری که رو کاتالوگش زده تو فرکانس ۴٠٩ الی ۴١٠ مگاهرتز فرکانس کاریشه
    یعنی باند یو اچ اف

این عکس واکی تاکی

این همون انتن فابریکش

این مدارش از قسمت جلو

اینم قسمت اصلی مدار

پاسخ : کمک درباره افزایش برد واکی تاکی

درود ، این رو از کجا خریدید ؟ قیمتش چنده؟ من چند وقت دنبالش گشتم .

در مورد تقویت آنتن ، کیت ها و مدار های بوستر آنتن uhf در اینترنت هست که معمولا ترانزیستور سری های BF دارند ، هم میتونید خودتون بسازید هم کیت تهیه کنید ، ترانزیستور ها در بازار موجودند

Sent from my XT1575 using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
      درود ، این رو از کجا خریدید ؟ قیمتش چنده؟ من چند وقت دنبالش گشتم .

در مورد تقویت آنتن ، کیت ها و مدار های بوستر آنتن uhf در اینترنت هست که معمولا ترانزیستور سری های BF دارند ، هم میتونید خودتون بسازید هم کیت تهیه کنید ، ترانزیستور ها در بازار موجودند

Sent from my XT1575 using Tapatalk
      سلام دوست عزیز از شهرخودمون خریدم به قیمت ۴۵ تومنو کمی تغییرات بهش دادم مثلا قاب آنتشو بلندتر کردم.
      واقعیتش دوست عزیز اینکه بوستر و منبع تغذیشو کجا جاگذاری کنم این خودش مسئله س.
      بوستر رو میدونستم اما میخوام خود مدار رو تقویت کنم با استفاده از تعویض ترانزیستورها.
      اما نمیدونم باید چه ترانزیستوری بخرم!! اگه کسی از دوستان الکترونیک و مخابرات کسی راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم

دیدگاه

کسی نیس یه راهنمایی برا ما کنه؟؟

دیدگاه

چرا کسی نیس به من یه کمکی کنه؟؟؟؟؟؟ هر روز سر میزنم بلکه از دوستان یکی راهنمایی کرده باشه اما هیچ خبری نیس!

دیدگاه

سلام. دوست عزیز واکی تاکی شما اصطلاحا ازنوع هابی یعنی برای سرگمی وتفنن است برخلاف انتظارشما چیز پیچیده وپیشرفته ای نیست ازهمان اسباب بازیهای جینی است فرکانس کاری آن هم بین 40 تا 45 مگاهرتز است اگر خواستی نقشه وپی سی بی آنرا هم برایتان قرار میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad341 نمایش پست ها
              سلام. دوست عزیز واکی تاکی شما اصطلاحا ازنوع هابی یعنی برای سرگمی وتفنن است برخلاف انتظارشما چیز پیچیده وپیشرفته ای نیست ازهمان اسباب بازیهای جینی است فرکانس کاری آن هم بین 40 تا 45 مگاهرتز است اگر خواستی نقشه وپی سی بی آنرا هم برایتان قرار میدم
              سلام دوست گرامی. من انتظار انچنانی ازش ندارم فقط میخوام در حد حالا ۴٠٠ متر هم نشد ٣٠٠ متر براش افزایش برد بدم با راهنمایی های شما.
              اخه رو کاتالوگش زده فرکانس ۴٠٩ الی ۴١٠ مگاهرتز!!! شایدم الکیه.
              شما راهکاری داری برای افزایش برد داری به جز بوستر؟؟ ممنون میشم واقعا

دیدگاه

متاسفانه راهی برای افزایش برد آن وجود ندارد زیرا ترانزیستور Q5 دراین مدارهم درحالت گیرنده هم فرستنده استفاده میشود لذاتغییردادن این قسمت باعث اختلال درکاردستگاه میشوداگردرراه اندازی مدارات آر اف وارد هستی بگوتانقشه بهتری راقراربدم

دیدگاه

متاسفانه راهی برای افزایش برد آن وجود ندارد زیرا ترانزیستور Q5 دراین مدارهم درحالت گیرنده هم فرستنده استفاده میشود لذاتغییردادن این قسمت باعث اختلال درکاردستگاه میشوداگردرراه اندازی مدارات آر اف وارد هستی بگوتانقشه بهتری راقراربدم
                  پس اگه اینطوری هست که میگی راهی جز آر اف نیس درسته؟
                  ممنون میشم مدارشو بذاری تا وسائلشو بخرم آمادش کنم.
                  فقط یه مسئله اونم اینکه من نمیدونم این واکی تاکی واقعا تو فرکانس ۴٠٩ مگاهرتز کار میکنی یا ۴٠ الی ۴۵ مگاهرتزی که شما گفتی!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته منظورم تقویت کننده آر اف برای این مدار هست.
                  نقشه مدارشو بیزحمت لطف کنی تا وسائلارو بخرم و بوستر رو آماده کنم و قبل از انتن قرار بدمش.

دیدگاه

متاسفانه مثل اینکه درست متوجه منظورمن نشدی منظوراین بودکه درمدارشما نمیشود تغییری داد اگرخواهان افزایش برد هستی باید مداردیگری بسازید غیر این مدارخودت

دیدگاه

متاسفانه مثل اینکه درست متوجه منظورمن نشدی منظوراین بودکه درمدارشما نمیشود تغییری داد اگرخواهان افزایش برد هستی باید مداردیگری بسازید غیر این مدارخودت
                      اهان الان فهمیدم. پس درواقع بوستر هم کارساز نیس یعنی؟؟

دیدگاه

از دوستان کسی هست نقشه و پی سی بی بوستری که فرکانس کاریش از ۴٠مگاهرتز الی ١٠٨ مگاهرتز رو برام بذاره؟

دیدگاه

اینم فرکانس کاری واکی تاکی که از نت پیداش کردم.اما دوستمون اقا محمد گفتن تو فرکانس ۴٠ الی ۴۵ مگاهرتز کار میکنه اینجور واکی تاکیا.منم با رادیو با موج های sw1و sw2 هر چقدر دنبال صداش گشتم چیزی نبود!! پس این احتمال هست که تو همون فرکانس ۴٠٩ مگاهرتز کار کنه.
                          حالا فقط راه افزایش بردش بوستر یا همون تقویت کننده هستش که اونو هم دوستان باید مدارشو بهم لطف کنند تا خودم امادش کنم

دیدگاه

اما اینکه نتونستی درموج کوتاه یاهمان sw موج ارسالی رادریافت بکنی به این دلیل است که مدولاسیون واکی تاکی شما FM است ومدولاسیون موج کوتاه AM لذا امواج دستگاه شما درموج کوتاه قابل دریافت نمی باشد همانطور که قبلا گفتم فرکانس دستگاه شما بین 40تا45 ویاحداکثر 49 مگاهرتز میباشد لذاشما میتوانیدهارمونیکهای دوم آن را بسته به اینکه کدام یک ازفرکانس هاییکه اشاره کردم باشد شما برای دریافت امواج دستگاه رادیو اف ام راروشن کنید وهمزمان دکمه ارسال دستگاه خود رافشاردهید وصحبت کنید وبه آرامی دکمه تنظیم ایستگاه رادیورا بچرخانید خواهید دید موج ارسالی مابین فرکانسهای 88تا108 احتمالا در90 یانودوچندمگاهرتز قابل دریافت خواهدبود

دیدگاه

اما اینکه نتونستی درموج کوتاه یاهمان sw موج ارسالی رادریافت بکنی به این دلیل است که مدولاسیون واکی تاکی شما FM است ومدولاسیون موج کوتاه AM لذا امواج دستگاه شما درموج کوتاه قابل دریافت نمی باشد همانطور که قبلا گفتم فرکانس دستگاه شما بین 40تا45 ویاحداکثر 49 مگاهرتز میباشد لذاشما میتوانیدهارمونیکهای دوم آن را بسته به اینکه کدام یک ازفرکانس هاییکه اشاره کردم باشد شما برای دریافت امواج دستگاه رادیو اف ام راروشن کنید وهمزمان دکمه ارسال دستگاه خود رافشاردهید وصحبت کنید وبه آرامی دکمه تنظیم ایستگاه رادیورا بچرخانید خواهید دید موج ارسالی مابین فرکانسهای 88تا108 احتمالا در90 یانودوچندمگاهرتز قابل دریافت خواهدبود
                              با سپاس.والا اقا محمد یکم پیشم چندین بارم تو موج اف ام هم دنبال صداش گشتم اما اونجا هیچ خبری نبود!! اگه تو فرکانس ۴۵ اینا باشه خیلی ممنون میشم ازت برام مدار یه بوستر رو به همراه قطعاتش معرفی کنی تا خودم بسازمش.چون با بوستر مطمئنم برد افزایش پیدا میکنه درسته؟ ممنون میشم کمکی کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X