اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا این مدار افزاینده ولتاژ کار نمی کنه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا این مدار افزاینده ولتاژ کار نمی کنه؟

سلام
    اساس کار یک سری از مدارهای افزاینده ولتاژ شارژ یه سری خازن به صورت موازی و دشارژ ان ها به وصرت سری است. یعنی اول میام خازن ها رو با هم موازی می کنیم شارژ که شدند اتصالشون رو سری می کنیم ولتاژ همه شون با هم جمع می شه. با این مقدمه یک نگاه به مدار زیر بکنید ببینید من دارم اشتباه می کنم جایی؟ یا اورکد نمیتونه جواب بده
    این عکس مدار با شکل موج های سویچ ها:

این هم عکس شبیه سازی

گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : چرا این مدار افزاینده ولتاژ کار نمی کنه؟

سلام ،
    جناب مهندس ، شما هدفتون افزاینده ولتاژ هست و یا دو یا سه برابر کننده ولتاز؟! جریان مورد نیازتون؟!!
    برای این میپرسم که احتمالا راه حل های بهتری هست ،
    __________________________________________________ _________________
    به نظرم مدارتون به خاطر این کار نمیکنه ک خازن C1 و C2 در نیم سیکل منفی و مثبت نسبت به چیزی(مثلا زمین ) شارژ نمیشن ، و اگر ناراحت نمیشید به نظرم مدارتون رو بیش از حد پیچیده کردید ، راستش من متوجه نشدم
    __________________________________________________ ________________________________________________
    به ای شماتیک که الان کشیدم یه نیگاه بنداز :

__________________________________________________ _________
    البته اگه هدفتون رو دقیق تر بیان کنید مطمئنا اساتید و بنده میتونیم بهتر کمک کنیم
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

خیلی پیچیده شده
      من یه جمله بنویسم بعد عرض میکنم
      . اگر s1 وs3 روشن باشن , و بقیه کلیدها خاموش c1 ,و c4 بصورت سری شارژ میشه یا اگر s1 ,و s4 روشن و بقیه کلیدها خاموش باز هم این دو خارن موازی شارژ میشه منتها از مسیر D4

الان شما چهار مرحله را برای مدار نوشتین . میشه تو هر مرحله فقط کلیدهای روشن و خاموش را بگید کدامند.

من تو تایپ بودم که مهندس حسینی گفت پیچیده شده مدار. به این میگن تفاهم
      جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۰:۲۱ ۱۳۹۶/۱۲/۰۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
        خیلی پیچیده شده
        من یه جمله بنویسم بعد عرض میکنم
        . اگر s1 وs3 روشن باشن , و بقیه کلیدها خاموش c1 ,و c4 بصورت سری شارژ میشه یا اگر s1 ,و s4 روشن و بقیه کلیدها خاموش باز هم این دو خارن موازی شارژ میشه منتها از مسیر D4

الان شما چهار مرحله را برای مدار نوشتین . میشه تو هر مرحله فقط کلیدهای روشن و خاموش را بگید کدامند.
        شرمنده توضیح ندادم درست. طرز کار مدار به این صورت هست. اول کلید S1 و S4 بسته میشه و و چون منبع با ولتاژمثبت داریم دو دیود D1 و D4 روشن میشند و چون خازن های C1 و C4 به وصرت سری با اون ها قرار دارند خازن ها شارژ میشند. تا خازن ها شارژ شدند اتصال باز میشند و مسیر هم باز میشه
        سپس کلید S1 خاموش و کلید S2 روشن میشه توجه داریم که S4 هنوز وصل است. این بار چون ولتاژ منفی شده دیود های D2 و D3 وصل می شند و خازن های سری شده با دیود های یعنی C2 و C3 شارژ میشند تا کامل شارژ شدند اتصال باز میشند و مسیر جریان باز میشه. حالا خازن C2وC1 که با هم سری هستند(از طریق دیود های D1 , D2این رو شک دارم) بعد کلید S3 با بسته شدن میاد و خازن C1 رو با خازن C4 سری می کنه و خازن C4 هم که با خازن C3 سری هست پس ولتاژ این خازن های سری با هم جمع میشه و چون S5 هم با S3 با هم بسته شده اند قبلا، ولتاژ مجموع به بار انتقال داده میشه.

دیدگاه

اشکالی که من تو ارکد میبینم اینه که اصلا عمل سویچنگ رو نمیبینم یا اصلا انجام نمیشه نمیدونم.

دیدگاه

سلام
            وقتی خازنها سری میشن ، کاتد دیودها به سرمثبت خازنها وصله. درنتجه اصلا هیچ جریانی ازش عبور نخواهد کرد.

دیدگاه

کسی از دوستان نظر دیگه ای نداره؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط reza. h نمایش پست ها
              سلام
              وقتی خازنها سری میشن ، کاتد دیودها به سرمثبت خازنها وصله. درنتجه اصلا هیچ جریانی ازش عبور نخواهد کرد.
              نحوه سری شدنشون به این صورت هست: اول c2 با C1 سری میشند بعد C1 از طریق کلید S3 با C4 سری و در اخر هم C4 با C3سری میشه

دیدگاه

از دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟

دیدگاه

موضوع به نتیجه رسید با سیمولینک متلب در سر برگ simpower system شبیه سازی جواب داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X