اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور الکترونیک کاربردی رو یاد بگیرم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور الکترونیک کاربردی رو یاد بگیرم؟

با سلام
    من دانشجوی سال آخر رشته ی برق مخابراتم
    تو این چهارسال به خاطر تنبلی خودم و استادای عالی ای که داشتم می تونم بگم هیچی از برق یاد نگرفتم !
    ولی الان می خوام خودمو جمع و جور کنم و جبران کنم
    می خواستم بپرسم که شما منبعی برای یاد گرفتن الکترونیک به صورت کاربردی سراغ دارین یا نه؟ و اینکه به نظرتون اصلا باید از کجا شروع کنم؟ تو چه حوضه ای کار کنم که بعدا بشه یه کاری ام پیدا کرد؟
    در مورد علاقه ام تقریبا به همه ی مباحثش علاقه دارم
    هرچند بیشتر علاقه ام به برنامه نویسی و مخابرات دیجیتال هستش
    ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ : چطور الکترونیک کاربردی رو یاد بگیرم؟

نوشته اصلی توسط n-najafi نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی سال آخر رشته ی برق مخابراتم
    تو این چهارسال به خاطر تنبلی خودم و استادای عالی ای که داشتم می تونم بگم هیچی از برق یاد نگرفتم !
    ولی الان می خوام خودمو جمع و جور کنم و جبران کنم
    می خواستم بپرسم که شما منبعی برای یاد گرفتن الکترونیک به صورت کاربردی سراغ دارین یا نه؟ و اینکه به نظرتون اصلا باید از کجا شروع کنم؟ تو چه حوضه ای کار کنم که بعدا بشه یه کاری ام پیدا کرد؟
    در مورد علاقه ام تقریبا به همه ی مباحثش علاقه دارم
    سلام دوست گرامی
    ممکنه از حرفی که میخوام بهت بزنم ناامید بشی ولی چاره چیه دیگه !!
    ببین اکثر رشته های فنی مهندسی مثل رشته ما و شما باید کار کنی ... باید کار عملی انجام بدی ... صرفا با خوندن چند تا کتاب نمیشه ... البته کتاب خوبه ... درس خوبه ... دانشگاه خوبه ... ولی همه اینا فقط بهت سرنخ میدن
    باید سرنخ دنبال کنی تا به اون چیزی که میخوای برسی ... شما اگه بهترین دانشگاه هم بری .. بهترین استاد هم داشته باشی بازم اینا 100 در 100 نیستند
    امیدوارم اصل مطلب رسونده باشم ..
    موفق باشی
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
      سلام دوست گرامی
      ممکنه از حرفی که میخوام بهت بزنم ناامید بشی ولی چاره چیه دیگه !!
      ببین اکثر رشته های فنی مهندسی مثل رشته ما و شما باید کار کنی ... باید کار عملی انجام بدی ... صرفا با خوندن چند تا کتاب نمیشه ... البته کتاب خوبه ... درس خوبه ... دانشگاه خوبه ... ولی همه اینا فقط بهت سرنخ میدن
      باید سرنخ دنبال کنی تا به اون چیزی که میخوای برسی ... شما اگه بهترین دانشگاه هم بری .. بهترین استاد هم داشته باشی بازم اینا 100 در 100 نیستند
      امیدوارم اصل مطلب رسونده باشم ..
      موفق باشی
      خب چطوری کار عملی انجام بدم؟ باید از یه جا شروع کنم دیگه
      خودم باید شروع کنم مدارای ساده رو ببندم ؟ یا دوره هایی که بیرون هستن رو برم یا چی؟ ممنون میشم یکم موضوع رو بشکافین
      البته به کارآموزی تو شرکتای مرتبطم فکر کردم ولی فعلا جایی نیافتم:(

دیدگاه

سلام به نظر من از همین انجمن شروع کن من خودم توی همین انجمن کلی چیزی یاد گرفتم البته پشت کار و علاقه خودت هم مهمه
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
          این زمان طلایی دیگه هرگز تکرار نمیشه و برنمیگرده، ولی همین که میخواهی تنبلی رو بذاری کنار باز خوبه!
          منبعی برای یاد گرفتن الکترونیک به صورت کاربردی
          هویه و برد بورد و بسم ا... + کتاب کاربردی + کلاس کاربردی + اینترنت (همین سایت عالیه، به سایت زیر هم سر بزن)،
          http://knowledgeplus.ir/
          منهای تنبلی!
          حتما سر بزن! نگاه به سادگیش نکن، آموزشهای تصویری مجانی داره، توپ!!!
          تو چه حوضه ای کار کنم که بعدا بشه یه کاری ام پیدا کرد؟
          این بحثش جداست، اصلا نگرد نیست !!
          ولی اگه مشکل سربازی نداری به محض فارغ التحصیل شدن، برو توی سازمان فنی و حرفه ای شهرتون، و توی کلاسهای برق خودروییش ثبت نام کن. از مقدماتی تا پیشرفته (همه شهرا داره و رایگان هم هست!)
          بعد دوره هم برو یه جا با حقوق کم، اصلا بیگاری، شاگردی کن، بعد یکی دو سال فول میشی، برو واسه خودت کار کن!! ولی باید بفهمی جای خوبی بری واسه شاگردی، خودروهای متوسط و روز بیارن نه گوجه ای 57 !!!!
          اگه دنبال کاری، بریزش توی سطل زباله!
          علاقتو میگم!
          کل اگر طبیب بودی،،، سر خود دوا نمودی!

میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید: اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا .
          جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۰۰:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۰۶.
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

دستت درست داداش
            نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
            هویه و برد بورد و بسم ا... + کتاب کاربردی + کلاس کاربردی + اینترنت (همین سایت عالیه، به سایت زیر هم سر بزن)،
            http://knowledgeplus.ir/
            منهای تنبلی!
            حتما سر بزن! نگاه به سادگیش نکن، آموزشهای تصویری مجانی داره، توپ!!!
            هویه و برد و بسم ا... حله :دی ولی در مورد کتاب کاربردی و کلاس کاربردی راهنمایی می کنی؟ این روزا کتابا و کلاسای زیادی برا برق هست ولی خب خیلیاشون به درد نمی خورن:|

این بحثش جداست، اصلا نگرد نیست !!
            مرسی از قوت قلبت
            ولی اگه مشکل سربازی نداری به محض فارغ التحصیل شدن، برو توی سازمان فنی و حرفه ای شهرتون، و توی کلاسهای برق خودروییش ثبت نام کن. از مقدماتی تا پیشرفته (همه شهرا داره و رایگان هم هست!)
            همم برم بگردم پیداش کنم فقط قسمت برق خودرویی؟
            بعد دوره هم برو یه جا با حقوق کم، اصلا بیگاری، شاگردی کن، بعد یکی دو سال فول میشی، برو واسه خودت کار کن!! ولی باید بفهمی جای خوبی بری واسه شاگردی، خودروهای متوسط و روز بیارن نه گوجه ای 57 !!!!
            این یکی رو خیلی دنبالشم !کارآموزی !ولی لامصب اینجا کوچیکه همچین چیزایی پیدا نمیشه:|

دیدگاه

خب چطوری کار عملی انجام بدم؟ باید از یه جا شروع کنم دیگه
              خودم باید شروع کنم مدارای ساده رو ببندم ؟ یا دوره هایی که بیرون هستن رو برم یا چی؟ ممنون میشم یکم موضوع رو بشکافین
              البته به کارآموزی تو شرکتای مرتبطم فکر کردم ولی فعلا جایی نیافتم:(
              دوره های بیرون بشرطی خوبن که کاربردی باشن مثلا کسی که PLC بلد نیست یا حتی در حد یه آزمایشگاه 1 واحدی کار کرده برای اینکه حرفه ای بشه -----> فنی حرفه ای
              کارآموزی هم اگه مرتبط باشه و واقعا کاربردی میتونه خیلی کمکت کنه .. اینم خوبه ..
              ECA هم خوبه
              اگه به کاری هم که میخوای انجام بدی علاقه داشته باشی این یعنی 50 درصد پیشرفت ... مابقی هم پشتکار .. استعداد.. تلاش..جستجو ... تحقیق...
              خلاصه اینکه ... دیگه نمیدونم چطور توجیح کنم !!
              ...
              ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

هویه و برد و بسم ا... حله :دی ولی در مورد کتاب کاربردی و کلاس کاربردی راهنمایی می کنی؟
                بسم ا... یعنی اینکه بهونه رو بذاری کنار، وبری اولین کتابی رو که به چشمت خوش اومد بگیری و شروع کنی!
                مهم شروع کردنه، بقیه اش میآد دستت!
                ولی لامصب اینجا کوچیکه همچین چیزایی پیدا نمیشه
                این رو بدون، شهرهای کوچیک (نه دیگه خیلی خیلی کوچیک) خوراکه پول در اوردنه، و گاهاً اوکازیونه!!!
                مخصوصا توی مسائل فنی!
                الکترونیک و برنامه نویسی دیجیتالو و ... اینها باغ سبزیه که هنوز بهش وارد نشدی، لامصب ته نداره، غرق میشی و فعلا توی کشور ما ارزش چندانی نداره و جواب نمیده!
                واسه همین گفتم علاقه تو بنداز دور!
                الکترونیک و برق خودرو رو جدی بگیر (وارد بحثهای سنگین الکترونیکی و کدنویسی هم میشی)، خودرو خراب همیشه هست و تعمیرکار هم همیشه نیازه!!

میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید: اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا .
                ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

بسم ا... یعنی اینکه بهونه رو بذاری کنار، وبری اولین کتابی رو که به چشمت خوش اومد بگیری و شروع کنی!
                  مهم شروع کردنه، بقیه اش میآد دستت!
                  همین امروز میرم یه کتاب میگیرم پس

این رو بدون، شهرهای کوچیک (نه دیگه خیلی خیلی کوچیک) خوراکه پول در اوردنه، و گاهاً اوکازیونه!!!
                  مخصوصا توی مسائل فنی!
                  عجب ! تا حالا از این زاویه بهش نگا نکرده بودم ولی خب یکی دوسال واسه کارآموزی و اینا که باید برم یه جا دیگه بعد یه سوال بسیار بسیار مهم! شما ارشد خوندنو پیشنهاد میدین؟ برای بودن تو محیط و استفاده از امکانات؟ یا کلا بیخیالش شم؟ خودم علاقه ی چندانی ندارم
                  الکترونیک و برنامه نویسی دیجیتالو و ... اینها باغ سبزیه که هنوز بهش وارد نشدی، لامصب ته نداره، غرق میشی و فعلا توی کشور ما ارزش چندانی نداره و جواب نمیده!
                  واسه همین گفتم علاقه تو بنداز دور!
                  عجب ! من میخواستم برنامه نویسی کار کنم که!میگن بازارشم خوبهشایعه اس یعنی؟

دیدگاه

عجب ! تا حالا از این زاویه بهش نگا نکرده بودم
                    یه نگاه به بچه هایی که به این سایت سر میزنند، بنداز!
                    بعضی هاشون توی الکترونیک و کد نویسی غولند!!!
                    ولی چون توی شهرهای بزرگ زندگی میکنند و سطح فنی و توقع بالاست، رقابت کردن خیلی سخته و با اون همه معلومات، کارکاسبی خوبی ندارند!!!!!
                    ولی شهرهای درحال رشد خوراکه! یه خدمات کامپیوتری هم بزنی جواب میده!!
                    بعد یه سوال بسیار بسیار مهم! شما ارشد خوندنو پیشنهاد میدین؟
                    واسه از دست رفتن بقیه عمر، انرژی و جوونیت صددرصد پیشنهاد میدم!!!!
                    واسه اضافه شدن به جمع کثیر الافان، مدرک به دست، کار نا بلد، صددرصد پیشنهاد میدم!!!!
                    واسه اضافه شدن به پرکنندگان جیب برگزارکنندگان آزمونهای نیمه صوری استخدامی، صددرصد پیشنهاد میدم!!!!
                    ... .
                    ولی واسه تأمین آتیه و زندگیت پیشنهاد میدم که زمان رو برگردونی به عقب و دبیرستان رو بری فنی و حرفه ای، و با دیپلم بری سراغ کار یا سربازی !!
                    ... .
                    گذشته که گذشته!
                    آدم عاقل حال رو درمی یابه و یه راه اشتباه رو تا ابد ادامه نمیده!
                    نه اینکه ادامه تحصیل ذاتا بد باشه، ولی ممکنه توی شرایطی (امروز کشور ما) کارآمد نباشه!
                    عجب ! من میخواستم برنامه نویسی کار کنم که!
                    مهندسی که برنامه نویسی بلد نباشه، اصلا مهندس نیست!!!
                    ربطی هم به رشته و تخصصش نداره!
                    الان بچه های مکانیک و عمران کد میزنن مثل بنز!!!
                    اون هم پردازش موازی و بهره گیری از GPU !
                    کار کردن و شاگردی کردن و پول در اوردن هیچ ربطی نداره به متوقف کردن کسب علم و آگاهی و بهره برداری از معلومات تئوریِ فوق العاده سودمند!
                    برنامه نویسی که واجبه، ولی مرحله به مرحله!
                    حداقلش اینه که یه دونه مدار با آی سی 555 و یه ترانزیستور و رله، قبل شروع برنامه نویسی بسته باشی، یه منبع ولتاژ DC بتونی راه بندازی!
                    ... برنامه نویسی ... میگن بازارشم خوبه ...
                    من با دوستام در این زمینه مشورت کردم:
                    :gathering:

جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۲:۳۰ ۱۳۹۶/۱۲/۰۷.

دیدگاه

یه نگاه به بچه هایی که به این سایت سر میزنند، بنداز!
                      بعضی هاشون توی الکترونیک و کد نویسی غولند!!!
                      اتفاقا اینو تو همین یکی دوتا تاپیکی که خوندم فهمیدمکلیم خوف کردم که میتونم به همچین سطحی برسم یا نه
                      ولی چون توی شهرهای بزرگ زندگی میکنند و سطح فنی و توقع بالاست، رقابت کردن خیلی سخته و با اون همه معلومات، کارکاسبی خوبی ندارند!!!!!
                      ولی شهرهای درحال رشد خوراکه! یه خدمات کامپیوتری هم بزنی جواب میده!!
                      منطقی به نظر میاد

واسه از دست رفتن بقیه عمر، انرژی و جوونیت صددرصد پیشنهاد میدم!!!!
                      واسه اضافه شدن به جمع کثیر الافان، مدرک به دست، کار نا بلد، صددرصد پیشنهاد میدم!!!!
                      واسه اضافه شدن به پرکنندگان جیب برگزارکنندگان آزمونهای نیمه صوری استخدامی، صددرصد پیشنهاد میدم!!!!
                      ... .
                      ولی واسه تأمین آتیه و زندگیت پیشنهاد میدم که زمان رو برگردونی به عقب و دبیرستان رو بری فنی و حرفه ای، و با دیپلم بری سراغ کار یا سربازی !!
                      ... .
                      گذشته که گذشته!
                      آدم عاقل حال رو درمی یابه و یه راه اشتباه رو تا ابد ادامه نمیده!
                      نه اینکه ادامه تحصیل ذاتا بد باشه، ولی ممکنه توی شرایطی (امروز کشور ما) کارآمد نباشه!
                      خب کاملا قانع شدم!

مهندسی که برنامه نویسی بلد نباشه، اصلا مهندس نیست!!!
                      ربطی هم به رشته و تخصصش نداره!
                      الان بچه های مکانیک و عمران کد میزنن مثل بنز!!!
                      اون هم پردازش موازی و بهره گیری از GPU !
                      کار کردن و شاگردی کردن و پول در اوردن هیچ ربطی نداره به متوقف کردن کسب علم و آگاهی و بهره برداری از معلومات تئوریِ فوق العاده سودمند!
                      برنامه نویسی که واجبه، ولی مرحله به مرحله!
                      حداقلش اینه که یه دونه مدار با آی سی 555 و یه ترانزیستور و رله، قبل شروع برنامه نویسی بسته باشی، یه منبع ولتاژ DC بتونی راه بندازی!
                      خب پس اول برم فنی حرفه ای درکنارش تاپیکای این فروم و اون سایتی که گفتین رو بخونم و اگه تونستم برنامه نویسی رو کم کم شروع کنم . خودم نظرم رو avr چون به صورت بسیار مقدماتی کار کردم ولی میگن plc بهتره!نظر شما چیه؟ واسه کتابم گفتین هرچی به چشمم خوب اومد بگیرم دیگه همینا ؟
                      راستی ببخشید من این همه سوال کردم و تشکر که همه رو جواب دادین نمی خوام اشتباه هشت سال پیشمو دوباره تکرار کنم

:gathering:

این عالی بود
                      جدیدترین ویرایش توسط n-najafi; ۱۴:۴۹ ۱۳۹۶/۱۲/۰۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X