اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک به ساختن آمپلی ماشین با tda7294

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک به ساختن آمپلی ماشین با tda7294

سلام به تمام مهندسای گل روزتون مبارک

بنده میخوام برا ماشینم یه آمپلی بسازم
    قبلا توی زمینه آمپلی خیلی فعالیت داشتم فعالیت هام هم نهایتن به tda2030 و stk اینا ختم میشه که سابقه اتصال کوتاه در stk رو دارم

من زیاد سر رشته در مورد الکترونیک ندارم ولی از دستم کامل برمیاد ینی نقشش باشه راحت از روش می سازم

از یکی از دوستای گلم آقای نوحی مشورتایی گرفتم که آمپلی ماسفتی بسازم ولی ایشون گفتن که ساختن آمپلی ماسفتی راحته ولی تغذیش حساسه و ایشون بمن tda7294 رو پیشنهاد دادن

توی نت یه نقشه ای رو پیدا کردم که از چهار تا آی سی tda7294 تشکیل شده که دو به دو بریج شدن و هر کانال مازیمم 200 وات رو بهم میده برای باندای اصلی در کل ینی 200*2 بهم میده

و اینکه میخوام یه مدار بریج tda7294 رو هم برای ساب بذارم

و نقشه فیلتر ساب ووفر هم دوستان زحمتشو کشیده بودن از انجمن خوبتون برداشتم

ولی خب یجا گیر کردم دوستان البته در مرحله ی تحقیقم
    میگن که tda7294 آی سی هاش تقلبی ان و اصلی توی ایران پیدا نمیشه اگه هم بشه دونه ای هفتاد تومنه
    خلاصه پاک گیج شدم نمیدونم چیکار کنم و از طرفی هم میگن thd این نسبت به آمپلی ماسفتی بالاس
    برای کم کردن نویزش هم گفتم یه پری آمپلی فایر با آی سی ne5532 بذارم که نویز احتمالیش کم بشه

حالا دوستان کمک کنید ببینم از چه مداری استفاده کنم که بهترین کیفیت رو بهم بده و بقول دوستای خودمون پولمو دور نریزم
    فکرم آشفتس اصلا

در ضمن برای باندای جلوی ماشین هم یه آمپلی 50*2 با آی سی tpa 3116 ;کار میکنه و تستی که کردم با وجود کلاس دی صداش خیلی شفافه و با ولتاژ دی سی تک 24 ولت کار میکنه

یه راهنمایی بمن برسونین فداتون
لطفا صبر کنید...
X