اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط arduino با رسپبری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط arduino با رسپبری

با عرض سلام خسته نباشید.

تو یه پروژه می خوام با arduino مقدار ۹ تا سنسور رو بخونم و به یک برد رسپبری بفرستم و از سمت برد رسپبری هم بتونم فرمان قطع و وصل ۹ تا رله رو برای arduino بفرستم.
    مشکلم اینه که ارتباط دو سمته (full duplex) هستش و فاصله ی بین دو برد در حدود 50 متر است.

دوستان چه روشی رو برای ارتباط پیشنهاد می کنید؟ بهتر با سیم متصل بشن یا به صورت بیسیم و از چ روشی؟

ممنون

پاسخ : ارتباط arduino با رسپبری

نوشته اصلی توسط A8hkaN نمایش پست ها
    با عرض سلام خسته نباشید.

تو یه پروژه می خوام با arduino مقدار ۹ تا سنسور رو بخونم و به یک برد رسپبری بفرستم و از سمت برد رسپبری هم بتونم فرمان قطع و وصل ۹ تا رله رو برای arduino بفرستم.
    مشکلم اینه که ارتباط دو سمته (full duplex) هستش و فاصله ی بین دو برد در حدود 50 متر است.

دوستان چه روشی رو برای ارتباط پیشنهاد می کنید؟ بهتر با سیم متصل بشن یا به صورت بیسیم و از چ روشی؟

ممنون
    سلام
    ببخشید من معمولا با بردهای آماده کار نمیکنم، و ازشون خیلی چیزی بلد نیستم!
    ولی برای این فاصله ای که میگی، از هر روش غیر استانداردی (چه با سیم و بی سیم) استفاده کنی، حتما خطا خواهی داشت!
    پیشنهاد من استفاده از TCP/IP هست.
    که قابلیت توسعه و افزایش برد و بیسیم کردن هم داره!
    و تا جایی که من اطلاع دارم هم رسپری و هم آردوئینو ازش پشتیبانی میکنند!

میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید: اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا .
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

پاسخ : ارتباط arduino با رسپبری

پیشنهاد من پروتکل rs485 هست . برای بی سیم هم ماژول rf انواع و اقسام توی این رنج هست .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X