اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به چه صورت اشعه مابرا بفنش رو از شیشه عبور بدیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به چه صورت اشعه مابرا بفنش رو از شیشه عبور بدیم؟

سلام من یک سنسور برای تشخیص اشعه مابرابفنش یا همون UV دارم خدا رو شکر سنسور بسیار قویی هستند و زاویه دید 180 درجه است ) ولی مشکل ما اینه که اشعه مابرابنفش از شیشه معمولی به اندازه لازم عبور نمی کنه و سنسور هم اشعه رو تشخیص نمیده. ما لازم داریم تا حتما سنسور پشت شیشه باشه. شیشه قابل تعویض هست. پیشنهاد شما برای رفع این مشکل چیست؟ (پلاکسی گلاس هم جواب نداد.)
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : به چه صورت اشعه مابرا بفنش رو از شیشه عبور بدیم؟

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
    سلام من یک سنسور برای تشخیص اشعه مابرابفنش یا همون UV دارم خدا رو شکر سنسور بسیار قویی هستند و زاویه دید 180 درجه است ) ولی مشکل ما اینه که اشعه مابرابنفش از شیشه معمولی به اندازه لازم عبور نمی کنه و سنسور هم اشعه رو تشخیص نمیده. ما لازم داریم تا حتما سنسور پشت شیشه باشه. شیشه قابل تعویض هست. پیشنهاد شما برای رفع این مشکل چیست؟ (پلاکسی گلاس هم جواب نداد.)
    سلام
    قطر شیشه در جذب طول موج ماورای بنفش موثره ، از شیشه های نازک استفاده نمایید .
    لنز های لیزر در بازار موجود هستند که تا طول موج 200 نانومتر هم عبور دارند ، می توانید از آن ها استفاده نمایید .
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
      سلام
      قطر شیشه در جذب طول موج ماورای بنفش موثره ، از شیشه های نازک استفاده نمایید .
      لنز های لیزر در بازار موجود هستند که تا طول موج 200 نانومتر هم عبور دارند ، می توانید از آن ها استفاده نمایید .
      موفق باشید
      موثر هست ولی نه خیلی مثلا برای کار ما فرقی بین شیشه 5 میل با 1 میل وجود نداشت. برا هر دو یکسان بود

دیدگاه

دوست عزیز برای این کار باید از شیشه کوارتز استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020 نمایش پست ها
          دوست عزیز برای این کار باید از شیشه کوارتز استفاده کنید
          بله ولی اندازه 6 سانت در 6 سانت کوارتز قیمتش تقریبا 80 هزار تومان است که خیلی گرون در میاد.

دیدگاه

به اندازه سنسورتون برش بدید یا سوراخ کنید شیشه رو و فقط اون قسمت رو شیشه کوارتز بذارید - البته کمی بزرگتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X