اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل موتور تک فاز به سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل موتور تک فاز به سه فاز

سلام وقت بخیر دوستان من یک وسیله حمل بار برای خودم شخصی ساختم که لازم یک موتور تقریبا تو توان 3 کیلو وات داشته باشه تحقیق کردم دیدم تو خارج برای خودروهای برقیشون از موتور سه فاز استفاده میکنند مثل عکس زیر که موتور الکتریکی خودرو bmw هست خودم از فیلمش عکس گرفتم من قصد دارم انشالله یک موتور کولر سوخته را به شکل سه فاز سیم پیچی کنم میخواستم ببینم اگر من بخوام این کارو بکنم شدنیی؟ چون طبق تحقیق خودم شدنی الان تو این تصویر سیم پیچی چند لایه انجام شده؟ 2 لایه یا 1 لایه؟

پاسخ : تبدیل موتور تک فاز به سه فاز

نوشته اصلی توسط samenblo نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر دوستان من یک وسیله حمل بار برای خودم شخصی ساختم که لازم یک موتور تقریبا تو توان 3 کیلو وات داشته باشه تحقیق کردم دیدم تو خارج برای خودروهای برقیشون از موتور سه فاز استفاده میکنند مثل عکس زیر که موتور الکتریکی خودرو bmw هست خودم از فیلمش عکس گرفتم من قصد دارم انشالله یک موتور کولر سوخته را به شکل سه فاز سیم پیچی کنم میخواستم ببینم اگر من بخوام این کارو بکنم شدنیی؟ چون طبق تحقیق خودم شدنی الان تو این تصویر سیم پیچی چند لایه انجام شده؟ 2 لایه یا 1 لایه؟
    با سلام:
    در موتور کولر های تک فازاز دو سیم پیچ استفاده می شود، یک سیم پیچ اصلی و یک سیم پیچ راه انداز یا استارت. اما تبدیل سیم پیچی 1 فاز به 3 فاز و برعکس بله شدنی می باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : تبدیل موتور تک فاز به سه فاز

سلام اقای تحیری خدا عمرت ده اگه کمکم کنید یک راهنمایی ساده ام کافی چون خودم قبا تهویه سیم پیچ کردم ترانسم سیم پیچ کردم کمی اشنام اما تو اینترنت هرچی گشتم نتونستم فرمول محاسبه تعداد دور سیم هر کلاف را پیدا کنم الان مثلا من بخوام برای 96 ولت و 100 امپر موتور کولر را سیم پیچ کنم از کجا بهمم چند دور هر کلاف را بپیچم دو روز تو اینترنتم اما نتونستم پیدا کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X