ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2014/10/11
    11
    1

FSK بهتره یا ASK

سلام
    من تو ی پروژه باید یک سری کنترل از راه دور تعریف کنم که بشه از یه نقطه 24 خروجی رو تو یک محیط مسکونی بزرگ کنترل کنم.(( صفر و یک کل دستگاه ها))
    دارم تحقیق میکنم ببینم از نظر نویز پذیری ، مسافت ، عدم تداخل و .................. کدوم نوع مدولاسیون ASK یا FSK خوبه برام .
    کمکم کنید هر کدوم از عزیزان با اینها آشنایی و تجربه کارکردن باهاشون رو دارند.البته لطفا
    منتظرم
    2016/05/31
    376
    113

پاسخ : FSK بهتره یا ASK

نقل قول نوشته اصلی توسط r.h.anew

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    من تو ی پروژه باید یک سری کنترل از راه دور تعریف کنم که بشه از یه نقطه 24 خروجی رو تو یک محیط مسکونی بزرگ کنترل کنم.(( صفر و یک کل دستگاه ها))
    دارم تحقیق میکنم ببینم از نظر نویز پذیری ، مسافت ، عدم تداخل و .................. کدوم نوع مدولاسیون ASK یا FSK خوبه برام .
    کمکم کنید هر کدوم از عزیزان با اینها آشنایی و تجربه کارکردن باهاشون رو دارند.البته لطفا
    منتظرم
    سلام.اگر فیدبک لازم داری ( کنترل با گوشی)و قیمت زیاد مهم نیس fsk بهتره.
    ولی اگر فیدبک نیازی نیس ( کنترل با ریموت )و قیمت مهمه ask.( البته با ask هم فیدبک میشه گرفت ولی یکم داستان داره)
    قضیه نویز پذیری هم بیشتر به تسلط برنامه نویس مربوطه .
    اگر قصد داری یک برد درست کنی و کنترل همه روشنایی ها رو از اون بگیری کارت خیلی راحته.
    ولی اگر قصد داری به ازای هر کلید یک ماژول درس کنی کارت یکم پیچیده میشه که اونم راحل های خودشو داره.
    نتیجه ای که خواهی گرفت بیشتر به تسلط دربرنامه نویسی به نوع ماژولی که بکار خواهی گرفت بستگی دارد.
    ویرایش توسط leader. : 2018/03/02 در ساعت 18:34
    2014/10/11
    11
    1

ببینید من یک کنترلر آب فواره دارم
    که سیم کشی فواره ها همه با همه
    این طرف برای 24 موتور آب فواره ی دستگاه گرفته که آماده خریده ی سری قطع و وصلی رو این برده انجام میده
    من فقط میخام براش نصب کنم و طوری هست که سیم کشی مجدد انجام نمیتونه بشه
    یعنی تمام موتورها الان با یک کلید سراسری روشن و خاموش میشند.
    این حالا میخاد بگیره ی ی خورده آب و تابش بده و رقصی آبی راه بندازه
    من میخام سر راه هر کدوم از خروجی اون برده که گفتم ی ریموت رادیویی بذارم و اونطرف هم سر هر موتور ی ریموت گیرنده که دیگه سیم کشیش حذف بشه
    حالا اگه دوتا یا هر 24 تا خروجیم در یک لحظه با هم روشن بشندپیامهای هر یکی از ماژولای فرستنده باهم غاطی پاتی نمیشند؟
    رو این موضوع هست که میگم کدوم بهتره.
    2008/02/20
    44
    10

با توجه به نوع پروژتون چندان به هزینه وابسته نیست به نظر من شما از NRFl01 استفاده کنید خیلی بهتر هست و اینجوری میتونید دقت بالاتر داشته باشید و احتمال تداخل فرکانسیتون خیلی کم میشه ضمن اینکه فیدبک هم میتونید بگیرید
    در فرکانس های 315 و 433 احتمال تداخل فرکانسی خیلی زیاد هست ضمن اینکه شما امکان انتخاب باند ندارید ولی در nrf دارید
    2016/05/31
    376
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط r.h.anew

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ببینید من یک کنترلر آب فواره دارم
    که سیم کشی فواره ها همه با همه
    این طرف برای 24 موتور آب فواره ی دستگاه گرفته که آماده خریده ی سری قطع و وصلی رو این برده انجام میده
    من فقط میخام براش نصب کنم و طوری هست که سیم کشی مجدد انجام نمیتونه بشه
    یعنی تمام موتورها الان با یک کلید سراسری روشن و خاموش میشند.
    این حالا میخاد بگیره ی ی خورده آب و تابش بده و رقصی آبی راه بندازه
    من میخام سر راه هر کدوم از خروجی اون برده که گفتم ی ریموت رادیویی بذارم و اونطرف هم سر هر موتور ی ریموت گیرنده که دیگه سیم کشیش حذف بشه
    حالا اگه دوتا یا هر 24 تا خروجیم در یک لحظه با هم روشن بشندپیامهای هر یکی از ماژولای فرستنده باهم غاطی پاتی نمیشند؟
    رو این موضوع هست که میگم کدوم بهتره.
    شما واسه اینکار به یک برد کنترولر مبتنی بر میکرو که بتونه خروجیهای مورد نظر برای کنترل موتورها را بصورت منظم و با افکتهای زیبا و از پیش تعریف شده کنترل کنه نیاز داری .که این برد حالا با ریموت کنترل بشه یا با گوشی یا بصورت اتوماتیک در تایمهای مختلف که همه قابل انجامه.
    بنظرم به تنهایی با ریموت و قطع و وصل بتنهایی با آن این قضیه حل نمیشه حالا چهask باشه یا fsk یا gfsk و ..
    2008/10/29
    2,098
    216

سلام
    مودلاسیون ASk نسبت به نویز جمع شونده بسیار حساس هست که برای کاربردهای صنعتی که نویز شدید در محیط انتشار پیدا می کنه مناسب نیست، در کاربرد شما اگر بتونید با زمان دهی دستگاهها را به ترتیب کنترل کنین مشکل تداخل فرکانسی هم نخواهین داشت و با یه فرستنده و گیرنده FSK معمولی و با یه کدینگ مناسب می تونید کار کنین
    2014/10/11
    11
    1

ممنونم از همه دوستان
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7