اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای شروع کار با میکروهای AVR چه وسایلی نیازه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای شروع کار با میکروهای AVR چه وسایلی نیازه؟

سلام
    من می خوام کار با میکرو های avr رو با استفاده از آموزشای این سایت یاد بگیرم
    این:
    knowledgeplus.ir
    خب الان سوالم اینه که برای شروع چه وسایلی باید تهیه کنم؟
    میکرویی که کار میکنه atmega 16 و 32 هست برای بقیه شم من تو گوگل سرچ نمودم گفته بودن برد بورد و ال ای دی و ... ولی کسی به جزئیاتش اشاره نکرده بود مثلا چه پروگرمری استفاده کنم؟ یا مثلا مارک خاصی باید بگیرم یا همینجوری برم بگم یه برد بورد بده مثلا؟
    و جالب اینکه من هرچی این انجمنو زیر و رو کردم همچین تاپیکی نیافتم ! یعنی واقعا کسی نبوده که انقد از صفر شروع کنه

پاسخ : برای شروع کار با میکروهای AVR چه وسایلی نیازه؟

نوشته اصلی توسط n-najafi نمایش پست ها
    من می خوام کار با میکرو های avr رو ... یاد بگیرم
    سلام،
    خوشحالم، تصمیم خوبی گرفتی!
    موقعی توی اون تاپیکه گفتی PLC ، راستش من ازت قطع امید کردم .
    ... .
    یه نکته اساسی: با هر میکرویی و هر ابزاری خواستی کار کن، ولی اول کار یادت باشه حتما حتما با زبان C کدنویسی کن!
    الان باز یکی نیاد بگه بسکام .....
    بسکام واسه شروع خوبه ولی دیر یا زود مجبور میشی که عوضش کنی و بری سمت C ، که میشه دوباره کاری!
    میکرو هم فعلا همین AVR خوبه!
    واقعا بچه های ما اگه پروژه انجام بده باشند با همین AVR میشه N تا پروژه بدرد بخور ساخت!
    وقت خودت رو هم صرف خرید از مغازه و ترافیک و ... نکن، اینترنتی خرید کن، مثلا از همین سایت،
    برد برد هم صد مدل که نداره، یک بخر دیگه:

یا

واسه راهنمایی هم چتر مهندس احمدی شو، علاوه بر خوشتیپی، مهندس خوش اخلا ق و باسوادی هم هست، کمکت میکنه!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
      سلام،
      خوشحالم، تصمیم خوبی گرفتی!
      موقعی توی اون تاپیکه گفتی PLC ، راستش من ازت قطع امید کردم .
      آقا ما به هرکی میگیم برنامه نویسی میگه plc ولی دیدم avr یه جورایی پایه اس

یه نکته اساسی: با هر میکرویی و هر ابزاری خواستی کار کن، ولی اول کار یادت باشه حتما حتما با زبان C کدنویسی کن!
      الان باز یکی نیاد بگه بسکام .....
      بسکام واسه شروع خوبه ولی دیر یا زود مجبور میشی که عوضش کنی و بری سمت C ، که میشه دوباره کاری!
      اینو ذاتا می خوستم سی کار کنم چون تنها زبان برنامه نویسی که یکم بلدم همینه

وقت خودت رو هم صرف خرید از مغازه و ترافیک و ... نکن، اینترنتی خرید کن، مثلا از همین سایت،
      اینم میخواستم از همینجا بگیرم
      واسه راهنمایی هم چتر مهندس احمدی شو، علاوه بر خوشتیپی، مهندس خوش اخلا ق و باسوادی هم هست، کمکت میکنه!
      اینم ب روی چشم

دیدگاه

پیشنهاد میکنم بجای avr با برد های آماده Arduino شروع کنید ، منابع زیاد و راحتی کار از جمله مزایای کار نسبت به برنامه نویسی مستقیم روی avr هست ،

اردو یک پلتفرم هست که روی آی سی های avr نصب میشه و برنامه نویسی راحت تر میشه ، چیز غریبی نیست ،

مدل پایه برد uno شروع کنید

دیدگاه

سلام و درود ...
          واقعا عجیبه...

دوست عزیزی که می خوای از پایه شروع کنی من قبلا در همین انجمن به زبان سی و بیسیک کلی اموزش نوشتم ولی خب شاید مدیران عزیز مثل مطالب صفحه اول که من نوشته بودم اینا رو هم دستکاری کردن و به اسم یکی دیگه زدن. بگذریم.
          می خوای شروع کنی خیلی هم خوب ولی چندتا مورد رو در نظر بگیر:
          1- اگر می خوای حرفه ای کار کنی برو یه میکروکنترلر از هر خانواده ای از 8 بیتی ها که دوس داری بخیر. مثل AVR ها یا STM سری 8 یا PIC و ... حالا میگم قضیه چیه و چیا لازم داری.
          2- اگر نه یه پروژه داری و می خوای تموم بشه به خودت زحمت نده و با همون اردوینو حل و فصلش کن.
          3- علاقه مندی ولی نمی دونی تا چه! راهش اینه یه برد اموزشی بخری و یه مقدار باهاش کار کنی تا ببینی وقتی به مشکل خوردی و کسی نبود کمک کنه چیکار می کنی باهاش.

اگر گزینه اول انتخابت هست میکروی انتخابیت فرقی نداره. ماه اولت سخته ولی بعدش از خیلی های دیگه مثل من بیشتر یاد میگیری و پیشرفت می کنی.
          مسیرت رو مشخص کن منم تا جایی که بتونم راهنماییت می کنم.
          خواستی با همون AVR هم کار کنی چیزایی که برای شروع می خوای یه برد بورد یه نمایشگر کاراکتری و سون سگمنت و LED هستش با سیم و میکروکنترلر mega32. پروگرامر هم فروشگاه ECA داره که می تونی همه رو خرید کنی.

موردی بود در خدمتم.
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          محصولات

دیدگاه

متاسفانه من با بردهای آردینو یا آموزشی مشکل دارم، افراد زیادی رو دیدم که ادعا کردند که مثلا فلان میکرو رو میتونند کار کنند، اما از راه اندازی (طراحی شماتیک و pcb ساده) اون هم عاجز بودند.
            پیشنهاد من همواره این بوده که یه پروژه برای خودت تعریف کن، از سخت بودن پروژه هم ترسی نداشته باش، هر چرخی اولش آروم شروع به حرکت میکنه. با جستجو توی نت شماتیک و pcb اونو طراحی کن و بعد شروع کن به کدنویسی، حتما با C انجام بده و کامپایلر رو چیزی انتخاب کن که بیشترین کاربری رو تو ایران داشته باشه. میتونی یه برد برک اوت بخری و شماتیک اونو پیاده سازی کنی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
              2- اگر نه یه پروژه داری و می خوای تموم بشه به خودت زحمت نده و با همون اردوینو حل و فصلش کن.
              قربون دهنت!
              کار به این بنده خدا ندارم، کلا دوستان آردوئینویی و رزپریپای و جشنواره شرکت کن و اختراع ثبت بده و اعتبار درو کن رو میگم!
              نوشته اصلی توسط mojalan نمایش پست ها
              متاسفانه من با بردهای آردینو یا آموزشی مشکل دارم، افراد زیادی رو دیدم که ادعا کردند که مثلا فلان میکرو رو میتونند کار کنند، اما از راه اندازی (طراحی شماتیک و pcb ساده) اون هم عاجز بودند.
              خدا امواتت رو بیآمرزه، چرا متأسفانه،
              صد البته خوشبختانه!
              این بردهای آماده کم بودند، مینی پیسیها هم بهش اضافه شدند، که علاوه بر عاجز بودن در طراحی ساخت یک مدار ساده، در نوشتن 4 خط کد سطح متوسط هم عاجز باشند!
              حقیقتا من قصد داشتم، یه تاپیک مستقل واسه نقدِ تبلیغ و ترویج استفاده همگانی از این مینی پیسیها راه بندازم، گفتم کلی هرس میخوریم، نهایتا نصف روز دیده میشه، بعدش هم هیچی!!!
              نتیجه اش هم فقط مسئولین زود رنج سایت دلخور میشن!
              ... .
              هیچ کس منکر استفاده از امکانات پیشرفته نیست، به شرطی که باعث نشه کلا ماهیگری رو از یاد ببریم!
              ... .
              ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X