اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با سنسور گاز و پل وتستون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با سنسور گاز و پل وتستون

سلام دوستان من یک سنسور گاز دارم که مانند تصویر زیر در مدار پل وتستون قرار می گیرد مشکل اینجاست که زمانی که تغذیه ی 2.5 ولت به مدار سنسور که همان پل وتستون است می دهم روی خروجی رگولاتور که ولتاژ را اندازه گیری می کنم مثلا 2.5 ولت است اما در جایی که همان خروجی را باسیمی بسیار کوتاه وصل کرده ام اندازه گیری می کنم یعنی تغذیه ی پل وتستون 0.3 ولت افت کرده است . ودر ضمن از زمانی که پل وستسون را به مدار وصل می کتن زمین مدار در روی برد برد در جا های با هم اختلاف پتانسیل پیدا می کنند به نظر شما مشکل از چیه؟
    [IMG][/IMG]

امام علی (ع)
    بزرگترین گناه «ترس» است
    بزرگترین تفریح «کار» است
    بزرگترین بلا «نومیدی» است
    بزرگترین شجاعت «صبر» است
    بزرگترین استاد «تجربه» است
    بزرگترین اسرار «مرگ» است
    بزرگترین افتخار «ایمان» است
    بزرگترین سود «فرزند نیک» است
    بزرگترین هدیه «گذشت» است
    بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

پاسخ : مشکل با سنسور گاز و پل وتستون

نوشته اصلی توسط qwwe نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سنسور گاز دارم که مانند تصویر زیر در مدار پل وتستون قرار می گیرد مشکل اینجاست که زمانی که تغذیه ی 2.5 ولت به مدار سنسور که همان پل وتستون است می دهم روی خروجی رگولاتور که ولتاژ را اندازه گیری می کنم مثلا 2.5 ولت است اما در جایی که همان خروجی را باسیمی بسیار کوتاه وصل کرده ام اندازه گیری می کنم یعنی تغذیه ی پل وتستون 0.3 ولت افت کرده است . ودر ضمن از زمانی که پل وستسون را به مدار وصل می کتن زمین مدار در روی برد برد در جا های با هم اختلاف پتانسیل پیدا می کنند به نظر شما مشکل از چیه؟
    [IMG][/IMG]
    سلام اگه همه چیز همینطور باشه که میگی احتمال زیاد مشکل از برد برد مستهلک و یا سیمهای اکسید شده است که اتصال را خوب برقرار نمیکنند،
    مخصوصا اینکه میگی این مشکل واسه زمین هم وجود داره!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

سلام
      اولا وقتی پای پل وتستون میاد وسط یعنی سنسور خروجی حساسی داره! در نتیجه بردبورد گزینه مناسبی برای این تست ها نیست.
      دوما باید پارامترهای سنسور رو از دیتاشیت بخونید که قضیه چیه و چطور کار می کنه. شاید تغذیه تون نتونه جریان مدار رو تامین کنه و همین باعث افت ولتاژ میشه.
      و در نهایت مدار پل وتستونتون رو با دقت بیشتری پیاده سازی کنید.

موفق باشید
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

دوستان الان با آی سی ولتاژ مرجع lm4040 هم که تست کردم وفتی فقط این آی سی را به مدار متصل می کنم زمینی که در سمت این آی سی روی برد برد هست در حد چند میلی ولت با زمین در قسمت ها ی دیگر برد برد فرق میکند.(البته دیگر تغذیه 2.5 ولت را هم از مدار حذف کردم وفقط تغذیه ی 3.3 ولت که با ams1117 ساختم در مدار بود ) البته وقتی سعی میکنم زمین را بصورت ستاره ای ایجاد کنم اختلاف به 1 میلی ولت می رسد اما باز هم در کل هر مداری که به تغذیه وصل می شود همین مشکل را دارد . در مورد پل وتستون هم که گفتید شاید تغذیه نمی تونه جریان بده و ولتاژ افت می کنه نکته اینجاست که ولتاژ را وقتی از سر خود سنسور مانند تصویر بگیریم افت داره یعنی از تغذیه تا سر سنسور روی سیم افت می کند اما دقیقا روی تغذیه همان مقدار اصلی است و افتی در خروجی رگولاتور ایجاد نشده در ضمن از رگولاتور lm2576 استفاده می کنم. چیزی که جالبه اینه که وقتی مثلا تغذیه ی سنسور را مستقیم از منبع تذیه بگیرم مثلا 2.5 ولت را مستقیم با منبع تغذیه با یک سیم طولانی بگیرم و بدهم به سنسور هیچ افت ولتاژی ایجاد نمیشه و همون 2.5 ولت باقی می ماندو ممنون که پاسخ می دهید
        جدیدترین ویرایش توسط qwwe; ۰۹:۲۹ ۱۳۹۶/۱۲/۱۳.

امام علی (ع)
        بزرگترین گناه «ترس» است
        بزرگترین تفریح «کار» است
        بزرگترین بلا «نومیدی» است
        بزرگترین شجاعت «صبر» است
        بزرگترین استاد «تجربه» است
        بزرگترین اسرار «مرگ» است
        بزرگترین افتخار «ایمان» است
        بزرگترین سود «فرزند نیک» است
        بزرگترین هدیه «گذشت» است
        بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

دیدگاه