اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد شغل در الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد شغل در الکترونیک

با سلام
    به نظرتان توی ضمینه ی الکترونیک : چه نوع جنسی بفروشیم مناسب می باشد : فرض کنید یک مغازه دارید و میخواهید وسایل الکتریکی بفروشید چه چیزی بنظرتان بازارش خوب است؟ به نظرم الکتریکی ها خیلی زیاد شدند !!!
    سپاس

پاسخ : راهنمایی در مورد شغل در الکترونیک

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
    به نظرتان توی ضمینه ی الکترونیک : چه نوع جنسی بفروشیم مناسب می باشد : فرض کنید یک مغازه دارید و میخواهید وسایل الکتریکی بفروشید چه چیزی بنظرتان بازارش خوب است؟ به نظرم الکتریکی ها خیلی زیاد شدند !!!
    موضوع اول اینکه مغازه ی الکترونیک با الکتریکی با صوتی/تصویری با الکتروتکنیک و ... با هم فرق دارند. موضوع بعدی باید ببینید در چه کدام زمینه (نه ضمینه !) مهارت دارید و البته باید دید تو شهرستان هستید یا در مرکز استان؟ و اینکه مغازه های موجود و باسابقه در محیط شما در چه زمینه هایی کار می کنند؟ بحث بعدی هم مشخص کردن حجم سرمایه ای است که می توانید فراهم کنید. اونوقت می شه بهتر راهنمایی کرد.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: والا من رشته ام کامپیوتر است ولی به الکترونیک علاقه دارم و خیلی مطالعه می کنم در مورد الکترونیک (البته تو کار سیستم های حفاظتی مثل دوربین مداربسته و دزدگیر امکان بودم و مدرک فنی و حرفه ای اش را دارم ولی بازار اش خراب هست): در کل عرض به حضورتان مغازه هایی الکتریکی(منظورم ام انهایی هست که کابل - داکت - پریز- سیم برق -لامپ و.. می فروشند) خیلی زیاد هستند توی هر خیابان که می بینم :مغازه هایی که قطعه الکترونیکی بفروشه (خازن- ای سی - دیود و...)خیلی کم هست : سرمایه هم برای شروع چند میلیونی دارم ! فقط می ماند تهیه اجناس که من توی شهرستان هستم و نمی دانم چطور باید تهیه کرد آیا نیاز هست که بیام تهران مثلا برم پاساژ امجد قطعه تهیه کنم حالا نمی دانم تهران شرایط اش از نظر قیمت چطوری هست و......
      امان از دست بیکاری .......
      سپاس
      جدیدترین ویرایش توسط ircaspianhero; ۲۳:۵۲ ۱۳۹۶/۱۲/۱۲.

دیدگاه

بیشترین مشتریان فروشگاه قطعات الکترونیک ، تعمیرکاران هستند ، باید در دسترس باشید و قطعات مورد نیاز اون ها رو تهیه کنید ، در کنار اون ، دانشجویان مکاترونیک و ... میتونن مشتری های بالقوه باشند ،و نهایتا دانش آموزان و علاقمندان الکترونیک ، نیاز سنجی کنید ،
        برای خرید ، حداقل یک هفته باید محدوده پل حافظ رو زیر رو کنید و مغازه ها و فروشنده های دست اول رو شناسایی کنید ، کارت بگیرید ، آشنا بشید و درخواست ارسال قطعه به شهرستان رو مطرح کنید

بعد سفارش قطعه در کوتاه ترین زمان رو در نظر بگیرید که مثلاً هفته ای دو بار خرید داشته باشید نیاز مشتری و تعمیرکار ها رو رفع کنید و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
          بیشترین مشتریان فروشگاه قطعات الکترونیک ، تعمیرکاران هستند ، باید در دسترس باشید و قطعات مورد نیاز اون ها رو تهیه کنید ، در کنار اون ، دانشجویان مکاترونیک و ... میتونن مشتری های بالقوه باشند ،و نهایتا دانش آموزان و علاقمندان الکترونیک ، نیاز سنجی کنید ،
          برای خرید ، حداقل یک هفته باید محدوده پل حافظ رو زیر رو کنید و مغازه ها و فروشنده های دست اول رو شناسایی کنید ، کارت بگیرید ، آشنا بشید و درخواست ارسال قطعه به شهرستان رو مطرح کنید

بعد سفارش قطعه در کوتاه ترین زمان رو در نظر بگیرید که مثلاً هفته ای دو بار خرید داشته باشید نیاز مشتری و تعمیرکار ها رو رفع کنید و ...
          ممنون دوست عزیز: والا این شغل الکتریکی برای مثال گفتم : البته با توجه به اینکه الان فروشگاه های اینترنتی در مورد فروش قطعات الکترونیکی زیاد شده : تعمیرکار شاید از اینترنت قطعه سفارش بده : برای خودم هم بارها پیش آمده که اینکار کنم !!
          زمینه ی دیگری که بی دردسر تر باشه شما دوستان سراغ دارید؟مثل فروش لوازم دیگه ؟مثلا فروش تلفن های بی سیم و با سیم یا فروش آیفون تصویری و..........
          سپاس

دیدگاه

اساتید دیگر: لطفا راهنمایی کنید
            ==========================================
            راستی ایا میشه مغاره ای دایر کرد که هم درون اش وسایل برقی (الکتریکی) و هم وسایل الکترونیکی(خازن- دیود و...) و هم وسایل حفاظتی(دوربین مداربسته- دزدگیر اماکن) برای فروش ارائه داد به مردم؟
            سپاس

دیدگاه

اساتید دیگر: لطفا راهنمایی کنید
              ==========================================
              راستی ایا میشه مغاره ای دایر کرد که هم درون اش وسایل برقی (الکتریکی) و هم وسایل الکترونیکی(خازن- دیود و...) و هم وسایل حفاظتی(دوربین مداربسته- دزدگیر اماکن) برای فروش ارائه داد به مردم؟
              سپاس
              سلام
              بله میشه

بزارید یه چیزی بگم من تو کاشان هستم
              یه مغازه الکترونیکی هست که توی کاشون تکه هرچی هم بگی میفروشه از همین طریق هم میلیاردر شده
              انواع قطعات الکترونیکی از رییییییز تا درررررشت همه رو داره و میفروشه
              انواع دوربین پخش ماشین باند دوربین مدار بسته موتی متر هیتر و....هرچی که بگی حالا شما بیا الکتریکی هم بهش اضافه کن دیگه نور علانور میشه البته باید واسه مردم جا بیفتی تا بیان اون مغازه تو شهرما همیشه شلوغه باید التماسی چیزی ازش خرید
              خلاصه شدنش میشه الان خیلیا یکیش خود من از همون مغازه پخش و باند میگیرن و یعنی کار یه مغازه رادیو پخشی رو هم می کنه ولی نصب نمی کنه فقط فروش انواع پخش هارم داره از این اشغالی چینیا تا بهترین مدل های برند های معتبر و...
              موفق باشید
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                سلام
                بله میشه

بزارید یه چیزی بگم من تو کاشان هستم
                یه مغازه الکترونیکی هست که توی کاشون تکه هرچی هم بگی میفروشه از همین طریق هم میلیاردر شده
                انواع قطعات الکترونیکی از رییییییز تا درررررشت همه رو داره و میفروشه
                انواع دوربین پخش ماشین باند دوربین مدار بسته موتی متر هیتر و....هرچی که بگی حالا شما بیا الکتریکی هم بهش اضافه کن دیگه نور علانور میشه البته باید واسه مردم جا بیفتی تا بیان اون مغازه تو شهرما همیشه شلوغه باید التماسی چیزی ازش خرید
                خلاصه شدنش میشه الان خیلیا یکیش خود من از همون مغازه پخش و باند میگیرن و یعنی کار یه مغازه رادیو پخشی رو هم می کنه ولی نصب نمی کنه فقط فروش انواع پخش هارم داره از این اشغالی چینیا تا بهترین مدل های برند های معتبر و...
                موفق باشید
                ممنوم: سئوال من از این نظر بود که آیا صنف میزاره چنین کاری کنیم و پروانه کسب میده یا نه؟مثلا شنیدم برای مغازه زدن باید توی آن ضمینه ای که میخواهیم مغازه بزنیم باید مدرک فنی و حرفه ای داشته باشیم تا جواز کار بدهند !!!
                سپاس

دیدگاه

ممنوم: سئوال من از این نظر بود که آیا صنف میزاره چنین کاری کنیم و پروانه کسب میده یا نه؟مثلا شنیدم برای مغازه زدن باید توی آن ضمینه ای که میخواهیم مغازه بزنیم باید مدرک فنی و حرفه ای داشته باشیم تا جواز کار بدهند !!!
                  سپاس
                  والا من زیاد از این صنف و ...این چیزا نمیدونم ک بگم چجوریه ولی مدرک فنی رو باید داشته باشین حتما اگه ندارین بهترین راه رفتن یه دوره کلاس های رایگان فنی حرفه ایه همه شهر ها دارن شرکت کنید یه دوره چند هفته ایه یه مدرک بگیرید.
                  الان شما مدرکتون چیه؟؟با همون نمیتونید جواز بگیرید؟؟
                  موفق باشید
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                    والا من زیاد از این صنف و ...این چیزا نمیدونم ک بگم چجوریه ولی مدرک فنی رو باید داشته باشین حتما اگه ندارین بهترین راه رفتن یه دوره کلاس های رایگان فنی حرفه ایه همه شهر ها دارن شرکت کنید یه دوره چند هفته ایه یه مدرک بگیرید.
                    الان شما مدرکتون چیه؟؟با همون نمیتونید جواز بگیرید؟؟
                    موفق باشید
                    ممنونم: اتفاقا من یکی از این کلاس ها را رفتم و امتحانم دادم و قبول شدم اسم مدرک اش هست: تعمیر کار سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته: و 2 الی 3 ماه دیگه مدرک به من میدهند !! حالا نمی دانم با این مدرک میشه آن چیزی را که گفتم را پیاده کرد؟
                    سپاس

دیدگاه

یکی از راه های خوب برای هدر دادن پول اینه که یک نفر که کار نداره یا از کارمندی خسته شده میاد مغازه ای اجاره می کنه یا ملک خودش را به جای اجاره دادن خودش برمی داره مغازه می کنه . از طرفی نه در اون کار تجربه داره نه شاگردی کرده نه بازار را میشناسه نه مشتری داره نتیجه اینکه سر سال نشده با کلی ضرر مغازه را جمع می کنه میره و احتمال زیاد کلی هم فوش به مملکت و زمین و زمان میده .
                      مهر تایید حرفهای من مغازه های زیادی است که هر روز سر سال تخلیه میشوند و یک نیم میلیون چک برگشتی در ماه
                      مغازه های الکتریکی اکثرا با برق کارها و نصابها رابطه دارند .مغازه الکتریکی که با مشتری گذری بچرخه بازده کمی خواهد داشت .در مورد دوربین مدار بسته هم به همین صورته باید با نصابها در ارتباط باشید یا اینکه با تبلیغات قوی مشتری داشته باشید .
                      اینکه در مغازه ای هم الکتریکی باشه هم الکترونیک هم دوربین از نظر صنف قطعا مشکل داره چون هر کدام صنف جدا داره اما من مغازه دوربین مدار بسته +الکتریکی دیدم پس شدنی است احتمال زیاد طرف میره از یک صنف مثلا مدار بسته مجوز میگیره بعد در کنارش الکتریکی هم میاره میگه اینها هم مورد نیاز کاره یا با کمی شیرینی به ماموران صنف مشکل را حل می کنه

به نظر من شما زمینه ای که رفتید مدرک گرفتید را بدون مغازه از نصابی شروع کنید در کنارش آیفون و برق کاری عمومی ساختمان +تابلو ال ای دی +شبکه و امسال اینها را یاد بگیرید کم کم که به بازار آشنا شدید اگر دیدید بازم بهتره مغازه بزنید بعد به فکر مغازه باشید. الان عیب یابی و تعمیر خیلی ساده آیفون منازل کم کمش 50هزار تومن دستمزدشه حالا مغازه با اون همه دردسرش مثلا باید 15تا هویه بفرشید تا 50تومن سود داشته باشه یا مثلا 300-400تومن سرمایه بخوابانید یک ست دوربین مدار بسته بفروشید که شاید 50تومن سود کنید.
                      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                      ولتر

دیدگاه

ممنونم: اتفاقا من یکی از این کلاس ها را رفتم و امتحانم دادم و قبول شدم اسم مدرک اش هست: تعمیر کار سیستم های نظارت تصویری دوربین مداربسته: و 2 الی 3 ماه دیگه مدرک به من میدهند !! حالا نمی دانم با این مدرک میشه آن چیزی را که گفتم را پیاده کرد؟
                        سپاس
                        اها
                        خوب بپرسید حتما بایدبشه دیگه شما یه جواز کسب واسه مغازه میخوای با این مدرک بگیر و برو هرچیزی که میخوای بیار توی مغازه
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام دوستان
                          من میخام یک کار راه بندازم
                          تا حد ممکن توخونه
                          چون دانشجو هستم و نمیخام هزینه زیاد داشته باشه و خوب چون وقتم پره نمیتونم برم سر کار.
                          چه کار هایی را برای من پیشنهاد میدید؟
                          نمیخام بخواطر درس خوندن از کار عقب بیفتم.
                          سرمایه اولیه را هم دانشجویی حساب کنین.
                          لیسانس الکترونیک خوندم و بعدش مخابرات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X