اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار تایمر با دو رله مجزا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار تایمر با دو رله مجزا

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    بنده مدار تایمری نیاز دارم در حدود 1 دقیقه با دو عدد رله و دو کلید فشاری به اینصورت که وقتی رله A روشنه رله B روشن نشه و بالعکس
    و کلید فشاری دیگری داشته باشه برای Stop شدن تایمر(البته این مورد زیاد ضروری نیست)
    البته اینم میدونم که توسط میکرو به راحتی میشه طراحی کرد ولی نمیخوام از میکرو استفاده کنم ممنون اگه راهنمایی کنید

مدار زیر رو طراحی کردم ولی رله دوبل نیاز داره میخوام راحتتر باشه

نیازو تو خودم کشتم که هرگز تا نشه پشتم زدم بر چهره ام سیلی که هرگز وا نشه مشتم

پاسخ : درخواست مدار تایمر با دو رله مجزا

سلام
    چ دلیلی دارید وقتی میشه با یه میکرو تاینی 13 راهش انداخت نمیخوای راه اندزای کنی؟؟
    بدون میکرو هم میشه فقط باید وقت گذاشت روش وطراحی کرد ولی به نظر من به جای وقت گذاشتن روی این برنامشو بنویسید
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      چ دلیلی دارید وقتی میشه با یه میکرو تاینی 13 راهش انداخت نمیخوای راه اندزای کنی؟؟
      بدون میکرو هم میشه فقط باید وقت گذاشت روش وطراحی کرد ولی به نظر من به جای وقت گذاشتن روی این برنامشو بنویسید
      موفق باشید
      درسته حق با شماست ولی گفتم نمیخوام از میکرو استفاده کنم بنا به دلایلی
      حالا اگه کسی هست که راهنمایی کنه ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpsms نمایش پست ها
        درسته حق با شماست ولی گفتم نمیخوام از میکرو استفاده کنم بنا به دلایلی
        حالا اگه کسی هست که راهنمایی کنه ممنون میشم
        سلام مجدد
        من این مداری که میخواین رو درستش کردم

فقط یه مشکل داره اگه یه کدوم از رله ها روشن باشه وکلید اون یکی رله رو بزنی رله روشن نمیشه تا اینجاش درسته ولی وقتی رله ای که روشن بود خاموش بشه اون رله روشن میشه چون کلید دومی رو زدیم و خازن رو شارژ کردیم
        شاید بشه این مشکل روهم حل کرد با کار کردن روی مدار
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون مدار درسته ولی از اونجایی که من نیاز به کنترل ولتاز 220 ولت دارم باید مجدد دو رله دیگه قرار بدم برای اینکار که در اینصورت همون چهارتا رله رو احتیاج داره برای خاموش کردن هم نیاز هست که خازنها رو اتصال کوتاه کرد تا دشارز بشن
          من میخواستم رله اضافی رو حذف کنم ولی الان همون منوال رو داره

دیدگاه

ممنون مدار درسته ولی از اونجایی که من نیاز به کنترل ولتاز 220 ولت دارم باید مجدد دو رله دیگه قرار بدم برای اینکار که در اینصورت همون چهارتا رله رو احتیاج داره برای خاموش کردن هم نیاز هست که خازنها رو اتصال کوتاه کرد تا دشارز بشن
            من میخواستم رله اضافی رو حذف کنم ولی الان همون منوال رو داره
            سلام
            اخه ولتاژ رو نگفتین
            ببینم این کار رو قراره با کنتاکتور انجام بدین؟؟
            قراره چیکار کنین دقیقا؟؟بگین ببینیم شاید تونستیم کمک کنیم خواهشا واضح بگین
            بدرود
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

کنتاکتور که راحته ولی این جریان در اون حد نیست که کنتاکتور بخواد یه سایبان برقیه موتورش چپ گرد راست گرد داره برای اون میخوام

دیدگاه

کنتاکتور که راحته ولی این جریان در اون حد نیست که کنتاکتور بخواد یه سایبان برقیه موتورش چپ گرد راست گرد داره برای اون میخوام
                خوب از کلید دوحالته استفاده کنید و رله هارو کنترل کنید فقط تایمر ندارین اون موقع این مشکلی داره یا نه؟؟
                اگه اسرار روی همین داری باید روش کار کرد و مدارشو طراحی کرد به نظرم بازم روش کار کن
                من هرچی فکر می کنم یا باید رله دوکنتاکته رو استفاده کنی یا میکرو
                موفق باشید
                جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۸:۳۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۵.
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون از راهنمایی شما بازم زحمت کشیدید کلید دوحالته بخوام بزارم اصلا نیازی به این دنگ و فنگها هم نداره ولی اسرار بر وجود کلید فشاری هست متاسفانه

دیدگاه

ممنون از راهنمایی شما بازم زحمت کشیدید کلید دوحالته بخوام بزارم اصلا نیازی به این دنگ و فنگها هم نداره ولی اسرار بر وجود کلید فشاری هست متاسفانه
                    خوب رله دو کنتاکته ک مشکلو حل می کنه
                    نخواستی با یه میکرو اوکی کن قیمتش گرون نمیشه اونقدر تغذیشم خازنی بزن راحت کار می کنه من متوجه نمیشم مشکل چیه
                    موفق باشید
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون به همین نتیجه رسیدم که رله دو کنتاکت استفاده کنم ولی دوست داشتم از طریق مدار مشکل ر حل کنم البته بدون میکرو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X