اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قابلیت Switch matrix میکرو NXP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قابلیت Switch matrix میکرو NXP

با سلام خدمت دوستان
    قابلیت تازه ای که شرکت NXP روی میکروکنترلر های جدیدش قرار داده واحد Switch Matrix هست. چیز پیچیده ای نیست اما بسیار کارآمد.
    دوستانی که با FPGA آشنایی دارند میدونن که تغریبا محدودیتی برای استفاده از پایه ها برای کارهای مختلف وجود نداره. میدونیم که میکروکنترلر ها این محدودیت را دارند یعنی از هر پایه فقط برای کاربرد خاص می توان استفاده کرد. حالا تصور کنید این قابلیت به میکروتون اضافه بشه. یعنی مثلا بتونید از یک پایه برای SPI,,CAN,UART,GPIO,... استفاده کنید. این واحد مزیت های زیادی داره از جمله:
    طراحی PCB با اندازه خیلی کوچک و استفاده بهینه از فضا
    طراحی سریع برد
    کاهش هزینه ساخت
    جانمایی فشرده قطعات
    امکان اتصال تجهیزات جانبی به میکرو با نزدیکترین پایه
    بالا رفتن سطح EMC و EMI در طراحی
    امکان تغییر نرم افزاری پایه در صورت آسب دیدن میکرو
    امکان استفاده از یک پایه با کار برد های مختلف در بازه های زمانی متفاوت

این قابلیت در حال حاضر روی میکروهای سری LPC15xx و LPC8 وجود دارد. کار با این واحد بسیار ساده است. به دوستانی که قصد طراحی برد با اندازه خیلی کوچک با قابلیت های زیاد دارند توصیه می کنم به این موضوع توجه داشته باشند.
    در ضمن به مسئولین ECA توصیه می کنم به میکرو کنترلر های سری LPC15xx توجه داشته باشند بسیار عالی و کاربردیه.
    سوالی هست در خدمتم.
    با تشکر-امیدوارم مفید واقع بشه

پاسخ : قابلیت Switch matrix میکرو NXP

قابلیت بسیار جالبیه
    اگر زحمتی نیست
    چند تا از تراشه های پرکاربرد سری رو به تلگرام پشتیبانی فروشگاه 09902029484 ارسال کنید تا بررسی و خرید بشند

دیدگاه

با سلام بله حتما
      Lpc1549JBD100
      LPC1549JBD48
      این دو میکرو از خانواده LPC15XX شرکت NXP و برای کاربرد کنترل موتور PMSMو BLDCارائه شده است. که البته با توجه به قابلیت های عالی و منحصر به فرد از جمله ADCبسیار قوی با 24کانال و واحد Switch matrix (SWM یک انتخاب بسیار خوب برای پروژه های با سرعت زیاد و اندازه کوچک است.
      این دو میکرو پیشنهاد شده هیچ تفاوتی از نظر رجیستری و نحوه برنامه ریزی ندارند و تفاوت آنها در سایز و امکانات داخلی میکرو است. میکرو اول 100 پایه و میکرو دوم با اندازه بسیار کوچک با 48 پایه است.

دیدگاه

فکر کنم ما توی STM32 بهش میگفتیم remap کردن. خیلی وقته ما توی STM32 داریم. اونم برای سری های مختلف و اکثرشون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m_farahmand نمایش پست ها
          با سلام خدمت دوستان
          قابلیت تازه ای که شرکت NXP روی میکروکنترلر های جدیدش قرار داده واحد Switch Matrix هست. چیز پیچیده ای نیست اما بسیار کارآمد.
          دوستانی که با FPGA آشنایی دارند میدونن که تغریبا محدودیتی برای استفاده از پایه ها برای کارهای مختلف وجود نداره. میدونیم که میکروکنترلر ها این محدودیت را دارند یعنی از هر پایه فقط برای کاربرد خاص می توان استفاده کرد. حالا تصور کنید این قابلیت به میکروتون اضافه بشه. یعنی مثلا بتونید از یک پایه برای SPI,,CAN,UART,GPIO,... استفاده کنید. این واحد مزیت های زیادی داره از جمله:
          طراحی PCB با اندازه خیلی کوچک و استفاده بهینه از فضا
          طراحی سریع برد
          کاهش هزینه ساخت
          جانمایی فشرده قطعات
          امکان اتصال تجهیزات جانبی به میکرو با نزدیکترین پایه
          بالا رفتن سطح EMC و EMI در طراحی
          امکان تغییر نرم افزاری پایه در صورت آسب دیدن میکرو
          امکان استفاده از یک پایه با کار برد های مختلف در بازه های زمانی متفاوت

این قابلیت در حال حاضر روی میکروهای سری LPC15xx و LPC8 وجود دارد. کار با این واحد بسیار ساده است. به دوستانی که قصد طراحی برد با اندازه خیلی کوچک با قابلیت های زیاد دارند توصیه می کنم به این موضوع توجه داشته باشند.
          در ضمن به مسئولین ECA توصیه می کنم به میکرو کنترلر های سری LPC15xx توجه داشته باشند بسیار عالی و کاربردیه.
          سوالی هست در خدمتم.
          با تشکر-امیدوارم مفید واقع بشه

ممنون از اطلاعاتتون،
          برخی شماره های XMEGA (هشت بیتی) هم، همچین قابلیتی دارند!
          حالا دقیق نمیدونم، همین قابلت هست؟! یا یه بستر گیتی، برای پیاده سازی سخت افزاری توابع مختلف؟!!!
          جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۳:۴۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۳.
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X