اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مانیتور رنگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مانیتور رنگی

سلام دوستان
    من یه چند صد تا ال ای دی رد گرین بلو گرفتم میخام باهاش یه نمایشگر رنگی درست کنم همه چی اوکیه فقط نمیدونم قضیه ان درایورهای ا سی دی چیه ؟ چجوری مدیریت میکنن ( چه الگوریتمی ) ؟ ایا باید واسه کنترل همش از یه ای سی درایوری چیزی استفاده کنم یا برای همش بشینم برنامه بنویسم ؟!
    فوقش 40 در 60 پیکسله
    ممنون از راهماییتون

پاسخ : ساخت مانیتور رنگی

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه چند صد تا ال ای دی رد گرین بلو گرفتم میخام باهاش یه نمایشگر رنگی درست کنم همه چی اوکیه فقط نمیدونم قضیه ان درایورهای ا سی دی چیه ؟ چجوری مدیریت میکنن ( چه الگوریتمی ) ؟ ایا باید واسه کنترل همش از یه ای سی درایوری چیزی استفاده کنم یا برای همش بشینم برنامه بنویسم ؟!
    فوقش 40 در 60 پیکسله
    ممنون از راهماییتون
    جهت آگاهی بیشتر ، برای ساخت یک صفحه نمایش رنگی ال ای دی RGB ، (حد اقل با 7 رنگ ) به این موارد نیاز دارید .

تعداد 2400 عدد ال ای دی RGB ، برای ساخت یک ماتریس 40 در 60
    درایور سطر برای 40 عدد ال ای دی RGB ، با 120 خروجی ، بعنوان مثال : تعداد 15 عدد چیپ 74595
    درایور برای (60 سطر) ، حد اقل به 4 عدد چیپ 74154 یا 4067 و یا 8 عدد 74595 ، بعلاوه بافر(ترانزیستور) جریان به تعداد 60 عدد
    و بالطبع سیم بندی بسیار زیاد بین ال ای دی ها و ......

و روشهای دیگر نظیر استفاده از چیپ درایور دارای طیف رنگ MAX7219

منتها در حال حاضر این روش ها بسیار پر هزینه و همینطور زمانبر بوده و بنظر مقرون بصرفه نیست

اما روش جدید تر و امروزی برای ساخت یک مانیتور یا تلویزیون ال ای دی ، استفاده از نوارهای قابل انعطاف ال ای دی RGB برنامه پذیر هست ، البته در این روش ، حتما باید یک برنامه نویس بسیار حرفه ای باشید

با احترام
    96/12/17

دیدگاه

وای وای این چه مشکلیه انجمن داره تا حالا سه بار جواب طولانی دادم خراب شده اه
      میبخشید داداش اعصاب واسه ادم نمیزارن اخه تو این بحران فرهنگی اقتصادی :|
      در مورد برنامه نویسی که خوراکمه اگه بردشو بگیرم سه سوت هر کاری خاستم میکنم ولی مشکل من برنامه نویسی نیست میخام بیشتر روی الکترونیک تمرکز داشته باشم واسه همین یه ماژول آماده نباشه بهتره
      . فک کنم این ای سی MAX7219 عالی باشه ولی تو ایران گیر میاد ؟ ای سی مث این هست خروجیهای بیشتری داشته باشه ؟ در ضمن منطورتونو از "دارای طیف رنگ" نفهمیدم اگه میشه بیشتر توضیح بدین
      یه جا هم گفته بودین 7 رنگ . چرا هفت رنگ ؟ با سه رنگ ابی قرمز سبز با تنظیم شدتها میشه هر رنگی رو در آورد فقط یکم برنامه نویسی رو سنگینتر میکنه غیر از اینه ؟!
      بسیار ممنون از جواب کاملتون

دیدگاه

عجب! پست قبلی من چرا ویرایش نداره باگ انجمنه یا اطفاق خاصی افتاده ؟!
        نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
        درایور دارای طیف رنگ
        فک کنم منظوزتون همون تنظیم شدت رنگه(ولتاژ سگمنتها) درسته یا ؟
        جدیدترین ویرایش توسط Reza Azimy_RW; ۲۳:۳۲ ۱۳۹۷/۰۱/۰۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X