اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال از arduino به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال از arduino به avr

سلام
    من یه مدار با آردوینو ساختم و می خواستم بدونم اگه کد های arduino ide رو به هگز تبدیل کنم و رو میکروکنترلر پروگرمش کنم، مدارم کار می کنه؟
    یه سوال دیگه: من pcb رو طراحی کردم الان اینو باید چجوری چاپ کنم؟ آیا دستگاه مخصوصی داره یا...؟

پاسخ : انتقال از arduino به avr

سلام
    اره هگزش رو بریزی رومیکروکنترلر مشابه همونی که روی برد اردوینوت هست موردی نداره و کار می کنه.
    فیبر رو هم اگر تک لایه هست می تونی دستی چاپ کنی و یا بدی شرکت های چا فیبر.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
      سلام
      من یه مدار با آردوینو ساختم و می خواستم بدونم اگه کد های arduino ide رو به هگز تبدیل کنم و رو میکروکنترلر پروگرمش کنم، مدارم کار می کنه؟
      یه سوال دیگه: من pcb رو طراحی کردم الان اینو باید چجوری چاپ کنم؟ آیا دستگاه مخصوصی داره یا...؟
      سلام دوست گرامی
      فقط فایل هگز کافی نیست بلکه باید فیوز بیت ها رو هم مطابق فیوز بیت های آردینو تنظیم کنی تا برنامت دقیقا مثل آردینو ران بشه
      به بوت لودر هم نیازی نیست...
      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
        سلام دوست گرامی
        فقط فایل هگز کافی نیست بلکه باید فیوز بیت ها رو هم مطابق فیوز بیت های آردینو تنظیم کنی تا برنامت دقیقا مثل آردینو ران بشه
        به بوت لودر هم نیازی نیست...
        میشه بگین چطور باید فیوز بیت ها رو تنظیم کنم؟
        مدل آردوینو ی من Uno هست:

و میکروم ATmega8A هست.

دیدگاه

فرض را بر این می گذاریم که می خواهیم مقادیر Fuse Bit مناسب برای ATmega328 نرع DIP را پیدا کنیم.
          آردوینو به صورت پیش فرض تعدادی Fuse Bit دارد که اگر نرم افزار را در مسیر پیش فرض نصب کرده باشیم فهرست این Fuse Bitها به تفکیک هر آردوینو در مسیر C:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr\boards.txt موجود است.
          پرونده ی boards.txt را با نرم افزاری مثل ++Notepad باز کنیم تعدادی خط منظم می بینیم که در بخشی نوشته شده است uno.name=Arduino/Genuino Uno و در زیر آن چندین خط نوشته شده است که بخشی از آن برای پی بردن به Fuse Bit ها استفاده می شود.
          ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
            فرض را بر این می گذاریم که می خواهیم مقادیر Fuse Bit مناسب برای ATmega328 نرع DIP را پیدا کنیم.
            آردوینو به صورت پیش فرض تعدادی Fuse Bit دارد که اگر نرم افزار را در مسیر پیش فرض نصب کرده باشیم فهرست این Fuse Bitها به تفکیک هر آردوینو در مسیر C:\Program Files\Arduino\hardware\arduino\avr\boards.txt موجود است.
            پرونده ی boards.txt را با نرم افزاری مثل ++Notepad باز کنیم تعدادی خط منظم می بینیم که در بخشی نوشته شده است uno.name=Arduino/Genuino Uno و در زیر آن چندین خط نوشته شده است که بخشی از آن برای پی بردن به Fuse Bit ها استفاده می شود.

الان باید کدوم بخش ها مهمن؟
            چطوری باید تو armega8 اینا رو تنظیم کنم؟

دیدگاه

شما برنامه آردو روی uno که مگا۳۲۸ هست رو که نمیتونید روی مگا۸ بریزید ،
              هدف از این کار چیه ؟ اگر سایز برد بزرگه از اردو پرو مینی استفاده کنید ،
              یا اینکه باید از میکرو مگا۳۲۸ به جای مگا۸ استفاده کنید .

راه داره که روی آردو مگا۸ هم بتونید پروگرام کنید که یکم پیچیده ست و امکانات کمتری داره توصیه نمیشه .

دیدگاه

یه سوال چه طوری کد های arduino رو به c تبدیل کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط H.T_sh نمایش پست ها
                  یه سوال چه طوری کد های arduino رو به c تبدیل کنم
                  نمیخواد تبدیل کنی.اردینو به زبان سی هست.البته اردینو به زبان جاوا هست.جاوا هم همن زبان سی هست.حالا یه سری مفاهیم مثل شی و کپسول بهش اضافه شده.در تعریف کلی برنامه فریق نمی کنه.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X