اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان کشیدن موتور های سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان کشیدن موتور های سه فاز

سلام. موتور سه فاز دو تا از فاز هاش جریان شون برابر هست اما یکی از فاز هاش نسبت فاز های دیگه بیشتر میکشه.علتش چی هست

پاسخ : جریان کشیدن موتور های سه فاز

نوشته اصلی توسط emad.ghodmanan نمایش پست ها
    سلام. موتور سه فاز دو تا از فاز هاش جریان شون برابر هست اما یکی از فاز هاش نسبت فاز های دیگه بیشتر میکشه.علتش چی هست
    با سلام:
    در صورتی که ولتاژ هر 3 فاز دقیقا یکی می باشد اما یک فاز جریان کشی بیش تری دارد، احتمال اتصال چند لایه سیم پیچ در آن فاز وجود دارد. برق را قطع کنید و آن فازی را که جریان کشی بیش تری با اهمتر چک کنید. اگر از نظر اهمی هم کم تر بود، اتصال کوتاه چند لایه در آن سیم پیچ حتمی می باشد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      در صورتی که ولتاژ هر 3 فاز دقیقا یکی می باشد اما یک فاز جریان کشی بیش تری دارد، احتمال اتصال چند لایه سیم پیچ در آن فاز وجود دارد. برق را قطع کنید و آن فازی را که جریان کشی بیش تری با اهمتر چک کنید. اگر از نظر اهمی هم کم تر بود، اتصال کوتاه چند لایه در آن سیم پیچ حتمی می باشد.
      سلام آقای تحیری.این مسئله رو استاد مون مطرح کرد که موقع اندازه گیری جریان فاز های یک الکترو موتور همیشه یکی از فاز ها مقدارش نسبت به اون دوتا بیشتر هست. حالا این که چقدر بیشتر هست نمیدونم.

دیدگاه

با عرض سلام.علاوه برانچه دوست گرامی فرمودند بنده با رها دیدم ک سه فاز جریان کاملا مساوی نداشته اند اما مشکلی برای الکترو موتور پیش نیامده وعلتش میتواند تفاوت اندک در سیم پیچها باشد .مثلا الکترو موتور شناوری در یک فاز 45 ودو فاز 47 بود وموارد دیگرازین قبیل بوده و مشکلی پیش نیامده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emad.ghodmanan نمایش پست ها
          سلام آقای تحیری.این مسئله رو استاد مون مطرح کرد که موقع اندازه گیری جریان فاز های یک الکترو موتور همیشه یکی از فاز ها مقدارش نسبت به اون دوتا بیشتر هست. حالا این که چقدر بیشتر هست نمیدونم.
          سلام،
          عجبا !!!
          اگه شرایط تقارن برقرار باشه، شک میدونم نظر استادتون درست باشه!
          نهایتش اینه که موقع سیم پیچی الکتروموتور همه کلافها به صورت یکنواخت جا میخورند، ولی فکر کنم آخرین کلاف با شرایط ویژه ای جا میخورد!!
          که موجب میشد شار پراکندگیش نسبت به بقیه کلافها بیشتر باشه و در نتیجه مقاومت ظاهریش نسبت به بقیه پائین بیاد و توی هر فازی که قرار بگیره موجب اندکی افزایش جریان بشه!
          از اساتید سیم پیچی عذرخواهی میکنم اگه اشتباه گفتم، ولی به هر حال یادمه، توی یه نوعی از سیم پیچی این حالت پیش می اومد!
          ... .
          شما هم اگه آخر سر استادتون نظرش رو گفت بیا مطرح کن ببینیم چی گفته!
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X