ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

موضوع: الکترونیک

2018/01/21
    215
    24

الکترونیک

سلام دوستان گرامی:
    با اهمتر میخواهم امپرacاندازه بگیرم ولی شک دارم

عکس اهمترمو گذاشتم دوستان لطفا از روعکس بگید چطور امپر ac روبگیرم سلکتور رو چی بزارم و سیمهارو کدام فیش بزنم؟
    2013/01/17
    112
    35

پاسخ : الکترونیک

سلام دوست عزیز سلکتور بر روی A~200قرار دهید مولتی نسبت به وسیله ی که میخواهید اندازه بگیرد .سری میشود
    2018/02/22
    1,096
    694

مولتی متر شما قابلیت اندازه گیری آمپر با پراپ رو نداره ، روی قسمت ~A حالا ۲۰۰ یا ۱۰۰۰ قرار بدید ، گیره بالای مولتی متر یا اصطلاحا کلمپ رو روی فقط یکی از سیم های حامل جریان ( با روکش - نیاز به اتصال مستقیم به سیم لخت شده یا ... نیست ) قلاب کنید ،
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,366

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان گرامی:

عکس اهمترمو گذاشتم دوستان لطفا از روعکس بگید چطور امپر ac روبگیرم سلکتور رو چی بزارم و سیمهارو کدام فیش بزنم؟
    با سلام:
    برای اندازه گیری جریان متناوب فقط 2 عدد 200A , 1000A با علامت آمپر متناوب نوشته شده است. و در فیش مادگی اهمتر علامت EXTERNAL با رنگ قرمز مشخص شده است.مولتی میتر ها نمی توانند بطور مستقیم این جریان با این رنج را اندازه گیری کند، این مولتی میتر باید دارای مقاومت شانت باشد که بصورت موازی باعلامت EXTERNAL و فیش مادگی وصل شود و سپس بصورت سری در مدار قرار گیرد. قبل از وصل کردن کاتالوگ را بدقت مطالعه کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2013/04/24
    2,690
    2,490

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3

سلام دوستان گرامی:

سلکتور رو بذارید روی A~ و کلمپ رو بندازید دور سیمی که میخواید جریانش رو بخونید
    2013/01/17
    112
    35

سلام بخشیدآقا مهندس تحیری میشه بگید مقاومت شانت چیست روی مولتی نیست وبایداین مقاومت خود کاربر تهیه کنید ممنون ازشما مهندس
    2008/11/04
    495
    492

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيری

با سلام:
    برای اندازه گیری جریان متناوب فقط 2 عدد 200A , 1000A با علامت آمپر متناوب نوشته شده است. و در فیش مادگی اهمتر علامت EXTERNAL با رنگ قرمز مشخص شده است.مولتی میتر ها نمی توانند بطور مستقیم این جریان با این رنج را اندازه گیری کند، این مولتی میتر باید دارای مقاومت شانت باشد که بصورت موازی باعلامت EXTERNAL و فیش مادگی وصل شود و سپس بصورت سری در مدار قرار گیرد. قبل از وصل کردن کاتالوگ را بدقت مطالعه کنید.
    سلام،
    اون ورودی External مربوط به اتصال مولتی متر به دستگاه تست ایزولاسیون که بین قدرتی ها به مگر یا میگر معروف است میباشد که جهت بررسی قدرت عایقی تجهیزات و کابلهای ولتاژ بالا و همچنین مقره های LV و MV به کار میره!
    و اندازه گیری آمپر های بالا توسط همون گیره کلمپی بالای این دستگاه امکان پذیر است!
    که با توجه به کیفیتش خطای زیادی هم خواهد داشت مخصوصا توی آمپرهای زیر 50 آمپر!
    و البته برای آمپرهای بالاتر از 250 هم مناسب نیست، چون توی اون جریانها سطح مقطع کابل یا شینه انقدر زیاد میشه که عملا کلمپ کوچک اینها، دور هادی چفت نمیشه!!!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙
    2018/01/21
    215
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيری

با سلام:
    سلام دادای گل یعنی نمیتونم آمپر acاندازه گیری کنم؟بعد شانت چیه اگه دارید عکسشوبزارید.راستی یچیزی میگن موقع اندازه گیری جریان فیش هارو جابجاگنید در اهمتر رو بازکردم دوتا فیش یکیش سمت چپ دیگری سمت راست بوسیله یه میله بهم وصلن پس دوتا جافیش دارم.حالا من بخام اندازه گیری کنم. اتصال کوتاه بوجود نمیاد؟یه اهمتر دیگه داشتم اونم دوتا فیشها ازداخل به میله فلزی بهم وصلن.علی اقا اهمترشماهم اینطوره.فردا عکس اهمتر دوممو میذارم سلکتوراش خیلی بیشتر ازاین اهمتر جدیدمه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

مولتی متر شما قابلیت اندازه گیری آمپر با پراپ رو نداره ، روی قسمت ~A حالا ۲۰۰ یا ۱۰۰۰ قرار بدید ، گیره بالای مولتی متر یا اصطلاحا کلمپ رو روی فقط یکی از سیم های حامل جریان ( با روکش - نیاز به اتصال مستقیم به سیم لخت شده یا ... نیست ) قلاب کنید ،
    سلام.یعنی سیمو لخت کنم گیره اهمترو بهش بزنم؟این وسیله جفت سیمهاش داخل کابله:-/
    2018/02/22
    1,096
    694

اون پراپ ext برای اتصال وسیله ای برای سنجش عایق استفاده میشه و برای آمپر متر نیست .
    عکس

دقیقا باید تک رشته باشه . اگر فاز و نول باشه که عملا کار نمیکنه چون دو جریان خلاف جهت هست . اگر بیشتر از یک فاز باشه به دلیل اختلال روی هم ، نتیجه درست نیست . اگر هیچ جا سیمها جدا نشده باشد باید لخت کنید .
    2018/01/21
    215
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

اون پراپ ext برای اتصال وسیله ای برای سنجش عایق استفاده میشه و برای آمپر متر نیست .
    عکس

دقیقا باید تک رشته باشه . اگر فاز و نول باشه که عملا کار نمیکنه چون دو جریان خلاف جهت هست . اگر بیشتر از یک فاز باشه به دلیل اختلال روی هم ، نتیجه درست نیست . اگر هیچ جا سیمها جدا نشده باشد باید لخت کنید .
    ممنون دوست گرامی.حالااین پراپ حدود قیمتش چنده؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده

سلکتور رو بذارید روی A~ و کلمپ رو بندازید دور سیمی که میخواید جریانش رو بخونید
    سلام سیمو لخت کنم یا همینجوزی بندازم؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21