اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست ال سی دی گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست ال سی دی گرافیکی

باسلام
    من از انجمن بغلی مزاحم میشم انجمن pic.متاسفانه اونجا خیلی سوت وکوره .بیشتر شبیه خونه ارواح میمونهگفتم بیام ازشماکمک بگیرم.یه پست زدم یه هفته اس کسی جواب نداده
    بریم سر اصل مطلب
    من میخوام ال سیدی گرافیکی رو با پی ای سی راه اندازی کنم.برنامه اش و نوشتم تو پروتوس قشنگ کارمیکنه ولی درعمل نه.بعد از انجام ده ها پروزه با pic این اولین پروزه ایی ک نوشتم و در عمل جواب نمیده
    من دو ال سی دی گرافیکی دارم ک تست میکنم و کار نمیکنن
    حالا سوالم از شما دوستان
    ال سی دی گرافیکی ار کجا باید متوجه شم سالمه یا خرابه چون شکم ب ال سی دیها میره.ال سی دی گرافیکی اگه پتاسیوم مربوط به کنتراس رودر حالتی ک به میکرومتصل نیست و تغدیه ال سی دی وصله بچرخونیم تا اخر نقاط ال سیدی باید روشن شه(همانند کراکتری )؟درکل ال سی دی گرافیکی رو چگونه تست کنم وایا قلق خاصی دارن؟

پاسخ : تست ال سی دی گرافیکی

سلام
    وقت بخیر
    نوشته اصلی توسط miladtandis نمایش پست ها
    باسلام
    .....بریم سر اصل مطلب
    من میخوام ال سیدی گرافیکی رو با پی ای سی راه اندازی کنم.برنامه اش و نوشتم تو پروتوس قشنگ کارمیکنه ولی درعمل نه.بعد از انجام ده ها پروزه با pic این اولین پروزه ایی ک نوشتم و در عمل جواب نمیده
    من دو ال سی دی گرافیکی دارم ک تست میکنم و کار نمیکنن
    حالا سوالم از شما دوستان
    ال سی دی گرافیکی ار کجا باید متوجه شم سالمه یا خرابه چون شکم ب ال سی دیها میره.ال سی دی گرافیکی اگه پتاسیوم مربوط به کنتراس رودر حالتی ک به میکرومتصل نیست و تغدیه ال سی دی وصله بچرخونیم تا اخر نقاط ال سیدی باید روشن شه(همانند کراکتری )؟درکل ال سی دی گرافیکی رو چگونه تست کنم وایا قلق خاصی دارن؟
    این ایراد میتونه از موارد زیر باشه
    * سرعت زیاد اجرا برنامه (بدون در نظر گرفتن تاخیر های مورد نیاز در زمان نوشتن در ال سی دی )
    ** ولتاژ نا مناسب روی پین کنتراست ال سی دی
    لطفا شماتیک مدارتون (سیم بندی ال سی دی) رو جهت بررسی بیشتر ، در اینجا قرار دهید .
    نوع کنترولر ال سی دی ؟ (KS108) یا (T6963C)؟

با احترام
    96/12/18

دیدگاه

ال سی دی اینه که اگه اشتباه نکنم از نوع ks108هستش واونم اتصالاتم

دیدگاه

سلام
        وقت بخیر
        نوشته اصلی توسط miladtandis نمایش پست ها
        ال سی دی اینه که اگه اشتباه نکنم از نوع ks108هستش واونم اتصالاتم
        در پروتیوس ، ال سی دی هم مانند سایر قطعات ، بدون درنظر گرفتن کنتراست ، یا تغذیه ! کار میکند .
        منتها در محیط واقعی باید پین کنتراست به این صورت سیم بندی شود.
        در بعضی از ال سی دی ها ، بین پینهای VEE - VO - GND و در بعضی دیگر ، بین پینهای VEE - VO - VDD

با احترام
        96/12/19

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir_moayeri نمایش پست ها
          سلام
          وقت بخیر

در پروتیوس ، ال سی دی هم مانند سایر قطعات ، بدون درنظر گرفتن کنتراست ، یا تغذیه ! کار میکند .
          منتها در محیط واقعی باید پین کنتراست به این صورت سیم بندی شود.
          در بعضی از ال سی دی ها ، بین پینهای VEE - VO - GND و در بعضی دیگر ، بین پینهای VEE - VO - VDD

با احترام
          96/12/19
          داداش نیستی بپرم بقلت وماچت کنم...فدات مشکل این بود ک پایهvEEرومن وص کرده بودم به منفی.الان طبق فرمایشات شما بستمش اینم نتیجه اش

دیدگاه

سلام داداش
            اگه امکانش هست سورس برنامه رو بزارید

دیدگاه

سلام من از ال سی دی گرافیکی ks0108 استفاده میکنم و اتمگا ۱۶ a من هم در پروتئوس مشکلی ندارم اما در عملی ال سی دی کار نمیکنه کار هایی که شما گفتید هم انجام دادم نشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X