اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطار مغناطیسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطار مغناطیسی

سلام خدمت اساتید
    این ویدیو رو ببینید :

دقیقا همینو اجرا کردم باتری رو هم عوض مکردم نو گرفتم اهنربا ها رو هم از هر جهتی وصل و تست کردم دو سر سیم پیچ رو به هم وصل کردم و .... ولی به هیچ وجه کار نکرد
    میخاستم بدونم قضیه چیه اصلا سرکاریه نکنه ؟! آخه خیلی جاها ویدئو ازش گذاشته شده و تست شده نمیدونم چرا واسه من کار نمیکنه حتی سیم پیچ رو هم عوض کردم ولی نشد
    خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : قطار مغناطیسی

سلام
    دورهای داخلی سیم پیچ باید به صورت ذره ای سیم لاکی ازشون زده شده باشه( یعنی مثل به ازای هر دو حلقه یکم از سیم لاکی داخل حلقه رو بتراسین که باتری بتونه از طریق آهن ربا سیم را در حین حرکت تغذیه کند.
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

اها پس باید اهنربا(اهنربایی که دو سر باتری چسبیده بتونه با سیم مسی ارتباط داشته باشه ؟
      نمیشه ولتاژ سیم پیچ رو از یه منبع دیگه گرفت ؟
      کاش مکانیزم عملکردشو هم توضیح میدادین
      من اصلا متوجه نمیشم مخاستم یکم پودر اهن گیر بیارم بتوم میدان مغناطیسی باتری رو وقتی اهنربا بهش وصله ببینم گیرم نیومد

دیدگاه

سلام
        نه باید خود باتری سیم پیچ رو لحظه ای روشن کنه.
        در ابتدای کار که باتری را به داخل سیم پیچ هدایت می کنین لحظه ای باتری از دو سمت مثبت و منفی به سیم پیچی که بین ابتدا و انتهای باتری هست ولتاژ می ده و چون سیم پیچ روشن می شه سبب القای مغنطیسی در خلاف جهت قطب آهنربای داخل سیم پیچ می شه و سبب می شه نیروی مغناطیسی سیم پیچ و آهنرباها با جمع برداری نیروها باتری رو به حرکت در بیارن، اگر لاکی سیم پیچ رو از داخل کامل بزنین دیگه سلفی در کار نیست و مدار کار نمی کنه و حتی اگر سیم پیچ هیچ ارتباطی با باتری نداشته باشه به صورت مشابه باز کار نمی کنه.
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

بببینین اینطوزر که متوجه شدم ابتدا و انتهای باتری که اهنرباها هستن وصل میشن به سیم پیچ و باعث به وجود اومدن حالت مغناطیسی (اهنربایی) میشن که باعث میشه اهنرباها که همجهت نیستن ازش دور بشن ولی هرچی حرکت میکنن که دور بشن همزان با حرکتشون محل اتصال هم ف رق میکنه و میدان مغناطیسی اطرافش ثابت بای میمونه و یه فرار دائم ایجاد میشه
          این الان چه ربطی به خاصیت سلفی داشت ؟!

دیدگاه

خاصیت سلفی هست که باعث میشه طبق قانون شصت دست راست ، وقتی جریان الکتریکی در سلف جاری میشه ، خاصیت مغناطیسی ایجاد بشه و آهنربای متصل به باطری و به همراه اون ، خود باطری رو به حرکت در بیاره .

دیدن این فیلم رو توصیه میکنم چون کاملا عملی و علمی توضیح داده

دیدگاه

دمت گرم داداش واقعا ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X