اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای انتخاب آنتن مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای انتخاب آنتن مناسب

سلام دوستان
    یک رادیو کنترول با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز دارم که حدود ۸۰ متر بردشه رادیو کنترولو باز کردم به جای آنتن از دو تکه سیم ۳ سانت استفاده شده
    اگر به جای سیم در فرستنده آنتن قرار بدم بردش بیشتر میشه ؟ تو گیرنده به دلیل کمبود فضا امکان نصب آنتن نداره و اون هم به جای آنتن سیم داره
    و سوال دیگه اینکه تو نت آنتن های مختلف با سایز متفاوت و دسی بل مختلف هستش اینها رو رویه تمام فرستنده هایه ۲.۴ میشه استفاده کرد و استفاده تویه فرستنده تنها تویه برد چقدر تاثیر داره ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

http://s9.picofile.com/file/8321396992/IMG_20180226_093417.jpg
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

پاسخ : راهنمایی برای انتخاب آنتن مناسب

سلام
    این آنتها همه جهتی هستند و گین خیلی کمی دارند و سبب می شه که توان رو تقریبا به صورت متقارن پخش کنن( نه کاملا متقارن که دقیقا با این دو تا سیم امکان پذیر نیست) ، آنتن ها موجود در بازار افزایش گین دارند و توان در بعضی از جاها کمتر انتشار پیدا می کند ، در صورتی که راستای انتشار مشخص باشه می شه با افزایش گین افزایش برد داشت اما نه لزوما در همه جهت
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

کواد یکی از راه های افزایش برد دقیقا تغییر آنتن هست. یک آنتن Omni مثل آنتن مودم adsl استفاده میکنید ، دسیبل آنتن به توان آمپلیفایر این فرستنده مربوطه ، اما تا حدود ۵ کافیه ، بیشتر از اون به دلیل کاهش زاویه انتشار موج ممکنه ارتباط رو از دست بدید ، نکته ، اگر فرود خودکار در صورت قطع ارتباط دارید مشکلی نیست ،حداقل به تست کردنش می ارزه.
      اگر بیشتر نیاز دارید باید به فکر اضافه کردن یک ماژول بوستر ۲.۴ باشید که حدود ۱۰۰ تومان قیمت داره و البته تغذیه هم بیشتر مصرف میشه که روی ریموت خیلی اهمیت نداره. یکم ابعاد بزرگ میشه

بوستر ها اینطوری نصب میشن

دیدگاه

اطلاعات بسیار جالبی بود ممنون
        اینجور که متوجه شدم اگر توان آنتن زیاد بالا بره ممکنه نتیجه معکوس داشته باشه درسته ؟
        آنتن وای فای رو میتونم جور کنم ولی توانش اینجوری که فرمودید باید زیر ۵ دسی بل باشه و از کجا میتونم بفهمم آنتن رویه مدم چند دسیبله ؟ اگر رویه فرستنده تنها آنتن بزارم چند درصد تویه گیرندگیش تاثیر داره؟این امپلی تو سایت ایرانی هم گیر میاد ؟
        نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
        کواد یکی از راه های افزایش برد دقیقا تغییر آنتن هست. یک آنتن Omni مثل آنتن مودم adsl استفاده میکنید ، دسیبل آنتن به توان آمپلیفایر این فرستنده مربوطه ، اما تا حدود ۵ کافیه ، بیشتر از اون به دلیل کاهش زاویه انتشار موج ممکنه ارتباط رو از دست بدید ، نکته ، اگر فرود خودکار در صورت قطع ارتباط دارید مشکلی نیست ،حداقل به تست کردنش می ارزه.
        اگر بیشتر نیاز دارید باید به فکر اضافه کردن یک ماژول بوستر ۲.۴ باشید که حدود ۱۰۰ تومان قیمت داره و البته تغذیه هم بیشتر مصرف میشه که روی ریموت خیلی اهمیت نداره. یکم ابعاد بزرگ میشه

بوستر ها اینطوری نصب میشن

https://ebid.s3.amazonaws.com/upload...-11110-140.jpg

دیدگاه

این عکس رو ببینید متوجه میشید ،البته من باشم تست عملی می*کنم .
          ماژول بوستر ۲.۴ گیگ سرچ کنید پیدا میکنید ، اکثر سایت های فروشگاه های معتبر دارند ،
          صرفا جایگزینی یک آنتن ۲ تا ۳ دسیبل کلی توی آنتن دهی تاثیر داره

دیدگاه

بیشتر از 3 نباید استفاده کنم ؟

دیدگاه

این موضوع رو من هم تئوری می*دونم و عملا تست نکردم ، منظور کاهش زاویه ناحیه آنتن دهی ، با افزایش میزان دسیبل آنتن هست .

البته نکته این جاست که رادیو کنترلر یک توانی داره و افزایش بیش از حد آنتن تاثیری روی نتیجه نداره ،

توصیه من این هست که شما با آنتن ۳ دسیبل تست کنید ، اگر نتیجه کافی نبود ( که به نظر من هست چون بیشتر از یک حدی دیگه دور شدنش به کار نمیاد ) برید سراغ بوستر ، که ۲ واتش رو چند روز پیش چک میکردم کمتر از ۲۰۰ تومن بود .

برای خود درون هم میشه از آنتن قارچی استفاده کرد به نظرم تاثیری روی وزن و باد و اینها نداشته باشه به دلیل شکل ظاهری آنتن ، البته ناگفته نماند که من مدل ۲.۴ قارچی ندیدم !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                این موضوع رو من هم تئوری می*دونم و عملا تست نکردم ، منظور کاهش زاویه ناحیه آنتن دهی ، با افزایش میزان دسیبل آنتن هست .

البته نکته این جاست که رادیو کنترلر یک توانی داره و افزایش بیش از حد آنتن تاثیری روی نتیجه نداره ،

توصیه من این هست که شما با آنتن ۳ دسیبل تست کنید ، اگر نتیجه کافی نبود ( که به نظر من هست چون بیشتر از یک حدی دیگه دور شدنش به کار نمیاد ) برید سراغ بوستر ، که ۲ واتش رو چند روز پیش چک میکردم کمتر از ۲۰۰ تومن بود .

برای خود درون هم میشه از آنتن قارچی استفاده کرد به نظرم تاثیری روی وزن و باد و اینها نداشته باشه به دلیل شکل ظاهری آنتن ، البته ناگفته نماند که من مدل ۲.۴ قارچی ندیدم !!
                آنتنقارچی چجوریه ؟منظور از خود درون چیه ؟

دیدگاه

آنتن قارچی که به دلیل شکل ظاهری تعادل حرکت رو مختل نمیکنه

البته الان متوجه شدم فقط برای fpv و تصویر کاربرد داره و به کار افزایش برد نمیاد .
                  در کنار این ، مدل هایی رو دیدم که آنتن معمولی خودمون رو که توی پست های قبلی تصویر گذاشتم رو هم روی خود کواد نصب کردن روی پایه فرود پیچ شده که حالت لنگر نداشته باشه به نظر جواب میده

خود درون = خود drone (کوادکوپتر)

دیدگاه

دمت گرم
                    کاربر منتخب کی بودی تو

دیدگاه

سلام آنتن ۵ دسیبل نصب کردم خیلی خوب بود میخام براش امپلی بسازم این نقشه رو گیر آوردم نظرتون چیه
                      عکسش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط stooy نمایش پست ها
                        سلام آنتن ۵ دسیبل نصب کردم خیلی خوب بود میخام براش امپلی بسازم این نقشه رو گیر آوردم نظرتون چیه
                        درود. مدار خوب و عملی هست ، قیمت آی سی کمی بالاست ، اصول طراحی مدار فرکانسی رو رعایت کنید خوب جواب میده ، سیم ورودی و خروجی هم باید از نوع کواکسیال باشه ،

دیدگاه

سلام
                          ابتدای کار باید توان خروجی ماژول قبل از اتصال به این مدار رو داشته باشین که اگر توان زیاد باشد سبب ایجاد Intermodulation، هارمونیک ، خرابی قطعه و .. می شود. و در ضمن باید خط تطبیق 50 اهم رو نیز طراحی کنید اما اگر فاصله کم و قابل چشم پوشی در طراحی باشد نگرانی نخواهید داشت.
                          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

چجوری میتونم توان خروجی ماژول رو بدست بیارم

دیدگاه

سلام
                              شیوه های مختلف مخابراتی برای اندازه گیری توان وجود داره اما پیشنهاد من و ساده ترین راه پیدا کردن دیتاشیت یا جعبه رادیو هست که توان و مشخصات تشعشعی قید شد ه است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X