اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شبکه کردن تعدادی میکرو به هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شبکه کردن تعدادی میکرو به هم

سلام من برای یک پروژه نیاز دارم تعدادی میکرو ARM از سری AT91SAM3X8E رو به هم مرتبط کنم که یک دونه سرور و مابقی رسیور هستند.
    سوالی که پیش اومده برام این مورد هست که
    طبق این موارد چه نوع بستر ارتباطی رو انتخاب کنم
    1. حدود 100 میکرو و بعضا بیشتر باید به هم مرتبط بشن
    2. ارتباط با بالاترین سرعت
    3. توانایی انتقال بیشترین داده
    4. کمترین نویز و خطا
    5. فاصله میکرو ها نسبت به یکدیگر حدود 1 متر هست.
    یعنی فاصله میکرو اول تا میکرو 100 ام حدود 100 الی 150 متر هست.
    در ضمن توانایی تغییر میکرو رو هم داریم.

طبق این موارد شما دوستان چه نوع ارتباطی رو مطرح میکنین
    نکته مهم اینه که من نگفتم حجم داده و سرعت چقدر باشه در این مورد من محدودیتی ندارم اما نیاز دارم بیشترین سرعتی که میتونم رو داشته باشم/

جدیدترین ویرایش توسط saeid.fzly; ۲۲:۲۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹.

پاسخ : شبکه کردن تعدادی میکرو به هم

سلام
    در مورد فاصله میکروها که مهمترین پارمتر هست چیزی نگفتین
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
      سلام
      در مورد فاصله میکروها که مهمترین پارمتر هست چیزی نگفتین
      فاصله میکرو ها از هم زیاد نیستن و در حدود 1 متر هستن
      جدیدترین ویرایش توسط saeid.fzly; ۲۲:۲۳ ۱۳۹۶/۱۲/۱۹.

دیدگاه

سلام
        پروتکل های مختلفی وجود داره و هر کدوم بر اساس معیار سرعت، میزان نویز پذیری، نوع کدینگ و ... تعریف و استفاده می شن، اگر فاصله میکروها در حد یکی دو متر هست می تونید از SPI تفاضلی استفاده کنین که هم سرعت مناسبی داره و هم میزان نویز پذیری قابل قبولی داره
        پروتکل های RS485 هم که به صورت تفاضلی کار می کنند ، می تونید با پیکربندی مناسب و استفاده از تراشه های رابط با سرعت و Slew rate مناسب می تونید با سرعت های نزدیک 500 کیلوبایت تا حتی یک مگ برسین.
        پروتکل های CAN هم هست که خودشون بهترین کدینگ و قابلیت خطایابی رو داره ولی سرعت رو کمی محدود می کند ولی در اکثر کاربردها قابل پذیرش هست(که باز باید دیتاشیت آی سی رابط رو برای سرعت مد نظر بخونید)
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
          سلام
          پروتکل های مختلفی وجود داره و هر کدوم بر اساس معیار سرعت، میزان نویز پذیری، نوع کدینگ و ... تعریف و استفاده می شن، اگر فاصله میکروها در حد یکی دو متر هست می تونید از SPI تفاضلی استفاده کنین که هم سرعت مناسبی داره و هم میزان نویز پذیری قابل قبولی داره
          پروتکل های RS485 هم که به صورت تفاضلی کار می کنند ، می تونید با پیکربندی مناسب و استفاده از تراشه های رابط با سرعت و Slew rate مناسب می تونید با سرعت های نزدیک 500 کیلوبایت تا حتی یک مگ برسین.
          پروتکل های CAN هم هست که خودشون بهترین کدینگ و قابلیت خطایابی رو داره ولی سرعت رو کمی محدود می کند ولی در اکثر کاربردها قابل پذیرش هست(که باز باید دیتاشیت آی سی رابط رو برای سرعت مد نظر بخونید)
          پیشنهاد شما چیه؟
          قراره از میکرو مستر دیتا هایی ارسال بشه به هر یک میکرو رسیور و خب این دیتا حجمشون متغییره هر بار و نمیدونم نهایتا به چقدر برسه از اونطرف هم میخام سرعت جوری باشه که سریع و روان این پروسه انجام بشه
          من خودم نظرم روی rs485 بود نظر شما چی هست؟
          توی ارتباط rs485 نهایتا چند میکرو میتونه قرار بگیره؟

دیدگاه

سلام
            تقریبی از بیشترین حجم دیتا رو می شه بهم بگین؟ مثلا 200 کارکتر در ثانیه یا 500 کارکتر در 100 میلی ثانیه و ...
            rs485 بسته به تطبیق امپدانس، نوع تراشه رابط و نوع پیکربندی مقادیر مختلفی از اسلیوها رو می تونه پشتیبانی کنه (از 32 تا حدودا 250 تا اسلیو متغییر هست)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X