اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ماژول 8870

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ماژول 8870

با سلام و احترام
    دو ستان من از ماژول 8870 در مدارم استفاده کردم و به درستی هم جواب گرفتم . اما مشکل اینجاست که وقتی از تلفن ثابت خارج از استان تماس گرفته میشه ماژول 8870 من هیچ کلیدی رو نمی تونه تشخیص بده . با موبایل هم مشکلی نداره چه داخل استان و چه خارج از استان . فقط با تلفن ثابت خارج از استان مشکل داره . لطفا راهنمایی کنید . با تشکر

پاسخ : مشکل با ماژول 8870

نوشته اصلی توسط haghshenasmahdi نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    دو ستان من از ماژول 8870 در مدارم استفاده کردم و به درستی هم جواب گرفتم . اما مشکل اینجاست که وقتی از تلفن ثابت خارج از استان تماس گرفته میشه ماژول 8870 من هیچ کلیدی رو نمی تونه تشخیص بده . با موبایل هم مشکلی نداره چه داخل استان و چه خارج از استان . فقط با تلفن ثابت خارج از استان مشکل داره . لطفا راهنمایی کنید . با تشکر
    سلام،
    با توجه به فلسفه عملکرد 8870 از سه حال خارج نیست!
    یه کوچولو فلسفه:
    8870 هیچی نیست جز یه آشکار ساز، 16 جفت سیگنالهای DTMF !
    سیگنالهای DTMF هم میدونید که اومدند هر کدوم از کلیدهای روی صفحه تلفن استاندارد رو با یک سیگنال DTMF معادل کردند!
    ... .
    یعنی یک سری متا دیتا هستند به منظور انتقال محدود ارقام، در قالب همون سیگنال صوتی!
    (اگه هدفت Caller ID باشه
    ارقام شماره گیری و همچنین اطلاعات Caller ID از این دست متا دیتاها هستند!
    که به این منظور دو تا روش وجود داره:
    1-DTMF
    2-FSK
    از اونجایی که روش FSK دارای سرعت و پهنای باند بیشتری نسبت به DTMF است، کم کم توی «برخی» کاربردها داره جایگزین DTMF میشه!
    به عبارت دیگه:
    اینکه اطلاعات Caller ID به چه روشی ارسال بشه، دقیقا به نوع سوئیچی بستگی داره که داره توی مرکز تلفن به خط شما سرویس میده!
    مثلا بعضی سوئیچها فقط DTMF میفرستند و برخی FSK و خیلیا هم هر دو رو ارسال میکنند و ضمن توجه به این نکته که زمان ارسال این سیگنالها در خلال برقراری یک مکالمه نیز با هم متفاوت است!
    ... .
    حالا منظور من اینه:
    1- با توجه به اینکه رفتار سوئیچهای مختلف در این رابطه، متفاوت است ممکنه این بین، یکی از سوئیچها مثلا جدیدتره DTMF Caller ID رو پشتیبانی نمیکنه! یعنی ممکنه از یه استان دیگه (غیر از این استانی که تست کردی) تماس بگیری و درست عمل کنه!
    2- یا با توجه به ارتباط بین استانی و ارسال اطلاعات متفاوت در وحله Caller ID برنامه شما قادر به تشخیص اطلاعات درست نیست!
    (اگه هدفت ارسال شماره در زمان مکالمه باشه
    3- و احتمال سوم که قوی هم هست: کیفیت سیگنال DTMF
    همون طور که میدونی در ارتباط بین استانی تعداد دفعات مدولاسیون و دمدولاسیون و همچنین شیفت فرکانسی سیگنال صوتی، خیلی زیاد تره و با توجه به لینک فیبر نوری یا رادیو یا ... کیفیت سیگنال هم کلی تغییر میکنه! (حتی فرکانس مرکزی سیگنال هم قدری تغییر میکند!!)
    حالا کیفیت ماژول رو هم بهش اضافه کن!!
    برای تست حالت سوم و اطمینان از این حالت، کافیه به نحوی، هم زمان با ارسال شماره و دیکد توسط 8870 به سیگنال گوش کنی، یعنی یه تلفن هم همزمان به خط وصل کنی و گوش کنی و اگه دیدی که صدای سیگنالهای DTMF میآد ولی ماژول نمیشناسه، که همین احتمال درسته!
    ... .
    هم میتونی روی کیفیت سیگنال کار کنی و هم روی کیفیت آشکارساز، مثلا IC یه برند دیگه رو تست کنی!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

تشکرمی کنم از وقتی که واسم صرف کردی .هدف من اینه که در حین مکالمه اعداد رو دیکود کنم . می تونید یه آی سی یا ماژول معرفی کنید که هم از dtmf و هم از fsk پشتیبانی کنه . حداقل تو ایران به درستی کار کنه
      ممنونم
      جدیدترین ویرایش توسط haghshenasmahdi; ۱۶:۴۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶.

دیدگاه

تشکرمی کنم از وقتی که واسم صرف کردی .هدف من اینه که در حین مکالمه اعداد رو دیکود کنم . می تونید یه آی سی یا ماژول معرفی کنید که هم از dtmf و هم از fsk پشتیبانی کنه . حداقل تو ایران به درستی کار کنه
        ممنونم
        تراشه MT8843
        هم DTMF داره و هم FSK
        ... .
        اینکه درست جواب بده یا نه، نمیدونم!
        عرض کردم بیشتر به شرکت سازنده و کیفیت چیپ بستگی داره!
        یه برند MT8870 استفاده میکردم، کیفیتش یه سر و گردن از بقیه بالاتر بود، اگه نمونه شو داشتم، برندشو میگم بهت!
        ... .
        ضمنا ایران پرچمش خیلی هم بالاست!!
        جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۹:۳۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶.
        ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

چیزی که من فهمیدم با تراشه MT8843 میشه CallerID ساخت . آیا مد دیگه ای هم داره که بتونه اعداد رو در زمان مکالمه تشخیص بده ؟
          صمیمانه از راهنمایی هاتون سپاسگزارم .
          در مورد تراشه MC145436 و تراشه HT9170 اطلاعاتی دارید به من بدین؟؟؟ . واس خریدش هم تو هیچ سایتی پیدا نکردم

جدیدترین ویرایش توسط haghshenasmahdi; ۱۱:۲۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۷.

دیدگاه

چیزی که من فهمیدم با تراشه MT8843 میشه CallerID ساخت . آیا مد دیگه ای هم داره که بتونه اعداد رو در زمان مکالمه تشخیص بده ؟
            صمیمانه از راهنمایی هاتون سپاسگزارم .
            در مورد تراشه MC145436 و تراشه HT9170 اطلاعاتی دارید به من بدین؟؟؟ . واس خریدش هم تو هیچ سایتی پیدا نکردم
            من خودم به شخصه از پکیجهایی که واسه یه منظور کوچیک 60 تا پایه داره خوشم نمیآد!
            و یادمه به همین دلیل از 8843 استفاده نکردم!
            ... .
            اینکه میگید فقط Caller ID میشه ساخت، درست نیست!
            چون اینها، هم 8870 و هم 8843 فقط نوعی چیپ پردازش صوت هستند که به صورت اختصاصی برای تشخیص سیگنالهای DTMF و FSK ای که برای انتقال در خطوط تلفن ثابت استاندارد شده، ساخته شده اند!
            مثلا از این FSK برای انتقال اطلاعات فکس هم استفاده میشه، مودمهای دیال آپ هم فکر کنم همین استاندارد رو استفاده میکنند!
            ... .
            حالا مشکلی که شما برای استفاده از FSK داری اینه که عملا گوشی تلفنی (موبایل یا تلفن ثابت) که در حال مکالمه است با فشار دادن هر کدوم از دکمه های ارقام، فقط سیگنال معادل DTMF ش رو تولید میکنه که روی خط در قالب صوت ارسال میشه و نه هیچ چیز دیگر!!
            پس شما برای استفاده از FSK باید علاوه بر ساخت مدار سمت گیرنده، سمت فرستنده هم تغییراتی ایجاد کنی!
            یعنی برای تلفن ثابت، دستگاه تولید این FSK ها رو بسازی و برای موبایل اپلیکیشن بسازی!
            ... .
            پس اگه میخواهیی ساده و کم هزینه باشه بهتره که روی همون DTMF کار کنی!
            ... .
            متأسفانه با تراشه هایی که گفتی، من کار نکردم!
            اون برندی هم که گفتم خوب بوده ZARLINK Semiconductor بود!
            که ظاهرا ماژول سایت هم همین تراشه رو کار کرده!
            ببین همچین آرمی روش هست؟ اگه باشه همین Zarlink است:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X