اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش دادان جریان ترانس برای شارز باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش دادان جریان ترانس برای شارز باطری

سلام یه باطری 12ولت 7آمپر برای موتور سیکیلت دارم ترانسی که میخوام شارژش کنم 14ولت3آمپر هستش در صورتی که ترانس مناسب برای این باطری 2آمپرباید باشه چطور میتونم آمپر ترانس و از3آمپربه2آمپر برسونم تا باطری صدمه نبینه

پاسخ : کاهش دادان جریان ترانس برای شارز باطری

نوشته اصلی توسط abbas 68 نمایش پست ها
    سلام یه باطری 12ولت 7آمپر برای موتور سیکیلت دارم ترانسی که میخوام شارژش کنم 14ولت3آمپر هستش در صورتی که ترانس مناسب برای این باطری 2آمپرباید باشه چطور میتونم آمپر ترانس و از3آمپربه2آمپر برسونم تا باطری صدمه نبینه
    با سلام:
    خیر ، چه کسی گفته ترانس برای شارژباتری 12 ولت نامی، باید 12 ولت باشد. !!! همان ولتاژ 14 ولت ترانس درست است. با پل دیود همین ترانس را یکسو کنید و بدون نصب کوچک ترین خازن صافی بعد ازپل دیود، مستقیم به باتری با توجه به قطب های مثبت و منفی وصل کنید. ( چون باتری قابل شارژدر حکم یک خازن با ظرفیت 10 ها فاراد می باشد).
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      خیر ، چه کسی گفته ترانس برای شارژباتری 12 ولت نامی، باید 12 ولت باشد. !!! همان ولتاژ 14 ولت ترانس درست است. با پل دیود همین ترانس را یکسو کنید و بدون نصب کوچک ترین خازن صافی بعد ازپل دیود، مستقیم به باتری با توجه به قطب های مثبت و منفی وصل کنید. ( چون باتری قابل شارژدر حکم یک خازن با ظرفیت 10 ها فاراد می باشد).
      سلام ولی شارژها اکثرا ولتاز اونا صاف صاف است-شاید جریان رو کم و زیاد میکنن ولی ولتاژ شارژر وقتی تست میکنیم نوسانی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amingpx نمایش پست ها
        سلام ولی شارژها اکثرا ولتاز اونا صاف صاف است-شاید جریان رو کم و زیاد میکنن ولی ولتاژ شارژر وقتی تست میکنیم نوسانی نداره
        با سلام:
        کاربر گرامی، آیا شما این مورد را بصورت عملی تست کرده اید.؟ شارژر را بدون خازن صافی به باتری قابل شارژ متصل کنید و با یک اوسیلوسکوپ به دو سر باتری وصل کنید، اگر ریپیل مشاهده کردید گزارش کنید. اگر شارژر های موجود در بازار را بعد پل دیود خازن صافی نصب می کنند، طراح ازاین موضوع که باتری قابل شارژ در حقیقت یک خازن با ظرفیت بسیار زیاد است متاسفانه آگاهی نداشته است. امتحان کنید و سپس گزارش کنید.

دیدگاه

این که فرمودید یک باتری در حال شارژ مثل یک خازن با ظرفیت دها فاراد می باشد بسیار قشنگ بود من نمیدونستم. وقتی ما یک ولتاژ AC رو با استفاده از پل دیود به DC تبدیل می کنیم مقدار ولتاژ نهایی DC در یک رایدکال 2 ضرب می شود. برای مثال برای یک ترانس با مقدار خروجی 12 ولت داریم. 12*1.41=16.92
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام مجدد
            ببخشید ترانس من 14ولت هستش
            آمپرشو چطور بیارم پایین تا باطری خراب نشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
              این که فرمودید یک باتری در حال شارژ مثل یک خازن با ظرفیت دها فاراد می باشد بسیار قشنگ بود من نمیدونستم. وقتی ما یک ولتاژ AC رو با استفاده از پل دیود به DC تبدیل می کنیم مقدار ولتاژ نهایی DC در یک رایدکال 2 ضرب می شود. برای مثال برای یک ترانس با مقدار خروجی 12 ولت داریم. 12*1.41=16.92
              با سلام:
              همین عمل دقیقا با وصل یک ولتاژ پلسیتینگ دی سی به نصب به یک باتری قابل شارژ اتفاق می افتد.اتفاق می افتد. یعنی ولتاژ یکسوشده خروجی دیسی بدون نصب خازن.!!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مجدد
              ببخشید ترانس من 14ولت هستش
              آمپرشو چطور بیارم پایین تا باطری خراب نشه؟
              با سلام:
              برای شارژر باتری 12 ولت دقیقا باید از ترانس با ولتاژ 14 ولت متناوب استفاده شود، نه ولتاژ 12 ولت متناوب. چطور باتری 12ولت خودرو به دینام 60 آمپری و به بالاتر دینام 14 ولت وصل است و خراب نمی شود، آیا تا کنون ولتاژ14 ولت روی باتری خودرو را با ولت متر اندازه گیری کرده اید.؟ احتمالا خیر. نه باتری شما خراب نمی شود.

دیدگاه

سلام آقای مهندس تحیری میشه بگید
                ولتاژ پلسیتینگ چیست تشکر ازشما

دیدگاه

با سلام:
                  همین عمل دقیقا با وصل یک ولتاژ پلسیتینگ دی سی به نصب به یک باتری قابل شارژ اتفاق می افتد.اتفاق می افتد. یعنی ولتاژ یکسوشده خروجی دیسی بدون نصب خازن.!!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام:
                  برای شارژر باتری 12 ولت دقیقا باید از ترانس با ولتاژ 14 ولت متناوب استفاده شود، نه ولتاژ 12 ولت متناوب. چطور باتری 12ولت خودرو به دینام 60 آمپری و به بالاتر دینام 14 ولت وصل است و خراب نمی شود، آیا تا کنون ولتاژ14 ولت روی باتری خودرو را با ولت متر اندازه گیری کرده اید.؟ احتمالا خیر. نه باتری شما خراب نمی شود.
                  مهندس منظورم ولتاز نبود آمپر و عرض کردم چون میگن اگه ترانس آمپرش بیش از حدمعمول باشه عمر باطری کم میشه

دیدگاه

مهندس منظورم ولتاز نبود آمپر و عرض کردم چون میگن اگه ترانس آمپرش بیش از حدمعمول باشه عمر باطری کم میشه
                    با سلام:
                    استاندارد ولتاژشارژباتری 12 ولت نامی، دقیقا 14 ولت است که این ولتاژ دقیقا در خروجی دینام خودرو ها قابل مشاهده می باشد. . اما اگر شما بخواهید یک باتری 12 ولت نامی قابل شارژ را با جریان شارژ استاندارد1/10 ظرفیت باتری شارژ کنید، باید یک رئوستات سیمی به خروجی برق مثبت 14 ولت سری کنید و سپس به قطب مثبت باتری وصل کنید. مثلا برای شارژ استاندارد یک باتری 12 ولت نامی 7 آمپر ساعت، که 1/10 می شود 700 میلی آمپ، رئوستات را طوری تنظیم کنید که در ابتدای شارژ باتری جریان از 700 میلی آمپر تجاوز نکند و پس از چند دقیقه جریان کشی، جریان شارژ کاهش پیدا می کنید و وقتی که به حدود چند میلی آمپر رسید، باتری کاملا شارژ شده است. لازم به ذکر است که رئوستات یک پتانسیومتر سیمی است که در اهم و توان های مختلف در بازار فروخته می شود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SORONA99 نمایش پست ها
                      سلام آقای مهندس تحیری میشه بگید
                      ولتاژ پلسیتینگ چیست تشکر ازشما
                      با سلام:
                      دوست گرامی، زمانی که خروجی یک ترانسفورمر، توسط پل دیود یکسو می شود، شکل موج ها ماننده یک نیم دایره می باشندکه نقطه 0 به بالای قله و سپس به صفر می رسد و این سیکل بطور مداوم تکرار می شود. چون به خازن وصل نیست که بصورت یک خط صاف در آید.

دیدگاه

با سلام:
                        دوست گرامی، زمانی که خروجی یک ترانسفورمر، توسط پل دیود یکسو می شود، شکل موج ها ماننده یک نیم دایره می باشندکه نقطه 0 به بالای قله و سپس به صفر می رسد و این سیکل بطور مداوم تکرار می شود. چون به خازن وصل نیست که بصورت یک خط صاف در آید.

[ATTACH=CONFIG]10098[/ATTACH]
                        ممنون ازشما مهندس خیلی لطف کردید
                        ولی فایل پیوست نیست سیستم این پیام را بالا می آورد
                        این فایل پیوست وجود ندارد . ممکن است حذف شده باشد و یا لینک اشتباه وارد کرده باشید. اگر از موجودیت این لینک مطمئن هستید برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت سایت تماس بگیرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SORONA99 نمایش پست ها
                          ممنون ازشما مهندس خیلی لطف کردید
                          ولی فایل پیوست نیست سیستم این پیام را بالا می آورد
                          این فایل پیوست وجود ندارد . ممکن است حذف شده باشد و یا لینک اشتباه وارد کرده باشید. اگر از موجودیت این لینک مطمئن هستید برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت سایت تماس بگیرید.
                          با سلام:
                          من از پلود سنتر سایت استفاده کردم . مجددا این فایل را از آپلود سنتر دیگری آپلود می کنم.

دیدگاه

سلام مهندس خسته نباشید ، به غیر از رئوستا که فرمودین ، مداری وجود داره که بتونیم جریان رو به دلخواه کم و زیاد کنیم؟
                            راستش من یه ترانس ۲۴ ولت سه آمپر و ۱۲ ولت ۴ آمپر دارم می خوام یه تغذیه بسازم ولی جریانشون به هیچ دردم نمی خوره ، می خوام جریانشون یک یا نیم بشه .
                            سوال دیگه دارم اینه که میشه بدون ترانس و مدار تغذیه سوئیچینگ از برق شهری ۲۰۰ میلی آمپر یا حتی کمتر جریان رگوله ۱۲ یا ۵ گرفت ؟
                            ممنونم از توجهتون ، سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X