اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تجهیزات برق خورشیدی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تجهیزات برق خورشیدی

با سلام خدمت دوستان و عزیزان
    بنده قصد دارم یک سیستم برق خورشیدی رو برای محلی اجرا کنم. به دلیل نداشتن وسایل مصرفی خانگی و ولتاژ 220 فعلا نیازی به برق 220 ندارم و فقط برای روشنایی در شب به برق نیاز دارم. از این رو تصمیم گرفتم برق تولیدی و انباره رو 12 ولت انتخاب کنم و سیستم روشنایی رو LED تا هم تلفات برق کم بشه و هم هزینه اینورتر رو فاکتور بگیرم. حالا سوالم از شما اینه:

اگر من مقدار 1000w/h در کل طول شب مصرف داشته باشم و هفته ای دوبار بخوام از سیستم استفاده کنم بهترین و اقتصادی ترین مقدار برایانتخاب قدرت خروجی باطری ( آمپردهی) و همین طور انتخاب پنل چند آمپر هست؟ و اینکه از چه نوع باطری استفاده کنم بهتره(مثلا باطری ماشین میشه) ؟
    و سوال دیگه اینکه تجهیزات دیگری که برای این کار نیاز دارم رو معرفی کنید مثل کنترل شارژ یا رگولاتور برای وقتی با کاهش تابش خورشید، ولتاژ کم یا زیاد میشه. یا اینکه میشه همینطور مستقیم پنل رو بزنم به باطری و تموم؟
    ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.

پاسخ : تجهیزات برق خورشیدی

سلام
    قراره چی باهاش روشن کنی؟؟
    چند امپر جریان کشی داری؟(یعنی بگو لامپ هایی که قراره روشن کنی چند امپر می کشن همه روی هم و قراره چقدر وقت روشن نگهشون داری)
    بدرود
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

با سلام و شادباش نوروز خدمت دوستان گرامی
      برای روشن کردن اتاقها و محوطه یک باغچه تفریحی هست. همه هم ال ای دی استفاده میشه. مقدار 1000 وات ساعتی که گفتم برای 10 ساعت روشن بودن روشنایی ها هست و مقدار حدودی 8.5 آمپر جریان کشی داره. البته همزمان تمام روشنایی ها باهم استفاده نمیشه ولی باید طوری حساب کرد که یه وقت به مشکل نخورم چون امکان اینکه همزمان روشن بشن هم خیلی کم وجود داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yakand نمایش پست ها
        با سلام و شادباش نوروز خدمت دوستان گرامی
        برای روشن کردن اتاقها و محوطه یک باغچه تفریحی هست. همه هم ال ای دی استفاده میشه. مقدار 1000 وات ساعتی که گفتم برای 10 ساعت روشن بودن روشنایی ها هست و مقدار حدودی 8.5 آمپر جریان کشی داره. البته همزمان تمام روشنایی ها باهم استفاده نمیشه ولی باید طوری حساب کرد که یه وقت به مشکل نخورم چون امکان اینکه همزمان روشن بشن هم خیلی کم وجود داره.
        سلام
        سال نو تون مبارک باشه
        خوب بزار اینجوری بهت بگم :
        اگه جریان مصرفی رو 10 امپر در نظر بگیری و باتری ماشین مثلا 50 امپر داشته باشی میتونی این سیستم رو 5 ساعت روشن نگه داری (مثال زدم فقط)
        حالا خودت حساب کن ببین چ باتری ای نیاز داری
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X