اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل پیک های ولتاژ به سطوح ولتاژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل پیک های ولتاژ به سطوح ولتاژی

سلام دوستان چطوری میتونم پیک های یک سیگنال صوتی رو به سطوح ولتاژی تبدیل کنم؟
    به این شکل:
    اگه ای سی هست برا این کار لطفا معرفی کنید

پاسخ : تبدیل پیک های ولتاژ به سطوح ولتاژی

سلام، بهتر بود اشاره می کردید که چه کاربردی مد نظر شماست؛ اما تا جائی که می دونم، یک سری آی سی هست تحت عنوان « High Speed Peak Detector» یا «Envelope Detector» فکر کنم این نوع آی سی ها بتونه مشکلتون رو حل کنه، مثلا LTC6244

دیدگاه

من برای vu meter میخوام استفاده کنم
      میخوام فرکانس ها رو حذف کنمو بعد بدمش به یه ADC
      میدونم که ایسی های اماده هست برا VU متر ها اما میخوام بدونم آیا یه مدار یا آی سی میتونه این کارو انجام بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Master81 نمایش پست ها
        به این شکل:
        سلام ،
        با توجه به شکلی که گذاشتید به نظر میرسه مولفه های فرکانس بالا حذف شده ، پس با یه فیلتر پایین گذر میشه این کار رو انجام داد.
        __________________________________________________ __________________________________________________ _____
        خیلی دقیق بگید برای چه کاری میخواهید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم ،
        فک کنم میخواید اسپکتروم صوتی درست کنید؟!!!(باتوجه به اینکه قرار به ویومتر وصل شه!)
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

به این شکل:
          با سلام:
          با یک تک دیود این سیگنال را یک سو و با یک خازن حدود 10 میکرو فاراد فیلتر کنید. سیگنال شما به لول دیسی تبدیل می شود.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
            با سلام:
            با یک تک دیود این سیگنال را یک سو و با یک خازن حدود 10 میکرو فاراد فیلتر کنید. سیگنال شما به لول دیسی تبدیل می شود.

البته باید حتما، یه مقاومت با خازن موازی بشه!
            تا خازن رو، در بازه زمانی مناسبی، تخلیه کنه و گر نه، خازن تا بالاترین پیک، شارژ میشه و از اون به بعد همون مقدار پیک رو نشون میده!!!
            مقدار مقاومت و مقدار اون بازه زمانی هم باید با توجه فرکانس موج حامل حساب بشه!!
            ... .
            البته جناب تحیری یک تجربه عملی رو به شما گفتن، که فکر کنم با توجه به امپدانس طبقات بعدی، خازن (با مقدار داده شده، ممکنه) خودش تخلیه بشه!
            ... .
            شما نیاز به مدار آشکارساز پوش داری، همون چیزی که توی رادیو AM کاربرد داره!!
            ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
              تا خازن رو، در بازه زمانی مناسبی، تخلیه کنه و گر نه، خازن تا بالاترین پیک، شارژ میشه و از اون به بعد همون مقدار پیک رو نشون میده!!!
              ... .
              البته جناب تحیری یک تجربه عملی رو به شما گفتن، که فکر کنم با توجه به امپدانس طبقات بعدی، خازن (با مقدار داده شده، ممکنه) خودش تخلیه بشه!
              ... .
              با سلام:
              ولتاژ خازن شارژشده، در ایمپیدانس ورودی دستگاه مصرف کننده ماننده: ویو میتر، صوت سنج، لول میتر دی سی و ... بسرعت تخلیه می شود و درولتاژ پیک خازن بجا نمی ماند).
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                با سلام:
                ولتاژ خازن شارژشده، در ایمپیدانس ورودی دستگاه مصرف کننده ماننده: ویو میتر، صوت سنج، لول میتر دی سی و ... بسرعت تخلیه می شود و درولتاژ پیک خازن بجا نمی ماند).
                ... .
                ... .
                ممنون از راهنماییتون دوستان مدارم با avr هست پس اون مقاومتو باید بذارم چون فک کنم مبدل انالوگ به دیجیتال و کل مدار داخلی ای وی ار بر پایه تکنولوژی سی موس هست...
                راستی مدار پوش چیه میشه توضیح بدین و اینکه روش خازن بهتره یا اشکار ساز
                کدوم تو vu ها استفاده میشه؟

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون دوستان مدارم با avr هست پس اون مقاومتو باید بذارم چون فک کنم مبدل انالوگ به دیجیتال و کل مدار داخلی ای وی ار بر پایه تکنولوژی سی موس هست...
                  راستی مدار پوش چیه میشه توضیح بدین و اینکه روش خازن بهتره یا اشکار ساز
                  کدوم تو vu ها استفاده میشه؟
                  سلام
                  اینکه کدوم بهتر است، بستگی به کاربرد و دقت مورد نیاز شما داره!!
                  اگه دقت بالا و اعوجاج کم میخواهی (مثلا توی ساخت رادیو AM یا نمونه برداری سیگنال) باید از مدار "آشکار ساز پوش" استفاده کنی!
                  ولی اگه فقط واسه ساخت Level Meater میخواهی، همون روش خازن و مقاومت خوبه، که البته دقت بالایی نداره و ممکنه خیلی جاها سیگنال رو گم کنه!!
                  والبته یه ضعف دیگه هم که داره اینه که از یه سیستم صوتی به سیستم صوتی دیگه عملکردش فرق میکنه (با توجه به امپدانس خروجی پری و امپدانس ورودی آمپ) و مضافا کنترل خاصی روی گین سیگنال و نرمالیزاسیون نداری!
                  ... .
                  "مدار آشکار ساز پوش" رو هم خودت سرچ کن، صدتا مدار میاره، البته کلی آی سی ارزون قیمت هم داره!
                  ... .
                  اینها رو برای تکمیل بحث نوشتم!
                  وگرنه کارت با همون سیستم خازن راه می افته!
                  مدار زیر رو هم امتحان کن،
                  قبلا خودم برای دقیقا همچین منظوری بستمش و جواب داد:
                  ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

سلام
                    اینکه کدوم بهتر است، بستگی به کاربرد و دقت مورد نیاز شما داره!!
                    اگه دقت بالا و اعوجاج کم میخواهی (مثلا توی ساخت رادیو AM یا نمونه برداری سیگنال) باید از مدار "آشکار ساز پوش" استفاده کنی!
                    ولی اگه فقط واسه ساخت Level Meater میخواهی، همون روش خازن و مقاومت خوبه، که البته دقت بالایی نداره و ممکنه خیلی جاها سیگنال رو گم کنه!!
                    والبته یه ضعف دیگه هم که داره اینه که از یه سیستم صوتی به سیستم صوتی دیگه عملکردش فرق میکنه (با توجه به امپدانس خروجی پری و امپدانس ورودی آمپ) و مضافا کنترل خاصی روی گین سیگنال و نرمالیزاسیون نداری!
                    ... .
                    "مدار آشکار ساز پوش" رو هم خودت سرچ کن، صدتا مدار میاره، البته کلی آی سی ارزون قیمت هم داره!
                    ... .
                    اینها رو برای تکمیل بحث نوشتم!
                    وگرنه کارت با همون سیستم خازن راه می افته!
                    مدار زیر رو هم امتحان کن،
                    قبلا خودم برای دقیقا همچین منظوری بستمش و جواب داد:
                    خیلی خیلی متشکرم از دوستان برای وقتی که گذاشتین

فرستاده شده از GT-N5100ِ من با Tapatalk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X