اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سری یا موازی کردن دو آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سری یا موازی کردن دو آمپلی فایر

خسته نباشید
    میخواستم بدونم میتونم 2 تا آمپلی 200 وات رو جوری ببندم که قدرتشون بشه 400 وات؟

"مدار هر دو یکیه"

پاسخ : سری یا موازی کردن دو آمپلی فایر

سلام
    هیچ وقت خروجی دوتا امپلی فایر رو باهم سری یا موازی نمی کنن که توانشون زیاد بشه این کار باعث میشه که بسوزن
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط badboy33 نمایش پست ها
      خسته نباشید

"مدار هر دو یکیه"
      سلام
      تنها راه بریج کردنه ، که البته امپدانس خروجی دوبرابر میشه.
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سری کردن خروجی دو آیسی اشتباهه خودمم اینکارو کردم و جفت آیسی ها به فنا رفت
        یه راهی هم هست که از آیسی TDA8953 استفاده کنی خروجی هاشو باهم بریج کنید میشه 420 وات آر ام اس قدرت واقعی بیس خییییلی قوی
        تغذیش هم دوبل 55 هست
        جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۱۹:۵۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶. دلیل: غلط نوشتن متن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          سلام
          تنها راه بریج کردنه ، که البته امپدانس خروجی دوبرابر میشه.
          میدونم بریج کردن امکان داره ولی باید فاز یکی از امپ ها برعکس اونیکی باشه
          مشکلم سر اینه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          سلام
          نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          هیچ وقت خروجی دوتا امپلی فایر رو باهم سری یا موازی نمی کنن که توانشون زیاد بشه این کار باعث میشه که بسوزن
          موفق باشید

اشتباه میکنید
          با بریج کردن این کار رو انجام میدن

دیدگاه

میدونم بریج کردن امکان داره ولی باید فاز یکی از امپ ها برعکس اونیکی باشه
            مشکلم سر اینه

اشتباه میکنید
            با بریج کردن این کار رو انجام میدن
            داداش بریج با سری یا موازی فرق داره گلم
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خسته نباشید

"مدار هر دو یکیه"
              سلام ،
              فرمایشات مهندس احمدی عزیز و دیگر دوستان درسته ،
              اما بریج کردن کار مشکلی نیست ، و فقط باید سیگنالی رو با اختلاف فاز 180 درجه با ورودی داشته باشیم ،
              این مدار رو سالها قبل توهمین فروم گذاشته بودم و خود هم تستش کردم ، عالی بود! مقاومت هارو حتما 1 درصد بزارید!
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام بنده یک ساب دارم که باید روی دو اهم بسته بشه این ساب باید حداقل ۲۵۰۰وات آر ام اس واقعی بهش داده بشه
                من یه آمپلی پیدا کردم که ۱۲۰۰ آر ام اس رو دو اهم میده میخوام بپرسم اگه دو تا آمپلی با هم لینک کنم آیا رو دو اهم در مجموع این دو تا آمپلی میتونن ۲۴۰۰ آر ام اس بدن ؟
                خواهشن کسی که وارد و کار بلد یه جواب درست بهم بده
                در ضمن آمپلی قابلیت لینک کردن دارن و میدونم باید هر دو یک مارک باشن

دیدگاه

سلام
                  وقت بخر
                  من از tda7388 استفاده میکنم
                  برای را اندازی هم از یه سویچینگ صنعتی ۱۲ ولت ۱۰ امپر استفاده میکنم
                  چه مداری باید سر راه بزارم تا بتونم این ای سی رو بریدج ببندم یا دوتا از این آیسی رو با هم بریج کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrpmmm نمایش پست ها
                    سلام
                    وقت بخر
                    من از tda7388 استفاده میکنم
                    برای را اندازی هم از یه سویچینگ صنعتی ۱۲ ولت ۱۰ امپر استفاده میکنم
                    چه مداری باید سر راه بزارم تا بتونم این ای سی رو بریدج ببندم یا دوتا از این آیسی رو با هم بریج کنم ؟
                    دوست عزیز ، خروجی این آیسی از اول بصورت داخلی بریج هست و نمیشه دوباره خروجی رو بریج کرد!
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

دوست عزیز ، خروجی این آیسی از اول بصورت داخلی بریج هست و نمیشه دوباره خروجی رو بریج کرد!
                      ممنون از جوابتون
                      یعنی هیچ راهی نداره دو تا از این آی سی رو به هم وصل کنم و قدرت بیشتری بگیرم ؟
                      من برای هر خروجی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ وات نیاز دارم به نظرتون از چه آی سی می‌تونم استفاده کنم که بستنش مثل ۷۳۸۸ آسون باشه و برای برق بتونم با یک سوئیچینگ صنعتی راهش بندازم

دیدگاه

ممنون از جوابتون
                        یعنی هیچ راهی نداره دو تا از این آی سی رو به هم وصل کنم و قدرت بیشتری بگیرم ؟
                        من برای هر خروجی حدود ۸۰ تا ۱۰۰ وات نیاز دارم به نظرتون از چه آی سی می‌تونم استفاده کنم که بستنش مثل ۷۳۸۸ آسون باشه و برای برق بتونم با یک سوئیچینگ صنعتی راهش بندازم
                        یک راه وجود داره اون هم اینکه دو عدد آیسی 7388 رو کامل باهم موازی کنید.
                        هرچند این کار اصولی نیست و احتمال سوختن آیسی ها در طولانی مدت بیشتر میشه ، اما قدرت خروجی بین 5 تا 15 درصد بیشتر میکنه. ( احتمال بیشتر شدن نویز و دیستوریت و اعواج صدا هم هست )
                        اگر توان بالاتری میخواید ، بی خیال این آیسی بشید و برید سراغ آیسی دیگه.
                        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

یک راه وجود داره اون هم اینکه دو عدد آیسی 7388 رو کامل باهم موازی کنید.
                          هرچند این کار اصولی نیست و احتمال سوختن آیسی ها در طولانی مدت بیشتر میشه ، اما قدرت خروجی بین 5 تا 15 درصد بیشتر میکنه. ( احتمال بیشتر شدن نویز و دیستوریت و اعواج صدا هم هست )
                          اگر توان بالاتری میخواید ، بی خیال این آیسی بشید و برید سراغ آیسی دیگه.
                          بین ۸۰ تا ۱۰۰ وات نیاز دارم از چه آی سی استفاده کنم که با یک سوئیچینگ ۱۲ ولت راه بیفته و سوخت و سوز هم مثل ۷۳۸۸ کم باشه ، و البته مثل ۷۳۸۸ خیلی ساده و با قطعات کم راه بیفته

دیدگاه

بین ۸۰ تا ۱۰۰ وات نیاز دارم از چه آی سی استفاده کنم که با یک سوئیچینگ ۱۲ ولت راه بیفته و سوخت و سوز هم مثل ۷۳۸۸ کم باشه ، و البته مثل ۷۳۸۸ خیلی ساده و با قطعات کم راه بیفته
                            درود...
                            از آی سی tda7294 میتوانید استفاده بکنید اما ولتاژ 24 ولت به بالا را می‌خواهد....
                            درضمن با 12 ولت بیشتر از 40 وات RMS ( آن هم با بهم ریختگی صدا !!) بیشتر نمی‌توانید دریافت بکنید....
                            ولتاژ 12 ولت بازه ی 25 تا 40 وات می‌تواند کارساز باشد....
                            اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

معمولا اگر دیتاشیت قطعه بریج کردن رو پیشنهاد نداده باشه، خروجی نتیجه جالبی نمیشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X