اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سوییچ کردن ال ای دی 12 ولت با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای سوییچ کردن ال ای دی 12 ولت با میکرو

سلام و درود بنده قصد دارم یک نوار ال ای دی 12 ولت رو با میکرو خاموش و روشن کنم به وصیله ترانزیستور اما چه از نوع ترانزیستور npn و pnp استفاده کنم 12 ولت میوفته سر پایه بیس که میترسم باعث سوختن میکرو بشه راهی هست این مشکلو برطرف کنم؟

پاسخ : کمک برای سوییچ کردن ال ای دی 12 ولت با میکرو

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
    سلام و درود بنده قصد دارم یک نوار ال ای دی 12 ولت رو با میکرو خاموش و روشن کنم به وصیله ترانزیستور اما چه از نوع ترانزیستور npn و pnp استفاده کنم 12 ولت میوفته سر پایه بیس که میترسم باعث سوختن میکرو بشه راهی هست این مشکلو برطرف کنم؟
    سلام یا از ماسفت لاجیک لول استفاده کنید یا توسط یه ترانزیستور npn مثلbjt یک ترانزیستور pnp رو درایو کنید
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام یا از ماسفت لاجیک لول استفاده کنید یا توسط یه ترانزیستور npn مثلbjt یک ترانزیستور pnp رو درایو کنید
      موفق باشید
      ماسفت 2n7002 گذاشتم اما چون در ارایش درین مشترک قرار میگیره ولتاژ رو الا تقویت نمیکنه فعلا موقتا ال ای دی هامو 5 ولت کردم که مشکلم حل شه بعدا باید یه ترانزیستور pnp بذارم و بیسش رو با یه دیود زنر نه ولت و یه مقاومت سری کنم حل میشه فکنم ممنون از پاسخ شما

دیدگاه

درود ، اگر میخواید بسازید یک قطعه بافر مثل uln2003 بعد میکرو و بعد ترانزیستور یا ماسفت قرار بدید ،
        اگر حاضری می*خواید ، درایور led که به درایور آدامسی معروف هست در بازار ، حدود ۵ تومن، که میتونید سه کانال تکی و یا یک ردیف rgb راه اندازی کنید . داخلش یک اپ امپ و سه تا ماسفت هست بسیار کم حجم ، عکس :

دیدگاه

ماسفت 2n7002 گذاشتم اما چون در ارایش درین مشترک قرار میگیره ولتاژ رو الا تقویت نمیکنه فعلا موقتا ال ای دی هامو 5 ولت کردم که مشکلم حل شه بعدا باید یه ترانزیستور pnp بذارم و بیسش رو با یه دیود زنر نه ولت و یه مقاومت سری کنم حل میشه فکنم ممنون از پاسخ شما
          سلام
          چرا این ارایش؟؟
          مصرف کننده هارو توی درین بزارید و سورس رو به زمین وصل کنید و حتما ماسفت اگه لاجیک نیست با ترانزیستور npn درایوش کنید
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

راستی دوست عزیز میتونید از ترانزیستور های دارلینگتون هم استفاده کنید مدارش از همه ساده تر هست
            ای کاش جریان مدارتونو بسنجید و بهمون بگین که شماره ترانزیستور هم رو بهتون بگیم
            جدیدترین ویرایش توسط Master81; ۱۶:۲۴ ۱۳۹۷/۰۱/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
              سلام
              چرا این ارایش؟؟
              مصرف کننده هارو توی درین بزارید و سورس رو به زمین وصل کنید و حتما ماسفت اگه لاجیک نیست با ترانزیستور npn درایوش کنید
              موفق باشید
              همه ی ارایش هارو چک کردم خود مسافته رو دیتاشیتش رو دیدم مقاوت داخلیش 6 اهمه فکنم به خاطر اینه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Master81 نمایش پست ها
              راستی دوست عزیز میتونید از ترانزیستور های دارلینگتون هم استفاده کنید مدارش از همه ساده تر هست
              ای کاش جریان مدارتونو بسنجید و بهمون بگین که شماره ترانزیستور هم رو بهتون بگیم
              حدود 50 میلی امپره مصرفم الان مجبور شدم تغذیم رو 5 ولت کنم ال ای دی هارو هم 5 ولت کردم و ترانزیستور رو pnp گذاشتم مشکلم حل شد فقط hfe اون یکم پایینه مجبور شدم مقاومت بیسش رو 560 اهم بذارم تا خوب کار کنه

دیدگاه

سلام،
                عجبا!!!!!!
                مهندس جان میشه بیشتر توضیح بدی!!!!
                یعنی چی که با NPN ء 12 ولت می اوفته سر بیس ؟؟؟؟؟
                ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

سلام از npn استفاده کنید هیچ اتفاقی هم برای میکرو نمی افته میکرو بیس رو تحریک می کنه و بعد ترانزیستور میاد زمین مدار LED ها رو وصل می کنه. اینطوری معمولا بهتره. می خوای خاطر جمع باشید و به قول معروف توپ رو دو پوسه کنید یه زنر 5.1 ولت هم بذارید توی بیس ترانزیستور ولی می گم این کار زیادی حساس بودنه
                  گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                  همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

حدود 50 میلی امپره مصرفم الان مجبور شدم تغذیم رو 5 ولت کنم ال ای دی هارو هم 5 ولت کردم و ترانزیستور رو pnp گذاشتم مشکلم حل شد فقط hfe اون یکم پایینه مجبور شدم مقاومت بیسش رو 560 اهم بذارم تا خوب کار کنه
                    همش 50 میلی آمپر ؟
                    فقط یه ترانزیستور npn کارتون رو راه میندازه یه 2n2222a بخر و با مقاومت بزن به مدارت راستی اگه با یه 12 ولت گراند مشترک کنی و با مقاومت مناسب پایه میکرو رو بزنی به بیس ترانزیستورت، میکروت نمیسوزه نگران نباش[emoji5]
                    جدیدترین ویرایش توسط Master81; ۱۳:۵۸ ۱۳۹۷/۰۱/۰۷.

دیدگاه

ممنون از همه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X