اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سردرگمی در انتخاب برنامه مناسب برای کار با arm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سردرگمی در انتخاب برنامه مناسب برای کار با arm

سلام دوستان
    عیدتون مبارک
    من یه دو هفته ای هست که شروع کردم به یادگیری میکروهای آرم. با stm32f103 هم شروع کردم و نرم افزار keil v5 و cube mx هم کار میکنم. هدفم اینه که بتونم یه دوربین رو به آرم متصل کنم و بتونم کارای پردازشی رو اون انجام بدم. البته گام به گام دارم میرم جلو. حالا اینجا یه سردرگمی دارم. نمیدونم با این روشی که من دارم به نتیجه میرسم یا نه. من با تابع های hall دارم کار میکنم ولی کمتر جایی رو دیدم که با این توابع کار میکنن. اصلا استفاده از cube mxخوبه؟ شما چه روشی یا چه برنامه ای رو پیشنهاد میدید برا کار با آرم
    ممنون
    سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلَائِکَةِ وَ الرُّوحِ

(SMART DESIGN....(POWERFUL & QUICK

موفقیت اتفاقی نیست......بابای پولدار میخواد

پاسخ : سردرگمی در انتخاب برنامه مناسب برای کار با arm

نوشته اصلی توسط الفا11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عیدتون مبارک
    من یه دو هفته ای هست که شروع کردم به یادگیری میکروهای آرم. با stm32f103 هم شروع کردم و نرم افزار keil v5 و cube mx هم کار میکنم. هدفم اینه که بتونم یه دوربین رو به آرم متصل کنم و بتونم کارای پردازشی رو اون انجام بدم. البته گام به گام دارم میرم جلو. حالا اینجا یه سردرگمی دارم. نمیدونم با این روشی که من دارم به نتیجه میرسم یا نه. من با تابع های hall دارم کار میکنم ولی کمتر جایی رو دیدم که با این توابع کار میکنن. اصلا استفاده از cube mxخوبه؟ شما چه روشی یا چه برنامه ای رو پیشنهاد میدید برا کار با آرم
    ممنون
    سلام رفیق
    تولد عیدت تو هم مبارک !!
    ببین کلا به 3 روش میتونی کار کنی :
    اول ) استفاده مستقیم از رجیستر ها ... یعنی مستقیم رجیسترها رو مقدار دهی کنی تا اون واحد مورد نظرت کانفیگ بشه . خب این روش یکم طولانی هست و باید وقت بزاری تا به خوبی مسلط بشی ضمن اینکه باید یوزرمنوآل پردازندت هم بخونی تا بتونی کار کنی . خوبی این روش اینه که روی رجیسترها شناخت خوبی پیدا میکنی و میتونی اونجور که میخوای کانفیگ کنی . (انگلیسیت هم باید خوب باشه )

دوم } استفاده از توابع CMSIS _ این توابع از قبل آماده شده میتونی ازشون استفاده کنی . اگه به باطن این توابع نگاه کنی میبینی که با این توابع رجیسترها مقدار دهی میشوند .

سوم} استفاده از توابع HALL _ اینم خوبه و سریع راه میوفتی اما بنظر من یکم ناقص هستند مثلا من تابعی ندیدم که بتونه یه پورت 8 بیتی رو مستقیم مقدار دهی کنه (که برا اینکار من از روش اول استفاده کردم)

من با همش کار میکنم چون نیاز داشتم که کار کنم .

موفق باشی ...
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
      سلام رفیق
      تولد عیدت تو هم مبارک !!
      ببین کلا به 3 روش میتونی کار کنی :
      اول ) استفاده مستقیم از رجیستر ها ... یعنی مستقیم رجیسترها رو مقدار دهی کنی تا اون واحد مورد نظرت کانفیگ بشه . خب این روش یکم طولانی هست و باید وقت بزاری تا به خوبی مسلط بشی ضمن اینکه باید یوزرمنوآل پردازندت هم بخونی تا بتونی کار کنی . خوبی این روش اینه که روی رجیسترها شناخت خوبی پیدا میکنی و میتونی اونجور که میخوای کانفیگ کنی . (انگلیسیت هم باید خوب باشه )

دوم } استفاده از توابع CMSIS _ این توابع از قبل آماده شده میتونی ازشون استفاده کنی . اگه به باطن این توابع نگاه کنی میبینی که با این توابع رجیسترها مقدار دهی میشوند .

سوم} استفاده از توابع HALL _ اینم خوبه و سریع راه میوفتی اما بنظر من یکم ناقص هستند مثلا من تابعی ندیدم که بتونه یه پورت 8 بیتی رو مستقیم مقدار دهی کنه (که برا اینکار من از روش اول استفاده کردم)

من با همش کار میکنم چون نیاز داشتم که کار کنم .

موفق باشی ...
      ممنون دوست عزیز
      حالا یه سوال دیگه
      میشه همزمان تو برنامه هم توابعcmsis و هم تابع hallاستفاده کرد؟ اگه بخواییم از cmsis استفاده کنیم بازم میتونیم با cube mx پورت ها رو کانفیگ کنیم؟
      ممنون
      سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلَائِکَةِ وَ الرُّوحِ

(SMART DESIGN....(POWERFUL & QUICK

موفقیت اتفاقی نیست......بابای پولدار میخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط الفا11 نمایش پست ها
        ممنون دوست عزیز
        حالا یه سوال دیگه
        میشه همزمان تو برنامه هم توابعcmsis و هم تابع hallاستفاده کرد؟ اگه بخواییم از cmsis استفاده کنیم بازم میتونیم با cube mx پورت ها رو کانفیگ کنیم؟
        ممنون
        سلام
        راستش تاحالا نشده که از این دو هم زمان استفاده کنم ... اما فکر میکنم که بشه...میتونی یه تست ساده بزنی ..مثلا GPIO رو اول با cube mx کانفیگ کن بعد هم با hal و هم با cmsis یه پین رو تاگل کن ...
        البته احتمالا اگه بخوای هم زمان استفاده کنی حافظه زیادی رو اشغال کنه دقت کن ...من فرصت ندارم که انجام بدم وگرنه یه تست میزدم ...
        ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X