اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار شارژ باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار شارژ باتری

با سلام.
    یک مدار دارم شامل میکروکنترلر و sim800L که ولتاژ تغذیه اون رو با آداپتور 12ولت و LM2576 طبق شماتیک زیر بستم . حالا میخوام بهش باتری 12 ولت و مدار شارژ باتری اضافه کنم . دنبال مدار تست شده و البته بهینه برای پروژم میگردم .
    از باتری های خشک گرفته تا سربی ویا سری کردن باتری قلمی یا لیتیومی هر کدوم به صرفه تر باشه و به مدت یکی دوساعت شارژ نگه داره.
    لطفا راهنمایی کنید در انتخاب باتری و انتخاب مدار. با تشکر

پاسخ : مدار شارژ باتری

نوشته اصلی توسط M.cheraghi نمایش پست ها
    با سلام.
    یک مدار دارم شامل میکروکنترلر و sim800L که ولتاژ تغذیه اون رو با آداپتور 12ولت و LM2576 طبق شماتیک زیر بستم . حالا میخوام بهش باتری 12 ولت و مدار شارژ باتری اضافه کنم . دنبال مدار تست شده و البته بهینه برای پروژم میگردم .
    از باتری های خشک گرفته تا سربی ویا سری کردن باتری قلمی یا لیتیومی هر کدوم به صرفه تر باشه و به مدت یکی دوساعت شارژ نگه داره.
    لطفا راهنمایی کنید در انتخاب باتری و انتخاب مدار. با تشکر
    http://s8.picofile.com/file/83222817...nshot_538_.png
    با سلام:
    حد اکثر جریان مصرفی شما در خروجی 5 ولت چند میلی آمپر است.؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      حد اکثر جریان مصرفی شما در خروجی 5 ولت چند میلی آمپر است.؟
      سلام . ولتمترم رو در مد جریان خراب کردم .
      یک رله 5 ولت و یک میکرو کنترلرatmega32a و یک عدد lcdکاراکتری2*16 و ماژول سیم 800 که موقع تماس یا sms بصورت لحظه ای تا 2 آمپر میکشه اما در حالت sleap حدود 2 میلی آمپر .
      ببخشید که محاسبه رو به خودتون واگذار کردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.cheraghi نمایش پست ها
        سلام . ولتمترم رو در مد جریان خراب کردم .
        یک رله 5 ولت و یک میکرو کنترلرatmega32a و یک عدد lcdکاراکتری2*16 و ماژول سیم 800 که موقع تماس یا sms بصورت لحظه ای تا 2 آمپر میکشه اما در حالت sleap حدود 2 میلی آمپر .
        ببخشید که محاسبه رو به خودتون واگذار کردم.
        با سلام:
        کشیدن جریان لحظه ای 2 آمپر به خاطر شارژ اولیه خازن است. در حالت بیکاری 2 میلی آمپر اما در حالت کار ؟؟؟. اگر فرض را بر مبنای حداکثر 1آمپر قرار دهیم. از یک باتری سیلد اسیدی 12 ولت 2.2 آمپر برای استفاده 2ساعت شما با حد اکثر جریان کشی کفایت می کند. و بیش تر از نیز نمی تواند باشد. نسبت به تمام باتری ها ارزان تر. اما اگر آداپتور از نوع 12 ولت ترانسی می باشد( ولتاژ بدون بار حدود 17 ولت). ازیک رگولاتور 12ولت روی هیت سینک استفاده کنید. فقط بین پایه گراند رگولاتور و خط منفی مدار، 2 دیود 1N4001 بصورت سری ببندید، بطوری که کاتد دیود ها رو به خط منفی مدار و آند به طرف پایه منفی یا پایه وسط رگولاتور. با این کار ولتاژ خروجی شما می شود حدود 13.4 ولت. ( 13.4 = 12 + 0.7+ 0.7 ) اما اگر آداپتور از نوع سویچینگ 12ولت باشد، نمی تواند باتری12ولت را شارژ کند.
        جدیدترین ویرایش توسط علي تحيری; ۲۰:۴۰ ۱۳۹۷/۰۱/۰۳.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          با سلام:
          کشیدن جریان لحظه ای 2 آمپر به خاطر شارژ اولیه خازن است. در حالت بیکاری 2 میلی آمپر اما در حالت کار ؟؟؟. اگر فرض را بر مبنای حداکثر 1آمپر قرار دهیم. از یک باتری سیلد اسیدی 12 ولت 2.2 آمپر برای استفاده 2ساعت شما با حد اکثر جریان کشی کفایت می کند. و بیش تر از نیز نمی تواند باشد. نسبت به تمام باتری ها ارزان تر. اما اگر آداپتور از نوع 12 ولت ترانسی می باشد( ولتاژ بدون بار حدود 17 ولت). ازیک رگولاتور 12ولت روی هیت سینک استفاده کنید. فقط بین پایه گراند رگولاتور و خط منفی مدار، 2 دیود 1N4001 بصورت سری ببندید، بطوری که کاتد دیود ها رو به خط منفی مدار و آند به طرف پایه منفی یا پایه وسط رگولاتور. با این کار ولتاژ خروجی شما می شود حدود 13.4 ولت. ( 13.4 = 12 + 0.7+ 0.7 ) اما اگر آداپتور از نوع سویچینگ 12ولت باشد، نمی تواند باتری12ولت را شارژ کند.
          ممنونم مهندس
          میشه یه شماتیک تست شده بهم معرفی کنید؟
          اگه رگولاتور 12 ولت بگذارم و بعدش همون رگولاتور 5 ولت خودم , آیا با این 2 عدد رگولاتور مشکل کاهش جریان خروجی برای 2 آمپر ماژول SIM800L پیش نمیاد؟

دیدگاه

درود ، ولتاژ sim800 از کجا تامین میشه ؟ چون ۵ ولت نیست سوال میکنم . ۲۵۷۶ فیکس ۵ ولت استفاده میکنید ؟

پیشنهاد میکنم بجای درگیر کردن خودتون با باطری خشک و مدار شارژ و ... از یک پاوربانک معمولی استفاده کنید ، ورودی ۵ ولت ، داشتن مدار شارژ و محافظ داخلی و خروجی ۵ رگوله ۲ آمپر

یا اینکه از باطری لیتیومی با استفاده از مدار شارژ استفاده کنید ، دو باطری سری شده ۷.۴ میده به شما . دیجی کالا باطری موبایلی لیتیوم مارشال تخفیف گذاشته دو هزار و پونصد تومن :| خیلی خوبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
              درود ، ولتاژ sim800 از کجا تامین میشه ؟ چون ۵ ولت نیست سوال میکنم . ۲۵۷۶ فیکس ۵ ولت استفاده میکنید ؟

پیشنهاد میکنم بجای درگیر کردن خودتون با باطری خشک و مدار شارژ و ... از یک پاوربانک معمولی استفاده کنید ، ورودی ۵ ولت ، داشتن مدار شارژ و محافظ داخلی و خروجی ۵ رگوله ۲ آمپر

یا اینکه از باطری لیتیومی با استفاده از مدار شارژ استفاده کنید ، دو باطری سری شده ۷.۴ میده به شما . دیجی کالا باطری موبایلی لیتیوم مارشال تخفیف گذاشته دو هزار و پونصد تومن :| خیلی خوبه
              سلام . من از یک مدل ماژول sim800l استفاده میکنم که خودش رگولاتور داره و من ولتاژ 5 ولت به ماژول میدم همین.
              پاور بانک فکر خوبیه اما من از ولتاژ 12 ولت ورودی هم برای یک کار مشخص استفاده میکنم وگرنه قبلا مدارم با آداپتور 5 ولت 2آمپر کار میکرد .
              این باتری مارشالها هم فکر خوبیه اما اگه من بخوام 3 تاش رو سری کنم آیا مداری دارین که روی برد و حین کارکرد مدار اصلی , باتری ها رو شارژ و آماده به کار نگه دارم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با فرض اینکه 11 ولت در ورودی کافی باشه , نظر دوستان راجب 3 تا باتری لیتیوم-یونی 3.7 ولت مدل قلمی که سری بسته بشن چیه؟
              آیا مداری هست که هر سه تاش رو همزمان که سری بسته شدن شارژ نگه داره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X