اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای انتخاب نوع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای انتخاب نوع تغذیه

سلام
    برای طراحی نیاز به راهنمایی دارم.
    دستگاهی که مد نظرمه تمام المان های اون با ولتاژ 12 ولت مستقیم تغذیه می شن و مجموعا 10 آمپر جریان لازم دارن.(4 موتور و یک المنت) حالا می خواستم بپرسم بیام از تغذیه سوییچینگ استفاده کنم یا ترانسی؟ اصلا تغذیه های ترانسی می تونن این جریان رو تامین کنن؟ اگر بخوام سوییچینگ استفاده کنم چه مداری رو پیشنهاد می دین؟

پاسخ : درخواست راهنمایی برای انتخاب نوع تغذیه

با سلام
    از آنجایی که حجم ترانس در جریان 10 آمپر 12 ولت زیاد و سنگین است پیشنهاد من تغذیه سویچینگ است که حجم آن بسیار کمتر از مدار تغذیه با ترانس است برای مدار مناسب هم میتوانید به اینترنت مراجعه و جستجو نمایید مدارات زیادی را خواهید یافت ، در همین سایت هم به بخش مدارات تغذیه سویچینگ مراجعه نمایید مدارات زیادی ارائه شده است .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid_22002 نمایش پست ها
      سلام
      برای طراحی نیاز به راهنمایی دارم.
      دستگاهی که مد نظرمه تمام المان های اون با ولتاژ 12 ولت مستقیم تغذیه می شن و مجموعا 10 آمپر جریان لازم دارن.(4 موتور و یک المنت) حالا می خواستم بپرسم بیام از تغذیه سوییچینگ استفاده کنم یا ترانسی؟ اصلا تغذیه های ترانسی می تونن این جریان رو تامین کنن؟ اگر بخوام سوییچینگ استفاده کنم چه مداری رو پیشنهاد می دین؟
      سلام
      قطعا سوئیچینگ!
      و مدار هم پیشنهاد نمیدیم!
      از منابع سوئیچینگ صنعتی با توان 1.5 تا 2 برابر مقدار حداکثر توان مورد نیازت تهیه کن!
      مهمترین دلیل هم اینکه از هر مداری استفاده کنی و به هر طریقی هم که منبع رو ایجاد کنی باز قیمتش حداقل 2 برابر اینها در میآد!
      خرید منبع تغذیه سوئیچینگ فلزی 12 ولت 15 آمپر با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. انواع ترانس پاور سوییچینگ صنعتی POWER SUPPLY منابع تغذیه، آداپتور و اینورتر
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

با ubub موافقم. با اون پیشنهادش هم همین طور. اون تغذیه ها که پیشنهاد داده خوبن.

دیدگاه

ممنون از دوستان
          برای کار تست با تمام over design ها به این عدد رسیدم و واقع فکر نمی کردم آمادش برای تست این قدر مناسب در بیاد. ممنون از همگی.
          البته احتمالا اگر صنعتی بشه مجبور بشم طراحیش کنم. چون نمی خوام قوطیش فلزی باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid_22002 نمایش پست ها
            ممنون از دوستان
            برای کار تست با تمام over design ها به این عدد رسیدم و واقع فکر نمی کردم آمادش برای تست این قدر مناسب در بیاد. ممنون از همگی.
            البته احتمالا اگر صنعتی بشه مجبور بشم طراحیش کنم. چون نمی خوام قوطیش فلزی باشه.
            مهندس جان اگه مشکل جا نداشته باشی،
            به قول شما، همون قوطی بهترین گزینه است!!
            1- خود قوطیه یه هیت سینک خوب حساب میشه!
            2- خود قوطیه یه شیلد عالی برای جلوگیری از انتشار نویزهای قوی ناشی از سوئیچینگ محسوب میشه!
            3- چون تیراژ ساختشون بالاست، قطعات یدکیشون و نقشه هاشون موجوده!
            ... .
            تازه مدارت اکه حساس به نویز نباشه میشه از فضای داخل بدنه هم استفاده کرد!
            ... .
            امتحان خودشون رو هم پس دادند!
            ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

دوباره با ubub موافقم.
              جدای از حرفای کاربر ubub ، باید بگم که شما می تونید کیس فلزی تغذیه رو با پیچ باز کنید. اینی که من خونه دارم پیچی هستش و کامل می تونم بازش کنم و مدارش رو در بیارم. جهت اطمینان می تونید زنگ بزنید به پشتیبانی فروشگاه های اینترنتی و ازشون بپرسید ولی به احتمال زیاد اینا هم همین طور هستن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X