اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه راه اندازی ماسفت p_channel در این مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه راه اندازی ماسفت p_channel در این مدار

سلام دوستان گرامی . من میخوام با ماسفت قدرت یه مدار رو راه اندازی کنم اما با چنتا مشکل مواجه شدم.اگه برای کسی امکانش هست تو این زمینه راهنماییم کنید.

این عکسی که بالا مشاهده میکنید مداری هست که من میخوام راه اندازی کنم
    میخوام یه تک پالس 100 ولتی با عرض حد اکثر 50 نانو ثانیه رو به مصرف کنندم بدم. اما چنتا مشکل دارم که به ترتیب اینجا میگمشون .
    1- اول از همه اینکه یه ماسفت قدرت که بتونه همچین ولتاژی و همچین سرعت سوییچ زنی رو همزمان داشته باشه رو میخوام که تو بازار ایران هم گیر بیاد.
    2- مورد دوم اینکه از اونجایی که من میخوام با میکرو 3.3 ولتی این ماسفت رو سوییچ کنم نیاز به یه درایور که بتونه با همچین سرعتی سوییچ کنه دارم .
    3- سومین مورد هم اینکه معمولا ولتاژ گیت-سورس ماسفت های قدرت 12 و 24 ولته. اگه اشتباه نکنم ازاونجایی که ولتاژ سورس ما 100 ولته پس ولتاژ گیت باید بین 76 تا 100 ولت متغییر باشه دیگه. برای اعمال همچین ولتاژی به گیت باید چیکار کنم ؟؟؟؟

پاسخ : نحوه راه اندازی ماسفت p_channel در این مدار

سلام
    شما خیلی از جاها جواب سوالتون رو داده بودین. برای این ساختار باید از درایور ماسفت های high-side استفاده کنین که می تونین از خط تغذیه کمک گرفته و گیت ماسفت رو در ولتاژ های بالا تر از 12 ولت راه اندازی کنین( ولتاژ گیت 12 تا 15 ولت بالاتر از سورس)
    برای این ساختار می تونین هم از IGBT یا MOSFET های قدرت استفاده کنین. البته ماسفتهای قدرتی که من می شناختم توانایی هندل مناسب این عرض پالس کم رو نداشتن ، ان شالله مابقی کاربران سایت گزینه های بهتری رو معرفی می کنن
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
      سلام
      شما خیلی از جاها جواب سوالتون رو داده بودین. برای این ساختار باید از درایور ماسفت های high-side استفاده کنین که می تونین از خط تغذیه کمک گرفته و گیت ماسفت رو در ولتاژ های بالا تر از 12 ولت راه اندازی کنین( ولتاژ گیت 12 تا 15 ولت بالاتر از سورس)
      برای این ساختار می تونین هم از IGBT یا MOSFET های قدرت استفاده کنین. البته ماسفتهای قدرتی که من می شناختم توانایی هندل مناسب این عرض پالس کم رو نداشتن ، ان شالله مابقی کاربران سایت گزینه های بهتری رو معرفی می کنن
      خیلی ممنون.
      در مورد high-side من یه سرچ کردم که تو سایت های ایرانی چیزی نصیبم نشد. اما تو سایت های خارجی هم هر چی سرچ کردم واسه ماسفت نوع n این درایور وجود داشت. اگر اشتباه نکنم واسه نوع p درایورهای low-side وجود داشت که متاسفانه اونا هم ولتاژ پایینی داشتن.
      باز هم اگز دوستان تونستن از این نوع درایورها و یا ماسفت هایی با چنین سرعتی پیدا کنن و معرفی کنن ممنون میشم.

دیدگاه

نمی تونید از رله ssr یا IGBTاستفاده کنید ؟
        یه سوال برای کنجکاوی خودمخ میتونید جواب ندینش اگه سکرته با چه میکرویی پالس نانوثانیه میسازین؟
        و چه باری دارین که با این سرعت سوییچ میشه؟
        جدیدترین ویرایش توسط ali-behrouz; ۱۱:۰۷ ۱۳۹۷/۰۱/۱۵.

دیدگاه

سلام
          درایورهای زیادی وجود داره از خانواده های IR ها انتخاب کنین به عنوان مثال(حواستون به عرض پالس هم باشه)
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-behrouz نمایش پست ها
            نمی تونید از رله ssr یا IGBTاستفاده کنید ؟
            یه سوال برای کنجکاوی خودمخ میتونید جواب ندینش اگه سکرته با چه میکرویی پالس نانوثانیه میسازین؟
            و چه باری دارین که با این سرعت سوییچ میشه؟
            در مورد رلهssr اگه رله ای باشه که با این سرعت میتونه سوییچ کنه خب خیلی بدردم میخوره .
            اما برای میکرو تست کردم با 17 68 میتونم عرض پالس 50 نانو رو به راحتی تولید کنم . البته فقط واسه تست از اون استفاده کردم. الان دیگه دارم با fpga کار میکنم و یه پایشو به راحتی میگذارم واسه اون .
            اما درباره بار باید بگم که این پالس رو برای دستگاه tdr میخوام . پالس باید بره توی کابل و برگشتش رو باید آنالیز کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X