اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ظرفیت خازن و انرژِی ذخیره شده در آن ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ظرفیت خازن و انرژِی ذخیره شده در آن ؟

با سلام
    من در یک پوروژه ای در نظر دارم مقداری انرژی رو در خازن ذخیره کنم مشکل من اینجاست که ای خازن های اصلاح ضریب توان روشون نوشته مثلا 8 kvar ولی ضرفیت خازنی برابر چند صد میکرو فاراده و با استفاده از ولتاژ نامی که روشون نوشته شده میزان توان کمتریی بدست میاد .
    مثلا خازنی که 8 kvar توان راکتیو جبران میکنه خوب باید در مراحلی این مقدار توانوو ذخیره کنه ولی این مقدار با ظرفیت و ولتاژ نامیی درست در نمی یاد
    لطفا راهنمایی کنید و اگه ممکنه یک را برای ذخیره و باز یابی سریع برای توانیی در حد حداکثر 1 کیلو وات پیشنهاد بدین
    البته خازن هاییی در حد 3000 فاراد و 12 ولت ساخته شده و لی فکر نکونک تو ایران باشه

پاسخ : ظرفیت خازن و انرژِی ذخیره شده در آن ؟

باسلام.رابطه انرژی ذخیره شده در یک خازن وتوان : E =W/2F که E:انرژی برحسب ژول W:توان برحسب وات و F:فرکانس ورودی.
    همچنین انرژی ذخیره شده DC داخل خازن :E=1/2*C*V^2
    وتوان آن :P=E*F میباشد.
    [
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

پاسخ : ظرفیت خازن و انرژِی ذخیره شده در آن ؟

با سلام
      یه سری روابط:
      p=v .v /xc
      c =1 /2 *3.14 *f*xc
      انرژی ذخیره شده تو نیم پریود همون طور حساب میشه که دوستمون گفتن
      تو نیم پریود دریافت میشه و تو نیم پریود به شبکه داده میشه
      در مورد راهنمایی که خواستید یه مقدار بیشتر توضیح بدید
      چون من یه مقدار بانک خازنی کار کردم شاید بتونم بیشتر کمکتون کنم
      موفق باشید :nerd:
      هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X