اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 0 تا 30

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 0 تا 30

سلام بنده این مدار را حدود 10 سال قبل مونتاژ کردم همه چی عالی بود و ولتاژ 0-30 را داشتم ولی آلان اقدام به مونتاژ دوباره کردم خروجی بیشتر از 3/5 ولت را ندارم همه قطعات را برای چندمین بار تست کردم نشد همین ولتاژ را دارم (3/5 ولت) لطفا برسی بفرمایید که مشکل از کجاست تا رفع کنم متشکرم.
    جدیدترین ویرایش توسط habib1341; ۲۲:۴۱ ۱۳۹۷/۰۱/۰۵. دلیل: اضافه کردن تصویر

پاسخ : منبع تغذیه 0 تا 30

سلام دوستان کسی نبود در این مورد راهنمایی کنه

دیدگاه

بدون دلیل امکان نداره چنین مشکلی پیش بیاد پیشنهاد بنده این است ولتاژهای دیودهای زنر را چک کنید وهمنطورازسلامت پتانسیوتر اطمینان حاصل کن وهمینطورازنشتی نداشتن خازن 0.01u ودرآخربه خود آی سی مشکوک شوید
      گرچه قطعات دیگری مثل ترانزیستورهای راه انداز راهم چک کنید

دیدگاه

سلام متشکر از شما برای راهنمایی ولتاژ دیود زنر یک 5.6 هست ولی دردو سر زنر دو هیچ ولتاژی وحود ندارد تمام قطغات را چندین بار چک کردم و حتا عوض کردم باز هم مورد حل نشد
        آیا نقطه یک در روی نقشه که علامت زدم به سر منفی دیود ها وصل باید باشد یا نه
        موقعی که یک سر دیود زنر دو را از بیس ترانزیستور BC140 جدا می کنم ولتاژ در دو سر دیود زنر دو 5.6 می باشد

دیدگاه

قسمت دایره شماره1 که حتما باید بهمدیگروصل شوند چونکه تغذیه منفی 741 پایه 4 میباشد که اگربه اون قسمت وصل نشود به این معناست که 741 فاقد تغذیه است ولذا کارنخواهدکرداما دایره شماره2 به بیس حتما وصل میشود
          چون باید ولتاژ بیس راثابت نگه دارد ولی اجمالا شما بعدازاینکه قسمت دایره 1 را بهمدیگروصل کردیدبرای لحظه کوتاه قسمت دایره2 راهم بهم دیگروصل کنید یعنی همه اونهارایعنی هم بیس وهم کلکتورهارا اگرجواب داد که چه بهتر
          امااگرجواب نداد بگو تا این قسمت نقشه رااصلاح کنم

دیدگاه

سلام هر کاری را که به نظرم امد کردم ولی باز نتیجه ای حاصل نشد

دیدگاه

باسلام چون مدتی گذشت وخبری نشد فکرکردم موفق شدی راهش بندازی ولی پیشنهادمن این است که اگر پی سی بی قبلی راداری همون طرح را برای این هم پیاده کن تا از طرف پی سی بی خیالت راحت باشد اما درباره عیب یابی چند
              چیزرا پیشنهاد میکنم شاید موثرواقع بشه اول اینکه ولتاژ خود آی سی رااندازه بگیر ببین اصلا ای سی ولتاژ داره یا نه یعنی ولتاژ پایه 4و 7 اگردرست بودمولتی متررادررنج 5ولت قرار بده وپروپ قرمزرابه پایه 3 آی سی بزن وولوم منبع
              تغذیه رابچرخان ببین آیا ولتاژ تغییر میکند یانه اگر تغییرکرد یعنی این قسمت سالم است وعیب درطبقات بعدی است اما اگرتغییرنکرد دیود های زنر وترانزیستورهارا چک کن وبرای طبقات بعدی هم باز مثل حالت قبلی پروپ قرمزرا به
              پایه 6 آی سی بزن وولوم رابچرخان اگرولتاژ تغییرکرد این قسمت هم سالم است وعیب مربوط به ترانزیستور 2N3055میباشد امااگروتاژهیچگونه تغییری نکرد آی سی خراب است ازنوع مرغوب استفاده کنید موفق باشید.

دیدگاه

سلام متشکر از شما مشکل با خرید ترانزیستور مرغوب 2N3055 حل شد 20 هزار خریدم فروشنده به عنوان اورجینال داد در صورتی که قبلی ها را 2 الی 3 هزار خریده بودم باز هم متشکرم بابت راهنمایی شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط habib1341 نمایش پست ها
                  سلام متشکر از شما مشکل با خرید ترانزیستور مرغوب 2N3055 حل شد 20 هزار خریدم فروشنده به عنوان اورجینال داد در صورتی که قبلی ها را 2 الی 3 هزار خریده بودم باز هم متشکرم بابت راهنمایی شما
                  سلام مارکش چی بود؟

دیدگاه

سلام خیلی خوشحالم از اینکه مشکلتون حل شد ومنبع تغذیه تون راه افتاد موفق باشید

دیدگاه

سلام موتورولا

دیدگاه

سلام مارک
                        motorola

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X