اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه های کاستن از حرارت سشوار چیست؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه های کاستن از حرارت سشوار چیست؟

سلام دوستان
    من قصد دارم حرارت المنت سشوار رو کاهش بدم، مقدار این کاهش فعلا زیاد مهم و دقیق نیست فقط میخوام بدونم چه راهکارهایی برای این موضوع وجود داره؟
    1- استفاده از دیمر منتفی هست چون برای چنین المنتی دیمر قوی و صنعتی لازمه که قیمت سنگینی داره و توصیه نمیشه
    2- قبلا از دیود استفاده میکردم (1N4007) و یا (1N5400) که 4 تا از اینها رو به صورت متوالی به هم و به المنت میبستم و دما رو تا حد مطلوبی کاهش میداد ولی اینبار میخوام مقداری دما کمتر بشه، استفاده از دیودهای دیگه ای میتونه کمکی کنه یا نه؟ در صورت مثبت بودن نحوه، شماره و تعداد دیودها رو بگید.
    3- تغییر طول، قطر و یا ضخامت المنت، من المنت مناسب تری پیدا نکردم، المنت هویه خیلی دیر و خیلی کم گرم میشه و المنت سشوار هم زیاد و سریع گرم میشه، اگه تغییری توی جنس سیم یا نحوه سیم پیچی المنت میتونه کمکی به من کنه ممنون میشم راهنمایی کنید، در حال حاظر کشیدن سیم پیچ باعث کوتاه شدنش میشه ( چون باعث میشه بازتر بشه و مجبور شم اضافشو قطع کنم) و خیلی سریع تر سرخ میشه، نمیدونم همین سیم رو میشه به صورت دیگه ای که کمتر گرما تولید کنه پیچید یا نه تا توی همون فضا جمع بشه، اگه پیشنهادی دارید بفرمایید.

پاسخ : راه های کاستن از حرارت سشوار چیست؟

نوشته اصلی توسط Darkstreet نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد دارم حرارت المنت سشوار رو کاهش بدم، مقدار این کاهش فعلا زیاد مهم و دقیق نیست فقط میخوام بدونم چه راهکارهایی برای این موضوع وجود داره؟
    1- استفاده از دیمر منتفی هست چون برای چنین المنتی دیمر قوی و صنعتی لازمه که قیمت سنگینی داره و توصیه نمیشه
    2- قبلا از دیود استفاده میکردم (1N4007) و یا (1N5400) که 4 تا از اینها رو به صورت متوالی به هم و به المنت میبستم و دما رو تا حد مطلوبی کاهش میداد ولی اینبار میخوام مقداری دما کمتر بشه، استفاده از دیودهای دیگه ای میتونه کمکی کنه یا نه؟ در صورت مثبت بودن نحوه، شماره و تعداد دیودها رو بگید.
    3- تغییر طول، قطر و یا ضخامت المنت، من المنت مناسب تری پیدا نکردم، المنت هویه خیلی دیر و خیلی کم گرم میشه و المنت سشوار هم زیاد و سریع گرم میشه، اگه تغییری توی جنس سیم یا نحوه سیم پیچی المنت میتونه کمکی به من کنه ممنون میشم راهنمایی کنید، در حال حاظر کشیدن سیم پیچ باعث کوتاه شدنش میشه ( چون باعث میشه بازتر بشه و مجبور شم اضافشو قطع کنم) و خیلی سریع تر سرخ میشه، نمیدونم همین سیم رو میشه به صورت دیگه ای که کمتر گرما تولید کنه پیچید یا نه تا توی همون فضا جمع بشه، اگه پیشنهادی دارید بفرمایید.

بهتره دست به المنت سشوار نزنید
    3 تا دیود 1N4007 ,3 و 3 تا دیود 1N5400 رو به صورت سری (متوالی )ببندید تضمین می کنم حرارتش خیلی مطلوب میشه
    بدرود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
      درود
      بهتره دست به المنت سشوار نزنید
      3 تا دیود 1N4007 ,3 و 3 تا دیود 1N5400 رو به صورت سری (متوالی )ببندید تضمین می کنم حرارتش خیلی مطلوب میشه
      بدرود
      علتش چیه؟ چرا از هر دو تا انتخاب کردید؟؟ تغییر شماره دیوود چطور؟ کمکی میکنه؟

دیدگاه

علتش چیه؟ چرا از هر دو تا انتخاب کردید؟؟ تغییر شماره دیوود چطور؟ کمکی میکنه؟
        ببخشید شما 6 تا دیود 1N4007 دارید؟؟ اگه دارید اینا رو با هم سری کنید
        اگه 3 تا دیود 1N4007 و 3 تا دیود 1N4007 دارید باهم سری کنید
        علت اینکه هر دوتا رو انتخاب کنردم اینکه دوتا شون یه جور هستن و فرقی باهم ندارند
        کمک دیود حرارت زیاد المنت رو کم میکنه

دیدگاه

سلام دوستان

دوست عزیز هر سشواری با توانی خاص برای کاربردی معقول ساخته می شود. اگر شما احتیاج به سشواری خاص دارید، که توان بسیار کمی داشته باشد، چاره کار استفاده از سشوار با توان پائین تر است. نه آن آن که یک سشوار با توان بالاتر را تغیر دهید تا به توان پائین تر برسید.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

دیود کمکی به این مورد نکرد، همونطور که قبل هم گفتم یکبار از دیود استفاده کردم ولی اینبار میخوام باز هم گرمای المنت رو کمتر کنم که دیگه تعداد دیود چه 10 تا باشه چه 100 تا از یه حدی نمیتونه بیشتر دما رو کاهش بده
            البته فعلا روش سری کردن المنت ها رو انجام دادم و نسبتا خوب جواب داد، المنت دور کند و دور تند سشوار رو سری کردم باعث شد به میزان دلخواهم حرارتش کم شه، استفاده از یک لامپ 100 وات به صورت سری هم یک روش دیگه بود که پیدا کردم تا حرارت المنت رو بشه کاهش داد ولی نصب لامپ توی مدار گزینه جالبی نیست، دوستان نظر بهتری ندارن؟

دیدگاه

دیود کمکی به این مورد نکرد، همونطور که قبل هم گفتم یکبار از دیود استفاده کردم ولی اینبار میخوام باز هم گرمای المنت رو کمتر کنم که دیگه تعداد دیود چه 10 تا باشه چه 100 تا از یه حدی نمیتونه بیشتر دما رو کاهش بده
              البته فعلا روش سری کردن المنت ها رو انجام دادم و نسبتا خوب جواب داد، المنت دور کند و دور تند سشوار رو سری کردم باعث شد به میزان دلخواهم حرارتش کم شه، استفاده از یک لامپ 100 وات به صورت سری هم یک روش دیگه بود که پیدا کردم تا حرارت المنت رو بشه کاهش داد ولی نصب لامپ توی مدار گزینه جالبی نیست، دوستان نظر بهتری ندارن؟
              بهترین راه خریدن سشوار هست
              دیگه راه حلی به ذهنم نمی رسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                بهترین راه خریدن سشوار هست
                دیگه راه حلی به ذهنم نمی رسه
                چرا خرید سشوار؟ مشکلی رو حل نمیکنه که، من یک سیستم گرمایشی لازم دارم با گرمای دلخواه خودم، روشی میخوام که بتونم گرمای المنت رو کم کنم، خرید سشوار اولا به صرفه نیست، دوما سشوار مکانیزم کنترل توان المنت خاصی نداره نهایتا فقط دو حالت داره و ازهمه مهم تر اینکه حرارت اون وابسته به فن پر سروصدای اون هست، با حذف فن المنت سشوار فورا میسوزه پس کلا منتفی هست
                قطعه الکترونیکی نیست که بشه به جای لامپ 100 ببندم توی مسیر که هم جلوی گرمای بیش از حد المنت رو بگیره و هم خودش حجمش مثل لامپ نباشه؟
                در حال حاظر بستن لامپ 100 به صورت سری گرما رو کنترل میکنه ولی حجم لامپ زیاده، بستن لامپ 40 یخچال حجم مناسبی داره ولی کلا المنت رو نمیذاره گرم شه، احتمالا باید قطعه ای چیزی باشه که وقتی به صورت سری ببندم گرما رو کنترل کنه خودشم حجم کمی داشته باشه و البته نسوزه
                جدیدترین ویرایش توسط Darkstreet; ۰۱:۲۱ ۱۳۹۷/۰۱/۰۹.

دیدگاه

درود
                  مقاومت المنت چقدر هست و چه توانی میخوای بهش بدی؟
                  کلا کارت اصولی نیست. اساسا اضافه کردن دیود و لامپ راندمان رو پایین میاره و عملا انرژی هدر میره.
                  ولی اگه اصرار به این کار داری میتونی :
                  از المتهای دیگه استفاده کنی (احتمالا تو بازار باشه)
                  ولتاژ رو بیاری پایین و از آداپتور استفاده کنی
                  ممکنه بتونی از این ای سی های رگولاتور های ولتاژ که به 220 وصل میشن استفاده کنی. (دقیقا یادم نیست شاید کاربردش برا led باشه)
                  یه سری دیود هم با ولتای افت بالا وجود داره (مثل زتر)
                  جدیدترین ویرایش توسط marychi; ۲۰:۳۴ ۱۳۹۷/۰۱/۰۹.
                  مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
                  از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
                  جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
                  اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط marychi نمایش پست ها
                    درود
                    مقاومت المنت چقدر هست و چه توانی میخوای بهش بدی؟
                    کلا کارت اصولی نیست. اساسا اضافه کردن دیود و لامپ راندمان رو پایین میاره و عملا انرژی هدر میره.
                    ولی اگه اصرار به این کار داری میتونی :
                    از المتهای دیگه استفاده کنی (احتمالا تو بازار باشه)
                    ولتاژ رو بیاری پایین و از آداپتور استفاده کنی
                    ممکنه بتونی از این ای سی های رگولاتور های ولتاژ که به 220 وصل میشن استفاده کنی. (دقیقا یادم نیست شاید کاربردش برا led باشه)
                    یه سری دیود هم با ولتای افت بالا وجود داره (مثل زتر)
                    المنت های مناسب تری پیدا نکردم توی بازار، اکثرا یا در حد المنت سشوار هستن و یا قوی تر، المنت سشوار بین 500-1200 وات هست، به همین خاطر اگه لازم باشه با کاهش ولتاژ کار کنم اداپتور یا کیت قوی لازم داره که بتونه جریان رو تامین کنه و هزینه زیادی برمیداره، و چون قراره هر 10 دقیقه در حد 10-20 ثانیه فقط روشن بشه و در هر دستگاه هم 2-3 تا از اینها استفاده میشه مهمه که قیمت رو مدنظر قرار بدم، امکان استفاده از المنت های اماده مثل هویه هم وجود نداره چون باید رشته المنت مستقیما در معرض باد باشه تا فورا دمای خودش رو انتقال بده و من همچین چیزی ندیدم تا الان توی بازار، در عین حال اگه گزینه اماده هم به ذهنتون میرسه بگید تهیه کنم
                    البته دیمرهای اماده مهران کیت رو هم دیدم ظاهرا خیلی مناسب هستن فقط نگرانم این ارزونی قیمت به خاطر بی کیفیتی اونها باشه و سریع بسوزه
                    این ای سی های رگولاتور و زتر که گفتید برای چنین المنتی جواب میده؟ نمیسوزه؟

دیدگاه

اول باید ببینی چه جران و ولتاژی نیاز دازی. ببین وقتی لامپ صد رو سری میکنی (که میگی خوبه) چه جریان و ولتاژی روی المنت هست.
                      بعد میتونی مدار مناسب برای کم کردن ولتاژ رو پیدا کنی.
                      ممکنه یه مدار منبع تغذیه بدون تراس هم کارت رو راه بندازه. اطلاعات دقیق بذار تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
                      مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
                      از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
                      جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
                      اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

سلام.به نظر بنده اگر از مقداربیشتری از المنت استفاده کنی مشکل حل بشه مثلا به جال 1عدد المنت از 1المنت به اضافه نصف المنت همان نوع بصورت سری .من یه هیتر دست ساز ساختم جهت تنظیم حرارت همین کار راکردم. درضمن این اولین کامنت بنده هست دراین سایت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X