اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد محاسبات منابع تغذیه سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد محاسبات منابع تغذیه سوییچینگ

سلام به تمامی دوستان و اساتید گرامی
    مدتی است که به منابع تغذیه سوییچینگ علاقه مند شده ام و به یک منبع تغذیه برای ساخت یک هویه با کنترلر دیجیتال نیاز دارم
    االان مشکل من محاسبات ماسفت هست که چطور جریان و ولتاژ خروجی و همچنین سلف و خازن بعد ماسفت را محاسبه کنم؟کلا کل محاسبات ضروری
    رو اگه لطف کنید به بنده حقیر بگید ممنون میشم در ضمن قرار از IRFP460 استفاده کنم و ولتاژ خروجی 24 و جریان خروجی 4.5 آمپر است خواهشمندم که
    راهنماییم کنید
    -0-

پاسخ : سوال در مورد محاسبات منابع تغذیه سوییچینگ

سلام برای طراحی بهتره یک منبع تغذیه آماده بگیرید و از اون مدار استفاده کنید و برای کنترل دیجیتال بر روی مقاومت فیدبک مقاوت دیجیتال بزارید و با میکرو کنترلش کنید

دیدگاه

می خوام خودم طراحی کنم منبع تغذیه های موجود خیلی گران هستند نسبت به منبع تغذیه دستاز و همچنین علاقه دارم خودم طراحی کنم
      -0-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط !M! نمایش پست ها
        می خوام خودم طراحی کنم منبع تغذیه های موجود خیلی گران هستند نسبت به منبع تغذیه دستاز و همچنین علاقه دارم خودم طراحی کنم
        دوست عزیز طراحی وساخت منبع تغذیه سوئیچینگ به مطالعه و تخصص و همچنین مهارت خیلی بالا نیاز داره چون این منابع بسیار حساس و نویز پذیر هستن . اگ برای ولتاژ و جریانهای پایین میخاید استفاده کنید توصیه میکنم بجای طراحی ، ماژولش رو خرید کنید . ساخت منبع سوئیچینگ برای توانهای پایین اصلا بصرفه نیست و دردسرهای خودشو داره

ولی اگر به هزینه و دردسرش می ارزه از برنامه PI Expert 9 استفاده کنید براتون کامل طراحی میکنه

دیدگاه

باید 100 در 100 خودم طراحی کنم چون میخوام از یک کنترلر استفاده کنم
          و اگه از منابع اماده یا مدار هایی با کنترلر مجزا استفاده کنم با ز باید یه سوییچینگ دیگه
          به مدارم اضافه کنم که ولتاژه رو بالا پایین کنه لطفا اگه میشه فرمول های مربوط به محاسبات
          مقاومت گیت و خازن و ترانس رو بهم بگید واقعا بهشون نیاز دارم قبلا تمام کارایی رو که شما عزیزان بیان کردید رو برسی کردم اما هزینه رو میبره بالا و همچنین کیفیت رو پایین میاره
          لطفا فرمول های مورد نیاز رو برام بنویسید ممنون میشم
          -0-

دیدگاه

سلام
            این لینک یک راهنمای مناسب برای محاسبه مقاومت گیت ماسفت و کلا درباره مسایل مرتبط با گیت ماسفت توضیحات خوبی داره. از شرکت infineon هست

این هم آموزش طراحی منبع فلای بک 75 واتی از شرکت st.
            از این جور اپلیکیشن نوت ها زیاد هست تو اینترنت.
            واقعا بهتر از هر کسی میتونن راهنمایی کنن.
            جدیدترین ویرایش توسط edris.noei; ۰۸:۳۶ ۱۳۹۷/۰۱/۱۱.

دیدگاه

ماسفتتون چی هست؟ و از چه درایوری استفاده میکنید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X