اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم شناسایی اردینو توسط کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم شناسایی اردینو توسط کامپیوتر

سلام دوستان گرامی من یک برد اردینو uno خریدام اما وقتی ب کامپیوتر وصل میکنم شناسایی نمیشود .چون تازه کارم نمیدانم مشکل از کجاست ایا میتونه از ویندوز کامپیوتر باشه چون خیلی وقته بروز رسانی یا تعویض نشده لطفا کمک کنید.

پاسخ : عدم شناسایی اردینو توسط کامپیوتر

1- هنگامی که از فهرست Tools گزینه ی Port به درستی انتخاب نشده باشد نرم افزار Arduino چنین پیامی را نشان می دهد:
    avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM4": The system cannot find the file specified

2- همچنین انتخاب صحیح گزینه ی Board از فهرست Tools برای ریخته شدن برنامه در میکروکنترلر دارای اهمیت است. برخی آردوینوها با چند نوع میکروکنترلر می توانند کار کنند مثلا Arduino Nano هم با ATmega328 و هم با ATmega168 می تواند کار کند پس نیاز است که از فهرست Tools گزینه ی Processor نیز به درستی انتخاب شود(این گزینه ی همیشه فعال نیست و فعال بودن آن به نوع آردوینوی انتخاب از گزینه ی Board بستگی دارد).

3- انتخاب نوع Programmer از فهرست Tools برای مواقعی لازم است که قصد داشته باشیم روی یک میکروکنترلر از طریق یک دستگاه برنامه ریز(Programmer) برنامه ای به صورت مستقیم بریزیم یا اینکه روی میکروکنترلر Boot Loader بریزیم.
    انتخاب گزینه ی Programmer هنگامی که به طور معمولی می خواهیم روی یک مدار آردوینو برنامه بریزیم(از طریق اتصال سیم USB به مدار آردوینو یا استفاده از مبدل USB به Serial) لزومی ندارد.
    ***من خودم تازه واردم همین مشکل داشتم تو سایت وانجمن مختلف گشتم چیزای بالا رو پیدا کردم مشکل من که حل شد
    جدیدترین ویرایش توسط alir1234; ۱۶:۳۹ ۱۳۹۷/۰۱/۰۹.

دیدگاه

سلامی دوباره وتشکرازجنابعالی .اما مشکلی ک هست اینه ک گزینه port اصلا نمیاورد ک بتوان انتخاب کرد.یعنی وقتی روی tools میروم گزینه portرا ندارم.

دیدگاه

سلام شاید از خود نرم افزار باشه .. نسخه دیگر را امتحان کنید.

دیدگاه

سلام .دوتا نرم افزار نصب کردم اما نشد

دیدگاه

سلام
            من uno کار نکردم اما اینا معمولا یه مبدل usb به سریال دارن که شما باید درایورش رو تو ویندوز نصب کنید تا ویندوز بشناسه (البته تو ویندوزهای جدید بعضی از این درایورها خودش نصبه ) اگه ویندوز این مبدل رو نشناسه باعث میشه پورتش هم تو آردوینو شناخته نمیشه. میتونید تو سیستم منیجر ویندوز هم تو فهرست دستگاههای متصل به کامپیوتر چک کنید. اگه نشناخته باشه باید درایور مربوطه رو دانلود و نصب کنید.
            تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
              سلامی دوباره وتشکرازجنابعالی .اما مشکلی ک هست اینه ک گزینه port اصلا نمیاورد ک بتوان انتخاب کرد.یعنی وقتی روی tools میروم گزینه portرا ندارم.
              رو یه pc دیگه بررسی کن
              آردوینو رو رینستال کن ممکنه درایور درست نصب نشده باشه
              سیمتو عوض کن
              راستی چراغ آردوینوت روشن میشه وقتی میزنی به usb

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

دیدگاه

درود ، لطفا از برد uno که خریداری کردید و صفحه device manager ویندوز عکس قرار بدید راهنمایی کنم

دیدگاه

سلام .بله چراغ سبز برد روشن میشه وچراغ زرد مدام چشمک میزنه .کابل رابط را هم عوض کردم نتیجه نداد.متاسفانه برد دیگری ندارم ک جایگزین کنم.عکس هم حتما میگذارم.

دیدگاه

با عرض سلام
                    من یک برد Lilytiny تهیه کردم که دارای پورت miniusb هست . حالا وقتی به کامپیوتر متصل می کنم شناسایی نمی شود و در ضمن در لیست board های برنامه Arduino هم قرار نداره.برای پروگرام کردن این برد باید چکار کرد؟

دیدگاه

سلام
                      من یک اردوینو مگا 2560 تهیه کردم و وقتی که به سیستم وصل میکنم شناسایی نمیشه و پیغام نصب نشدن درایور رو میده و چند نوع درایور هم امتحان کردم بازم نشد لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام مشکلی که دارم اینه ک گزینه port اصلا بالا نمیاد ک بتوان انتخاب کنم.وقتی روی tools میروم گزینه portرا ندارم.تورو خدا راهنماییم کنید دو روزه که کارم همین شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
                          ببین عزیز اگر ویندوز شما کمتر از 10 باشه باید درایور پورت اردوینو رو دانلود کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali.hp نمایش پست ها
                            سلام
                            من یک اردوینو مگا 2560 تهیه کردم و وقتی که به سیستم وصل میکنم شناسایی نمیشه و پیغام نصب نشدن درایور رو میده و چند نوع درایور هم امتحان کردم بازم نشد لطفا راهنمایی کنید
                            با سلام و احترام
                            از آنجایی که سازندگان محترم چینی بوردها را با انواع مختلفی از مبدلهای ,USB به سریال می سازند شما اول باید بررسی کنید که مبدل USB به سریال استفاده شده در بورد آردوینوی شما از چه مدلی هست تا بعد بشه درایور مناسبش رو پیدا کرد.
                            موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X