اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک: تقویت کننده برای فرکانس 125KHz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک: تقویت کننده برای فرکانس 125KHz

سلام
    سال نو مبارک انشاءالله سال خوبی داشته باشید....
    من تو انجام یه پروژه ای مجبورم یه سیگنال 125KHz با دامنه حدودا 25 ولت پیک تو پیک رو روی یک لود 2 الی 10 اهم بندازم البته بیشتر از 10 اهم میشه و الان یه 5 الی 6 ماهی دارم تو زمینه طراحی Power Amplifier دارم مطلب میخونم طوری که میتونم طبقات مختلف رو تفکیک کنم تا یه حد خوبی ، آرایش های مختلف OutputStage رو مطالعه کردم ، طبقه InputSatge که جدیدا متجه شوم از یک تقویت کننده دیفرانیسل استفاده میکنند و... رو مطالعه کردم و نهایت منجر شد به یه مدار که روی برد برد بستم و تا لود 10 اهم رو خوبی جواب داد ولی زیر 10 هم از طبقه ورودی جریان میکشه و شکل موج خراب میشه و جدیدا متوجه شدم برای افزایش مقاومت ورودی و کاهش مقاومت خروجی باید از فید بک استفاده کنم
    اگه میشه یه مقدار کمک کنید فرکانس 125KHz از خروجی یه اپامپ میاد بعد حالا باید این روی لود 2 الی 10 اهم سوار شود .
    این مدار هایی این فروم هستند رو تو این فرکانس میتونم استفاده کنم؟ میدونم برای حداکثر 20KHz هست ، مداراتی که من تو این فروم میبینم دقیقا همون چیزی هست که من میخوام منتها من برای فرکانس 125 کیلو میخوام ، این فرکانس خیلی بالای نیست

این تقریبا مداری بود که من روی برد برد بستم که از دو طبقه Push-Pull کلاس AB پشت سرم هم بود که اصلا روش درستی نیست ولی تا حدودی جواب داد، شاید اگه یه طبقه دیفرانسلی + فید بک منفی بزام درست بشه ولی تو محاسبه فید بک نمیدونم چی کا رکنم....
    جدیدترین ویرایش توسط vahidsport; ۰۰:۲۹ ۱۳۹۷/۰۱/۱۴.

پاسخ : کمک: تقویت کننده برای فرکانس 125KHz

من امروز یه تست ی رو انجام دادم که توضیح میدم
    اسپیکر کامپیوترم تو خونه امپلیفایرش با ای سی STK4192II هست و نزدیک ده سال دارم ش و از ان اماده ها هم خریدمش ( بردش تو استار داشت فکر کنم ) ، این فرکانس 125 کیلو دادم تو ورودیش و خیلی خوب تقویت ش کرد ، بدونه لود 57 ولت پیک تو پیک و با لود 2 اهم ( یه مقاومت 5 وات دوهم گذاشتم ) حداکثر 20 ولت پیک تو پیک داد خیلی خوب بود شکل سیگنال هم خوب بود
    حالا یه مدل ای سی که حداکثر50 وات باشه مونو و THD زیر 0.5 درصد اگه میشناسید معرفی کنید فکر میکنم جواب کارو میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X