اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ متغیر 7-14 به 5 ولت ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ متغیر 7-14 به 5 ولت ثابت

با سلام. به یه مدار نیاز دارم که ولتاژ باتری موتورسیکلت رو به ولتاژ مناسب برای شارژ گوشی موبایل تبدیل کنه. اول که باتری تازه شارژ شده ولتاژی حدود 14 داره و با استفاده همینطور کم میشه تا به صفر برسه. میخوام در محدوده 7-14 بتونم ازش خروجی 5 ولت بگیرم. اگه مدار بتونه ولتاژ های پایینتر رو هم به 5 تبدیل کنه که چه بهتر. و البته اینجا چون منبع ولتاژ محدوده،* میزان اتلاف انرژی که شامل گرما هم میشه موقع تبدیل ولتاژ مهمه. می تونید راهنمایی کنید؟ با تشکر

پاسخ : تبدیل ولتاژ متغیر 7-14 به 5 ولت ثابت

سلام دوست عزیز .. اگر میخواهید دردسر چاپ pcb و .. را نداشته باشید میتوانید از شارژر های فندکی خودرو استفاده کنید که قیمتی حدود 5 تا 10 هزار تومن داره و ورودی این شارژر رو به باتری وصل کنین
    اما اگر قصد ساخت رو دارین میتونین با سرچ کردن عبارت : phone charger circuit مدار مورد نظر را پیدا کنید .. اگر هم نتونستید در اینجا مطرح کنین تا مداری معرفی بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhrj نمایش پست ها
      با سلام. به یه مدار نیاز دارم که ولتاژ باتری موتورسیکلت رو به ولتاژ مناسب برای شارژ گوشی موبایل تبدیل کنه. اول که باتری تازه شارژ شده ولتاژی حدود 14 داره و با استفاده همینطور کم میشه تا به صفر برسه. میخوام در محدوده 7-14 بتونم ازش خروجی 5 ولت بگیرم. اگه مدار بتونه ولتاژ های پایینتر رو هم به 5 تبدیل کنه که چه بهتر. و البته اینجا چون منبع ولتاژ محدوده،* میزان اتلاف انرژی که شامل گرما هم میشه موقع تبدیل ولتاژ مهمه. می تونید راهنمایی کنید؟ با تشکر
      با سلام:
      کار بر گرامی، وقتی که ولتاژباتری اسیدی 12 ولت نامی به ولتاژ 10.5 برسد، باتری چه موتور سیکلت و چه خودرو خراب و یک یا دو خانه باتری معیوب می شود و دیگر قابل استفاده نیست چه برسد به ولتاژ صفر ولت . مناسب ترین و ارزان ترین روش استفاده از شارژر جا فندکی خودروست.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

می توانید با ی خازن و رگولتور خودتون درست کنید
        وسایل مورد نیاز: خازن 16 ولت 1000 نانو فارد و یک رگولاتور 7805 و یک هید سینگ کوچک
        اینم تصاویر مدار + شماتیک :
        ************نکته:حتما برای 7805 هیدسینگ مناسب بزارید اگه نزارید 7805 میسوزه!************

دیدگاه

سلام یا از ماژول شارژر گوشی که 3 امپر هست استفاده کنید یا از 2575 یا دیگر رگولاتور های سوئیچینگ
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
            سلام یا از ماژول شارژر گوشی که 3 امپر هست استفاده کنید یا از 2575 یا دیگر رگولاتور های سوئیچینگ
            موفق باشید
            سلام
            مهندس این مداری که طرح کردم خوب هست؟؟؟(چون خودم دارم ازش استفاده میکنم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
              سلام
              مهندس این مداری که طرح کردم خوب هست؟؟؟(چون خودم دارم ازش استفاده میکنم)
              سلام
              من توصیه نمی کنم 7805 مواظبت میخواد و دردسر زیاد داره کافیه بسوزه تمومه اونم تو ماشین دهنش مورد عنایت قرار میگیره
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                سلام
                من توصیه نمی کنم 7805 مواظبت میخواد و دردسر زیاد داره کافیه بسوزه تمومه اونم تو ماشین دهنش مورد عنایت قرار میگیره
                میتونیم ی فیوز 5 ولتی 2 آمپر جلوی خروجی رگولاتور قرار بدیم تا خیالمون راحت شه اینجوری نیست؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                  میتونیم ی فیوز 5 ولتی 2 آمپر جلوی خروجی رگولاتور قرار بدیم تا خیالمون راحت شه اینجوری نیست؟؟
                  فیوز ولتاژی نیست جریان زیاد ازش بگذره میسوزه
                  بهترین راه ماژول های مخصوص این کاره که 3 امپره
                  از 6 تا 25 ولت هم ولتاژ ورودیشونه
                  فروشگاه eca هم داره
                  موفق باشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X